ponownie Sama , 08.05 : Szamotuły-Obrzycko

Ostatnio byłem... albo: kiedyś byłem...
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

ponownie Sama , 08.05 : Szamotuły-Obrzycko

Post autor: Strażowy »

O charakterze tej rzeczki pisał całkiem niedawno Mat tu: https://www.nawodzie.fun/viewtopic.php?f=10&t=234
Moje trzy grosze to ...
Mat pisze: 25 kwie 2021, 19:54
...Był to prawie ostatni moment na płynięcie, bo za jakieś 2 tygodnie zarośnie i wypłyci się za mocno aby spływać.
Właśnie pyknęło te 2 tygodnie i ....poziom wody lekko wyżej :D fart, bo nieco popadało w ostatnich dniach, a skoro swoim niedawnym wpisem kolega namówił to dobrze było się wywiązać z danego słowa . Spływanie zaczynamy ok 10.30 również w parku Jana III Sobieskiego, zaraz obok Miasteczka Ruchu Drogowego. Tu pierwszy raz wrzucam swojego nowego Safara na wodę i ........... :lol: ...kiwa się skurkowaniec , nautyka podobna jak w kajakach z V-ką na dnie. Pamiętam jak koledzy uprzedzali że Solar to zupełnie inna bajka , teraz wiem o czym mówili . Zapakowałem dupsko i klika szpejów ( parę godzin na wodzie gdzie wiosłem można bardzo często dotknąć obu brzegów równocześnie :mrgreen: nie wymaga wielkich przygotowań. Mat uprzedzał że ostatnio czyli 25-go kwietnia , przycierał w wielu miejscach swoim Fusionem więc skega nie zakładam ....i robi się bardzo ciekawie 😜 hehehe . Lekki rys historyczny przy mijanych obiektach i placówkach zapewnia mi mój towarzysz. Nieco za miastem robi się odrobinę szerzej ale i tak sporo zarośli . Po kilku kilometrach robimy pierwszy przystanek - stary park po jakimś pałacyku, piękna łąka w promykach słońca którego w tym roku jeszcze niewiele doznaliśmy. Chwila pogaduchy, po browarku i jedziem dalej .

Kilka fot " z pleneru"

https://photos.app.goo.gl/MgMiSKknHMSQJnpH9

Drugi postój obok grobu rodziny Twardowskich, mieli swoją ziemię więc w niej chcieli być pochowani , w sumie zasadne .
Obok jazu chrupiemy coś na ciepło ze słoiczka ( Made In Międzychód - smakowało :P ) + zupka chmielowa .
Z tego miejsca mamy jeszcze kilka km do mety więc zwijamy bambetle, obnosimy jaz i ..........mamy kolejny, tym razem nie planowany postój . Powód : dziura w dnie , jakieś 6x6mm.
Co może znaleźć strażak na spływie ? ...ano bosak :!:
Okazja żeby poleciało w tlen nieco wulgaryzmów ale również do przetrenowania "na szybko" łatania swojego balonika. Zastosowałem komplet od producenta : łatka + klej . Dobrałem okrągłą łatkę która promieniem 2 cm kryje uszkodzenie dookoła. Sprawcę zamieszania , metalowe okucie bosaka , najpierw wywalam ze złości na drugi brzeg w krzaki ...ale po chwili maszeruję sprawnie co by tego ajzola stosownie zabezpieczyć czyli zabrać do domu 😄...uprzedzam pytania: nie, nie potrzebuje do pracy, nie, nie będę z niego robił breloczka do kluczy...za to będzie leżał obok worków Gumotex-a i będzie przypominał co by trawę zawsze nieco wydeptać 🤣
Ok 20 min na słońcu i dodmuchany Safar znowu ląduje na wodzie . Dopływamy bez większych problemów do miejsca gdzie Sama wpada do Warty i ok pół kilometra ciśniemy pod prąd w skosie , na drugi brzeg gdzie oczekuje nas Wituś ze swoją karuzelą transportową .
Udana, krótka wycieczka zakończona ok 18-ej przy przystani Zielonagóra , po drugiej stronie Warty Obrzycko.
Pierwszy osobisty kontakt na wodzie z Safari - myślę że się polubimy podobnie jak w przypadku Solara choć nautyka przy 3.3 m i innym profilu burt zupełnie inna...bardziej sportowa ? :mrgreen:
Sama to urokliwa rzeczka , w sam raz jeśli ktoś ma wolne kilka godzin raczej w te chłodniejsze miesiące. Mat kolejny raz obronił tytuł "świetnego towarzysza" - dzięki kumplu że namówiłeś 👍
Wituś - również dla Ciebie ukłony za wsparcie techniczne i ...dobrą kawę przed Twym garażowym królestwem 🤜🤛
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 913
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 424 razy
Podziekowano: 167 razy

Re: ponownie Sama , 08.05 : Szamotuły-Obrzycko

Post autor: Ra$ »

Piękna sprawa, pouczające zdarzenia (a myślałem że gumotexów nie da się przebić "normalnymi" metodami), szkoda że zdjęcia malutkie. I dlaczego na jakimś zapodaju a nie normalnie, na forum?
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: ponownie Sama , 08.05 : Szamotuły-Obrzycko

Post autor: Strażowy »

Ra$ pisze: 14 maja 2021, 08:58 ...szkoda że zdjęcia malutkie. I dlaczego na jakimś zapodaju a nie normalnie, na forum?

Widzisz panie kochany ...zwykłe przyzwyczajenie 😆 jak foty jedynie małe wagowo można było wrzucać. Nie zawsze mam kompa pod ręką a w telefonie robić korekty ...beeee. Obiecuje poprawę w przedmiotowej sprawie 😉👍
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mat
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:10
Lokalizacja: wlkp
moja flota: delsyk nifty 385, pirania fusion
Dziękował(a):: 4 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: ponownie Sama , 08.05 : Szamotuły-Obrzycko

Post autor: Mat »

Ja może dodam, co by było jaśniej, że ów harpun leżał sobie w trawie na brzegu, a Piotr pociągnął kajak po zboczu aby się zwodować i nagle było...pssss..
Po rozdeptaniu trawy okazało się, iż ktoś kiedyś wysypał w tym miejscu śmieci i zarosły trawą, a wśród nich takie cudo Obrazek
Parę fot ode mnie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Łysy
Posty: 277
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:51
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Gumotex: Solar, Safari, Seawave
Dziękował(a):: 265 razy
Podziekowano: 153 razy

Re: ponownie Sama , 08.05 : Szamotuły-Obrzycko

Post autor: Łysy »

Fajny spływ, ale jak mogłeś wyrządzić taką krzywdę biednemu Safari? Po Twojej przygodzie będę pamiętał, żeby omijać bosaki w rzece jak i na lądzie 😁 Co do kiwania, to jeśli się nie mylę masz nowszą wersję 330. Pociesz się, że poprzednik był o prawie 10 cm. węższy 😉
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: ponownie Sama , 08.05 : Szamotuły-Obrzycko

Post autor: Strażowy »

Łysy pisze: 14 maja 2021, 13:09 Fajny spływ, ale jak mogłeś wyrządzić taką krzywdę biednemu Safari? .......... masz nowszą wersję 330. Pociesz się, że poprzednik był o prawie 10 cm. węższy 😉
No patrz, zupełnie nie planowałem takiego zamachu na jego szczelność ....taka sytuacja się zadziała 😆.

Teraz to Ty namówiłeś , będę molestował Darka Synkopę co by się dał ...pobujać bo wiem że cały czas używa starszej wersji 😉
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Łysy
Posty: 277
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:51
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Gumotex: Solar, Safari, Seawave
Dziękował(a):: 265 razy
Podziekowano: 153 razy

Re: ponownie Sama , 08.05 : Szamotuły-Obrzycko

Post autor: Łysy »

Ja z kolei chętnie bujnął bym się nowszą wersją i porównał ich stabilność. Może kiedyś się uda, bo widzę, że miłośników Safari przybywa ;)
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: ponownie Sama , 08.05 : Szamotuły-Obrzycko

Post autor: Strażowy »

Łysy pisze: 14 maja 2021, 18:31 ...miłośników Safari przybywa ;)
pewnie z 5 sztuk gdzieś tu się kamufluje 😁
...jeśli tylko uda się gdzieś spotkać na wodzie to chętnie użyczę Safar-a do testów 😉

ps ....w pływaniu bardzo zgrabny , w ogarnianiu po spływaniu również 😄
Załączniki
IMG_20210513_183351_1.jpg
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
ODPOWIEDZ