Dubissa , króciutko .13-19.08.2022

Ostatnio byłem... albo: kiedyś byłem...
Krzyś66
Posty: 20
Rejestracja: 19 sty 2022, 21:41
Lokalizacja: Pawłowice nad Utratą
moja flota: K1
Podziekowano: 6 razy

Dubissa , króciutko .13-19.08.2022

Post autor: Krzyś66 »

Cześć.
Nie informowałem o planach tego spływu , bo na poprzednie zaproszenia nie było chętnych , to się nie narzucam .A wszyscy którzy mnie znają wiedzą ,że co rok w tym terminie mamy tydzień w Pribałtyce i każden widziany jest chętnie .
Ponieważ moja małżowinka wróciła na kajak po rekonwalescencji, to rzeki wybieramy łatwiejsze , rok temu Żejmiana w tym jw.
Dubissa to jedna kultowych rzek naszych sąsiadów , rzeka zaczyna bieg w okolicy Śiaulai a kończy w Nemunasie .Spływ zaczęliśmy na jej dopływie Krażanta , najwyżej jak się dało .
Dubissa jest rzeką pływaną przez Litwinów , jest sporo infrastruktury turystycznej .Dwa razy nocowalismy na płatnych polach , dwa razy na prywatnych łąkach ale gratis i dwa razy na dziko . Było nas 11 K1 .Rzeka poza weekendem pusta , woda czysta lub bardzo czysta .Rzeka na ogół płytka , szeroka do bardzo szerokiej , jedno jezioro naturalne, bez spiętrzeń .Rzeka bez przenosek .Płynie w bardzo szerokiej pradolinie , głównie pośród drzew .Jej największą atrakcją są progi i na nich bystrza .Płynęliśmy przy średnim - jak na lato - poziomie wody i wszystkie progi spływaliśmy bez problemów, acz niektóre z emocjami .Progi są w ... całym ! biegu rzeki , acz z różną częstotliwością i to było zajefajne . Ludzie , życzliwi , czuliśmy się bardzo komfortowo i bezpiecznie .Spływ z przyczyn mobilności zakończyliśmy na płatnym - 3E - polu kilka km przed Niemunasem .Samochody zostały w wiosce startowej , za free , podwózkę kierowców dogadaliśmy z kierowcą jednej z firm kajakowych.Rzeka ogólnie zarąbista , jedyny minus ... brak grzybów :( , no ale to nie wina rzeki :D
Polecam , Krzyś .
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 909
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 416 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Dubissa , króciutko .13-19.08.2022

Post autor: Ra$ »

Fajnie! A jakieś zdjęcia można? Bardzo jestem ciekaw jak wygląda ta rzeka :)
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 977
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 97 razy
Podziekowano: 311 razy
Kontakt:

Re: Dubissa , króciutko .13-19.08.2022

Post autor: miandas »

Ja też
droga zawsze nagradza
Krzyś66
Posty: 20
Rejestracja: 19 sty 2022, 21:41
Lokalizacja: Pawłowice nad Utratą
moja flota: K1
Podziekowano: 6 razy

Re: Dubissa , króciutko .13-19.08.2022

Post autor: Krzyś66 »

Chyba??? Miandas nie istniał kiedyś (nad Wkrą) = nie był na FB :) .Nie wiem jak dziś i jak Raś .Ja uległem , i mam konto tam , na moje nazwisko : Krzysztof Ciołkowski , są fotki .Jeśli Tam nie istniejecie, napiszcie, to coś zaradzę .
Krzyś66
Posty: 20
Rejestracja: 19 sty 2022, 21:41
Lokalizacja: Pawłowice nad Utratą
moja flota: K1
Podziekowano: 6 razy

Re: Dubissa , króciutko .13-19.08.2022

Post autor: Krzyś66 »

A tak na luzie , to Miandasie z postaci z których wybrałeś avatarek , to moi idole to : Wielki Gonzo i Dwaj Tetrycy - komentatorzy :) :) :) ... ale chyba obaj przyznamy ,że swego czasu był to kultowy program ...
Krzyś66
Posty: 20
Rejestracja: 19 sty 2022, 21:41
Lokalizacja: Pawłowice nad Utratą
moja flota: K1
Podziekowano: 6 razy

Re: Dubissa , króciutko .13-19.08.2022

Post autor: Krzyś66 »

I jeszcze .Za rok , o ile Putin i Satrapa nie zniszczą nam naszego Świata , płyniemy albo Ventę - jakiś odcinek na Litwie albo środkowe i dolne Ogre na Łotwie - zależy od poziomu wody . Już zapraszam , na nie spieszny 15-25/dzień spływ .
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 977
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 97 razy
Podziekowano: 311 razy
Kontakt:

Re: Dubissa , króciutko .13-19.08.2022

Post autor: miandas »

Krzyś66 pisze:Chyba??? Miandas nie istniał kiedyś (nad Wkrą) = nie był na FB :) .Nie wiem jak dziś i jak Raś .Ja uległem , i mam konto tam , na moje nazwisko : Krzysztof Ciołkowski , są fotki .Jeśli Tam nie istniejecie, napiszcie, to coś zaradzę .
Czy Twój profil, to ten z jabłkami na profilowym?
droga zawsze nagradza
Krzyś66
Posty: 20
Rejestracja: 19 sty 2022, 21:41
Lokalizacja: Pawłowice nad Utratą
moja flota: K1
Podziekowano: 6 razy

Re: Dubissa , króciutko .13-19.08.2022

Post autor: Krzyś66 »

Tak oczywiście .Magę dodałem , nie wiem czy weszła we wszystkie foty bo jest tam też pełna foto relacja z Dubissy wrzucona przez kolegę , moich jest kilka po kilka zdjęć. Jakbyco zapraszam . Tak przy okazji , powiem ,że poraz pierwszy w zasadzie nie było spięć na spływie zwykle bywały między tymi którym było mało i tymi którzy chcieli już kończyć, nie wiem czy to wiek czy rzeka , ale wszyscy uważali że było w punkt . Pływaliśmy 5 do maks 7 godzin iii szlus i luz . I chyba to jest tempo na nasz wiek , nikomu nic udowadniać nie musimy :) , pozdrówka .
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Dubissa , króciutko .13-19.08.2022

Post autor: Strażowy »

Cześć Krzyś ;)
Miło poczytać że jesteście cały czas w klimacie wiośliskowania ( ...a nie tylko apple 🤣 ) .
Może się w końcu wydarzy i znowu pogadamy przy wspólnym ogieńku gdzieś przy wodzie 😉
Pozdrawiam Was serdecznie 🤜🤛
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
ODPOWIEDZ