Warta 2/3 grudnia 2022 Oborniki Wlkp - Stobnica

Ostatnio byłem... albo: kiedyś byłem...
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1088
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 409 razy
Podziekowano: 439 razy

Re: Warta 2/3 grudnia 2022 Oborniki Wlkp - Stobnica

Post autor: Włodek »

czyli ?
przenoski - .... ?
zwałki - .... ?
pytam bo nie wiem
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Warta 2/3 grudnia 2022 Oborniki Wlkp - Stobnica

Post autor: Strażowy »

Włodek pisze: 07 gru 2022, 16:45 czyli ?
przenoski - .... ?
zwałki - .... ?
pytam bo nie wiem
Pewnie głównym kryterium jest właśnie szerokość cieku , liczba spodziewanych przeszkód w wodzie czy np ilość otwartych przestrzeni typu jeziora ...
Przekłada się to na manewrowność jednostką, częstotliwość wsiadania i wysiadania ( odkryte kokpity pneumatyków pozwalają na wiekszą w tym swobodę zwłaszcza w sytuacjach podbramkowych ) natomiast nautyka i ewentualna walka z wiatrem na otwartych przestrzeniach to kolejny aspekt w którym oba typy kajaków brylują inaczej 😉.
Logistykę spływu w kilka osób można zazwyczaj
ogarnąć niezależnie od rodzaju kajaków, choć faktycznie, "baloniki" są mniej wymagające.
Dystansu jaki mamy do przepłynięcia na konkretnym spływie nie biorę pod uwagę jako kryterium.

W ostatnich latach produkcja pneumatyków poszła mocno do przodu więc takie aspekty jak nautyka, cena, wytrzymałość na uszkodzenia czy zwyczajnie wygoda w użytkowaniu zachęcają coraz więcej osób na zakup i korzystanie właśnie z takich kajaków 😁. Zwyczajnie, kilka lub kilkanaście lat temu nie było takiej alternatywy.

Mam tą przyjemność że mogę eksperymentować mając 3 nieco różne okręty. Gdybym w obecnej chwili stał przed zakupem pierwszego, własnego kajaka i mógłbym korzystać z już posiadanej wiedzy to zapewne kupiłbym pneumatyka ...........co zresztą poczyniłem kilka sezonów temu zostając właścicielem nowego Solara od Gumotex-a.
Wychodzi na to że wtedy trafiłem w samą 10-ke 😁✌️.
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 979
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 99 razy
Podziekowano: 313 razy
Kontakt:

Re: Warta 2/3 grudnia 2022 Oborniki Wlkp - Stobnica

Post autor: miandas »

Dla mnie jedynym kajakiem do pokonywania zwałek jest kajak dmuchany - koniecznie twist, ew. Solar. W ten sposób ogarniam wszystkie mniejsze rzeki.
Tam, gdzie nie spodziewam się zwałek i miło jest popłynąć szybciej - zawsze biorę plastika. Chyba, że muszę wybrać nietypowy transport i pneumatyk bardziej zdaje egzamin z logistyki.
droga zawsze nagradza
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Warta 2/3 grudnia 2022 Oborniki Wlkp - Stobnica

Post autor: Strażowy »

Każdy ma swoje preferencje ...ja miałem romans z 3 metrowym stywniakiem na zwałki : Pyranha Fusion, jednak wybrałem rozwiązanie bez kokpitu , dmuchanego Safari o długości 3.3m . Dla niektórych osób może być mało stabilny bo lubi lekko tańczyć na boki ale mnie to nie przeszkadza 😜💪, podobnie jak w przypadku Charlestona, "sztylet" też jest lekko nerwowy z uwagi na kształt dolnej części skorupy w układzie V , ale za to, zajebiście tnie wodę 😁.
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
maciej66
Posty: 87
Rejestracja: 21 gru 2020, 12:56
moja flota: witam
Dziękował(a):: 1 razy
Podziekowano: 32 razy

Re: Warta 2/3 grudnia 2022 Oborniki Wlkp - Stobnica

Post autor: maciej66 »

Włodku miło że mnie poznajesz. Pozdrowienia dla Dzidki.🙂
ODPOWIEDZ