Nida od Brzeźna do Starych Kotlic

Ostatnio byłem... albo: kiedyś byłem...
MichałD
Posty: 23
Rejestracja: 19 maja 2021, 08:44
Lokalizacja: Jura K-Cz
moja flota: Zasadniczo Nifty385, czasem dwójkami
Dziękował(a):: 5 razy
Podziekowano: 29 razy

Nida od Brzeźna do Starych Kotlic

Post autor: MichałD »

Prognozy zasadniczo sprawdziły się idealnie, temperatura powietrza super, trochę za silny wiatr, słońce i zero ludzi. O to chodziło, gdyż latem na tym odcinku Nidy wręcz korki kajakowe się tworzyły. Płyniemy krótki i prosty technicznie ok. 12km odcinek od mostu kolejowego w Brzeźnie do ostatniego gospodarstwa w Starych Kotlicach. Wody sporo - okolice górnej granicy stanów średnich, woda rześka i kąpiel raczej by mało przyjemna była. Sama woda klarowna a piasek wszędzie na dnie złocisty. Super odcinek na upalny letni dzień... Najpierw do Kotlic gdzie w gospodarstwie zostawiam rower, samochodem przez Mokrsko do Brzeźna i wodujemy kajaki. Spływ trwał bez pośpiechu pod mocny wiatr 2h i 10 minut, później jeszcze 30 minut rowerem po samochód. Gdyby nie wiatr śmiało by można z Żernik wystartować i w 3h bez problemu się wyrobić. Kto wie, kto wie gdyż spodziewałem się iż brzegi będą już nieco bardziej złotawe i fajnie było by powtórzyć...

Pełna fotorelacja: http://jurapolska.com/wycieczki/kajaki_ ... 102021.php

Obrazek
Awatar użytkownika
Maga
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:38
Lokalizacja: Lublin
moja flota: Helios 2 (Gumotex)
Dagger Katana 10.4
Dziękował(a):: 182 razy
Podziekowano: 216 razy
Kontakt:

Re: Nida od Brzeźna do Starych Kotlic

Post autor: Maga »

Pięknie.
Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu.
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 913
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 424 razy
Podziekowano: 167 razy

Re: Nida od Brzeźna do Starych Kotlic

Post autor: Ra$ »

Dzięki bardzo za relację, pogoda w ten weekend zachęcała, ale jakoś się nie zebrałem na spływ. Pochodziłem za to trochę po lasach miedzy Trzebinią a Bukownem. Wasze zdjecia bardzo ładne, a zieleń wciąż soczysta!
ODPOWIEDZ