Ranking - bardzo nieobiektywny

Ostatnio byłem... albo: kiedyś byłem...
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 981
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 99 razy
Podziekowano: 314 razy
Kontakt:

Re: Ranking - bardzo nieobiektywny

Post autor: miandas »

mnie byłoby bardzo trudno wskazać najfajniejsze trasy, bo... mnie się zasadniczo wszędzie podoba :) Poza tym rzeka widziana o różnych porach, w różnym świetle, w różną pogodę, daje zupełnie inne wrażenia.
Podobało mi się na Piławie (jesienią), teraz na Wdzie (zimowo-wiosennie), na Obrze (wiosennie, gdy byłem pierwszy raz parę lat temu), bardzo lubię też Prosnę w wydaniu sierpniowym (w ub roku - ze Strażakiem). Ale właściwie wszystkie inne też były ekstra :)

O! przypomniało mi się Międzyodrze 2 lata temu z Synkopami - naprawdę bajka.

Wiosenna Drwęca z Sister of Mercy (czyli Magą)

Różne odcinki Warty w różnym czasie

I mógłbym tak napprawdę długo...
droga zawsze nagradza
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 916
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 430 razy
Podziekowano: 168 razy

Re: Ranking - bardzo nieobiektywny

Post autor: Ra$ »

miandas pisze: 12 mar 2021, 09:41 mnie byłoby bardzo trudno wskazać najfajniejsze trasy, bo... mnie się zasadniczo wszędzie podoba :)
Ja Cię zasadniczo rozumiem, bo mam podobnie...
Łukasz
Posty: 262
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Ranking - bardzo nieobiektywny

Post autor: Łukasz »

Kwisa, jedna z bardziej urokliwych i spokojnych (nie tłumnych) rzek, Brda też fajna ;)
Dunajec jak nie ma ludzi :D
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 981
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 99 razy
Podziekowano: 314 razy
Kontakt:

Re: Ranking - bardzo nieobiektywny

Post autor: miandas »

Łukasz pisze:Kwisa, jedna z bardziej urokliwych i spokojnych (nie tłumnych) rzek, Brda też fajna ;)
Dunajec jak nie ma ludzi :D
Napisz coś więcej o Kwisie?
droga zawsze nagradza
Łukasz
Posty: 262
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Ranking - bardzo nieobiektywny

Post autor: Łukasz »

robiliśmy jakoś dawno, chyba 1 raz na własnej kanadyjce, będzie z 7 lat chyba albo coś koło tego, super fajna rzeczka (jeśli ktoś nie ma nic przeciwko przenoskom, jest kilka elektrowni) płynęliśmy na spokojnie 3 dni, spotkaliśmy 2 osoby :D do tego masę zimorodków wydr, bobrów i całe mnóstwo innych zwierzaków, woda czysta, cisza i spokój, robiliśmy ją przełomem maja/czerwca, w tym momencie nie pomne gdzie zaczynaliśmy, ale gdzieś zaraz od momentu gdzie Kwisa zaczyna być spławna (gdzieś koło Świeradowa Zdroju), skończyliśmy w Żaganiu jeden z najlepszych i najciekawszych spływów jakie mieliśmy
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 981
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 99 razy
Podziekowano: 314 razy
Kontakt:

Re: Ranking - bardzo nieobiektywny

Post autor: miandas »

Łukasz pisze:robiliśmy jakoś dawno, chyba 1 raz na własnej kanadyjce, będzie z 7 lat chyba albo coś koło tego, super fajna rzeczka (jeśli ktoś nie ma nic przeciwko przenoskom, jest kilka elektrowni) płynęliśmy na spokojnie 3 dni, spotkaliśmy 2 osoby :D do tego masę zimorodków wydr, bobrów i całe mnóstwo innych zwierzaków, woda czysta, cisza i spokój, robiliśmy ją przełomem maja/czerwca, w tym momencie nie pomne gdzie zaczynaliśmy, ale gdzieś zaraz od momentu gdzie Kwisa zaczyna być spławna (gdzieś koło Świeradowa Zdroju), skończyliśmy w Żaganiu jeden z najlepszych i najciekawszych spływów jakie mieliśmy
Łykam to jak gęś Obrazek
droga zawsze nagradza
Derku Uzała
Posty: 128
Rejestracja: 29 gru 2020, 08:01
moja flota: Solar, Safari, Helios 1
Dziękował(a):: 28 razy
Podziekowano: 69 razy

Re: Ranking - bardzo nieobiektywny

Post autor: Derku Uzała »

Łukasz pisze: 12 mar 2021, 23:02 ...jeden z najlepszych i najciekawszych spływów jakie mieliśmy
Mogę się pod tym podpisać obiema rękami, chociaż zdarzało mi się już pływać w bardziej malowniczych miejscach jak na Tarze czy Cetinie. Zostańmy jednak w naszym kraju. Kwisę spłynęliśmy małżeńsko razem na początku marca br. Plany były od Gryfowa, ale lód na zalewach nie pozwolił na to. Zadowoliliśmy się startem poniżej tamy leśniańskiej, aby po dwóch noclegach przywitać Żagań. Rzeka trudna, wymagająca o tej porze roku no i uciążliwa ze względu na mnogość przenosek. Przy odpowiednim podejściu, to także stanowi o jej walorach. Poleciłbym górny odcinek do Leśnej oraz w dół od Nowogrodźca. Środkowy odcinek dość monotonny krajobrazowo, ale wciąż z bystrym nurtem. Najwięcej emocji dostarczył odcinek kajakarskiego toru wodnego w Leśnej i tzw. Diabla Tama k/Osiecznicy. Z pewnością będę powracał na tę piękną rzekę. Z innych, które będę ciepło wspominał to Odra, Płociczna no i Bóbr głównie ze względu na łącznik emocjonalny. Poza tym każda rzeka jest piękna, do póty człowiek jej nie zapaskudzi.
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Ranking - bardzo nieobiektywny

Post autor: Strażowy »

Łukasz pisze: 12 mar 2021, 23:02 Kwisa, jedna z bardziej urokliwych i spokojnych (nie tłumnych) rzek....... robiliśmy ją przełomem maja/czerwca, w tym momencie nie pomne gdzie zaczynaliśmy, ale gdzieś zaraz od momentu gdzie Kwisa zaczyna być spławna (gdzieś koło Świeradowa Zdroju), skończyliśmy w Żaganiu jeden z najlepszych i najciekawszych spływów jakie mieliśmy
...zmierzone precyzyjnie : od Świeradowa do miejsca gdzie wpada do Bobru : 115 km :P , do Żagania dodatkowe 10 km ...plan na jakiś weekend bez zbędnej gonitwy :?: ... 8-)
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 916
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 430 razy
Podziekowano: 168 razy

Re: Ranking - bardzo nieobiektywny

Post autor: Ra$ »

115 km w weekend? Z przenoskami, elektrowniami i kamieniami po drodze? No to zdecydowanie "gramy" w innej lidze ;)
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Ranking - bardzo nieobiektywny

Post autor: Strażowy »

Ra$ pisze: 14 mar 2021, 17:25 115 km w weekend? Z przenoskami, elektrowniami i kamieniami po drodze? No to zdecydowanie "gramy" w innej lidze ;)
...zawsze możesz podgonić nieco po ciemku ..... :lol:

...ok, bez brechania...Łukasz pisze że kanadą na spokojnie w 3 dni ogarnął, to raczej nie potrzeba dwa razy więcej ;)
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
ODPOWIEDZ