Czarna Włoszczowska (i Pilica) 24-25.09.2022

Ostatnio byłem... albo: kiedyś byłem...
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1085
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 408 razy
Podziekowano: 437 razy

Re: Czarna Włoszczowska (i Pilica) 24-25.09.2022

Post autor: Włodek »

miandas pisze: 28 wrz 2022, 11:10 ... A Włodek, widzę, wraca do formy Obrazek
Jak najbardziej. 8-)
Od 2-3 tygodni wzrok OK.
Ostatnio autem 2 x 400 km.
Bardzo chciałbym już na wodę.
Wielkie Dzięki za okazaną troskę.
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 912
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 423 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Czarna Włoszczowska (i Pilica) 24-25.09.2022

Post autor: Ra$ »

MichałD pisze: 27 wrz 2022, 08:10 [...] Fotki z ich spływu są na FJ: http://forumjurajskie.pl/viewtopic.php? ... 10&p=67465

Rzeka i otoczenie bardzo fajne, bez porównania przyjemniejsze niż nad Górną Pilicą. Woda ma często ciemną, torfową, barwę jednak jest dużo klarowniejsza i czystsza niż Pilica koło Szczekocin.

Da się wygodniej wystartować nieco wcześniej koło kładki w samych Komornikach:
[....]
Dzięki za komentarz, bardzo miło wspominam nasz spływ - zdajsie właśnie na górnej Pilicy. Popatrzyłem na zdjęcia - wiele się nie zmieniło jeśli chodzi o rzekę (Czarną) . Bardzo ładna, ciekawa i mało chyba uczęszczana rzeka. Zapewne kiedyś wrócę na nią - może próbując spływać także wyższy odcinek - bo wydaje się to możliwe. Ta kładka to jest chyba kawałek poniżej mostu gdzie startowaliśmy?
Przy okazji - czasem się zastanawiam jak bardzo moja kanadyjka jest wolniejsza od kajaków i to pytanie: masz doświadczenie zapewne z wieloma kajakami, który z obecnie dostępnych (albo najlepiej u Ciebie dostępnych do pożyczenia :) ) uznał byś za najszybszy? Chciałbym kiedyś sobie to wypróbować...
MichałD
Posty: 23
Rejestracja: 19 maja 2021, 08:44
Lokalizacja: Jura K-Cz
moja flota: Zasadniczo Nifty385, czasem dwójkami
Dziękował(a):: 5 razy
Podziekowano: 29 razy

Re: Czarna Włoszczowska (i Pilica) 24-25.09.2022

Post autor: MichałD »

@Ra$ - kładka jest kawałek powyżej mostu: https://mapa.szukacz.pl/mapnik.html?&la ... 5&typ=Mapa
Parę razy się przyglądałem Czarnej w Żeleźnicy, ale nigdy wody nie było na tyle by realnie dało się płynąć. Aczkolwiek w necie były relacje ze spływów, więc trzeba trafić na odpowiednią wodę...

Doświadczenie mam mikre, pływałem na tym co mam tzn. ProToury470 i starsze Sprintery + pożyczane Finder, Vista, Wigraszki i jakieś inne szklaki. Z tych dwójek zdecydowanie ProTour ale koniecznie z podnóżkami!

W przypadku jedynek wygrywa bezapelacyjnie Nifty385 - tu mam porównanie do Trapera, SmartaXL, Prijona Cruiser320 i Carolina14 + Prijon Invader i podobny do niego jakiś model Perceptiona. Długo się zastanawiałem i porównywałem przed kupnem i to jeden z niewielu zakupów którego nie żałowałem, w sensie wybór był trafny. No mógł by mieć minimalnie większy otwór kokpitu, albo w końcu schudnąć muszę ;)

Pływam mało i czysto rekreacyjnie, szybkość nie ma najmniejszego znaczenia. Kajak ma być w miarę wygodny, +/- trzymać kierunek bez ciągłego kontrowania wiosłem przy jednocześnie zachowanej zwrotności. Dawniej Prus gdzieś porównanie jedynek zamieścił, ale najlepiej samemu uderzyć tam gdzie większy wybór, jakieś centrum testowe?
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 912
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 423 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Czarna Włoszczowska (i Pilica) 24-25.09.2022

Post autor: Ra$ »

Dzięki za namiar na kładkę. Dla mnie też nie liczy się prędkość, w sensie na kanadyjce - ale z drugiej strony płynąc w grupie nie chcę zawsze być ostatni. No i naczytałem się relacji ludzi którzy robili dzienne przebiegi takie jak ja na tydzień i się zastanawiałem czy ja też bym trochę tak potrafił :)
Dzięki za odpowiedź!!!
Awatar użytkownika
jack
Posty: 107
Rejestracja: 17 gru 2020, 20:58
Lokalizacja: Zawiercie
moja flota: Twist1/2, Palava
Dziękował(a):: 58 razy
Podziekowano: 43 razy

Re: Czarna Włoszczowska (i Pilica) 24-25.09.2022

Post autor: jack »

A ja mam jedną małą prośbę do Michała co by nie zapomniał pochwalić się fotkami z retro-analoga📷👍
ODPOWIEDZ