Bzura i Wisła 5-8 października 2020 (Sobota --> Płock)

Ostatnio byłem... albo: kiedyś byłem...
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 979
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 99 razy
Podziekowano: 313 razy
Kontakt:

Bzura i Wisła 5-8 października 2020 (Sobota --> Płock)

Post autor: miandas »

W sumie przepłynęliśmy z sąsiadem 126 km.
Rozpoczęliśmy w poniedziałek w miejscowości Sobota, nad Bzurą, a skończyliśmy w Płocku (nad Wisłą Obrazek ).
Było pięknie, jesiennie, dziko i natura pełną gębą. Spotkała nas burza, pogryzły komary, piasek wiślany wydłubywałem sobie z takich miejsc, że szkoda gadać... ALE w Wiśle się wykąpałem nie dostawszy parchów, więc ścieki z Warszawy chyba są jakoś opanowane. Towarzystwo Pawła było niezastąpione, fajnie i raźnie się nam płynęło.
Na koniec poznaliśmy bliżej Pana Jana Ścigockiego z Motoprzystani, który pomagał nam wcześniej w transporcie, a na koniec uraczył kawą - szatanem z fusami (tzw. plujką) i opowieściami znad rzeki i nie tylko.

Parę uwag technicznych: Odcinek od Soboty do Łowicza jest niesłusznie pomijany. Jest tam jedna stała przenioska.
W samej Sobocie najlepiej wystartować za jazem, ale dojazd do niego jest kłopotliwy, choć oznaczony (błotniska droga polna).
Kilometraż Bzury jest częściowy i kończy się w połowie, na wysokości spływalnego progu i ujścia Rawki, koło miejscowości Patoki.
Firma Motoprzystań, z której usług korzystalismy, nie jest może tania, ale jest przyjazna, a to już dużo w dzisiejszych, niepewnych czasach.
Na Wiśle spaliśmy na jednej z wysp. Warto zwrócić uwagę, które z nich (tzw. kępy) są objęte rezerwatami.
Od Płocka, od mostu drogowo-kolejowego, na Wiśle zaczyna się niezła fala - początek Zalewu Włocławskiego.
Wisła niesie, więc się szybko płynie ale znów - na wysokości Płocka nurt ustaje ze względu na bliskość zalewu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
droga zawsze nagradza
Awatar użytkownika
Mat
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:10
Lokalizacja: wlkp
moja flota: delsyk nifty 385, pirania fusion
Dziękował(a):: 4 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Bzura i Wisła 5-8 października 2020 (Sobota --> Płock)

Post autor: Mat »

Superowo
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Bzura i Wisła 5-8 października 2020 (Sobota --> Płock)

Post autor: Strażowy »

Zdrowo zazdraszczam...👌
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
ODPOWIEDZ