Warta Uniejów- Konin 26-27. 03. 2023

Ostatnio byłem... albo: kiedyś byłem...
Awatar użytkownika
STARYKOŃ
Posty: 59
Rejestracja: 01 lut 2021, 15:29
Lokalizacja: Poznań
moja flota: Igla 2
CRUISER 393S DROPSTITCH KAYAK
Dziękował(a):: 73 razy
Podziekowano: 28 razy

Warta Uniejów- Konin 26-27. 03. 2023

Post autor: STARYKOŃ »

Miałem płynąć od soboty z Księżych Młynów , ale doszedłem do wniosku że po nocce trzeba swoje odespać , a jazda na miejsce tylko po to zeby przepłynąć kilka kilometrów lub żeby się tylko przekimać w namiocie to trochę bez sensu no i nie byłem pewien czy wtedy uda mi się dopłynąć do Konina .
Tak więc w niedzielę wcześnie rano (no dobra 8 : 15 może to nie wczesny świt) jestem na rzece . Start z Uniejowa przy aqua parku kolo boiska jest droga można podjechać prawie do plaży . Tak sobie płynąłem spokojnie popadającym od czasu do czasu deszczyku na szczęście wiało umiarkowanie czyli tak że dało się płynąć bez większego wysiłku.
Wyprawa ta miała być testem dla kajaka który przeszedł ten sprawdzian pozytywnie (myślę że wybacza mniej niż igla ale z tym należało się liczyć trochę inna budowa ) gdyby nie siedzisko ,nie mogę nawet napisać że jest do dupy po przecież z definicji po to siedziska są stworzone by tę część ciała wygodnie z naciskiem na wygodnie umiejscowić. Ale to chyba temat na inny post w innym dziale.
W ruinach zamku w Kole robię przerwę zaczyna coraz mocniej wiać wiec osłona z murów jak najbardziej się przydaje . Poniżej zamku i po drugiej stronie rzeki rozległe łąki teraz trochę podmokłe właściwie błoto ale jak podeschną to nawet fajne miejsce na biwak co prawda może być ciężko z drewnem na ognisko . Pierwszy etap osiągnięty dopłynąłem do Koła ponieważ pora jeszcze wczesna sił jeszcze trochę jest płynę dalej . Kapituluję gdzieś na wysokości miejscowości Ochle tu na łące porośniętej przy rzece krzaczorami z których ktoś chyba polował na kaczki widziałem parę pustych łusek po śrucie rozbijam namiot. Znalazłem trzy grubsze gałęzie i udało mi się rozpalić małe ognisko co prawda kiełbaski zjadłem wcześniej ale i tak jakoś milej się zrobiło w czym swój udział mógł mieć łyczek powtarzam tylko łyczek płynu wzmacniającego.
Poniedziałkowy ranek przywitał mnie szronem znaczy przy gruncie był przymrozek i wiatrem.
No nic coś ciepłego z menażki kawka z kubka i w drogę . Chwilami było ciężko naprawdę mocny wiatr powodował że mimo iż miałem do przepłynięcia krótszy odcinek od wczorajszego to wiedziałem że namęczę się bardziej i mogę płynąć dłużej . Ale oto cud się stał i gdzieś tak koło czternastej docieram do przedmieść Konina . W końcu docieram do rozgałęzienia Warty i kanału ślesińskiego mijam pierwszą tabliczkę z oznaczeniem kilometrów wcześniej takowych nie widziałem jeszcze ze trzy kilometry i kończę spływ przy moście Toruńskim .
Załączniki
warta wczesną wiosną
warta wczesną wiosną
ruiny zamku w kole w wieży śmieciowisko
ruiny zamku w kole w wieży śmieciowisko
dziwne kształty
dziwne kształty
moja noclegownia
moja noclegownia
meta
meta
A jak powszechnie wiadomo, piękny krajobraz znakomicie podnosi walory smakowe spożywanego w plenerze jabola.
Wampir z M-3
Andrzej Pilipiuk
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Warta Uniejów- Konin 26-27. 03. 2023

Post autor: Strażowy »

Czyli sezon rozpocząłeś , ciekaw jestem opinii kajaka 😉
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 977
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 97 razy
Podziekowano: 311 razy
Kontakt:

Re: Warta Uniejów- Konin 26-27. 03. 2023

Post autor: miandas »

Dzięki za relację. Kajak prezentuje się godnie. Coś więcej napiszesz o tym modelu?
droga zawsze nagradza
Awatar użytkownika
jack
Posty: 105
Rejestracja: 17 gru 2020, 20:58
Lokalizacja: Zawiercie
moja flota: Twist1/2, Palava
Dziękował(a):: 56 razy
Podziekowano: 43 razy

Re: Warta Uniejów- Konin 26-27. 03. 2023

Post autor: jack »

Wielkie dzięki za relację.Pewnie kiedyś przyjdzie pora ta ten kawałek Warty bo to "moja" rzeka. Póki co w tym roku planuje dopłynąć do Sieradza i pewnie wielokrotnie powtórzę wcześniejsze odcinki w okolicach Działoszyna czy Częstochowy.
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 977
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 97 razy
Podziekowano: 311 razy
Kontakt:

Re: Warta Uniejów- Konin 26-27. 03. 2023

Post autor: miandas »

Swoją drogą powtórzenie odcinka Warty od Księżych Młynów to może być naprawdę dobry pomysł...
droga zawsze nagradza
Awatar użytkownika
STARYKOŃ
Posty: 59
Rejestracja: 01 lut 2021, 15:29
Lokalizacja: Poznań
moja flota: Igla 2
CRUISER 393S DROPSTITCH KAYAK
Dziękował(a):: 73 razy
Podziekowano: 28 razy

Re: Warta Uniejów- Konin 26-27. 03. 2023

Post autor: STARYKOŃ »

O kajaku coś napiszę trochę później na tym spływie sprawił się świetnie , ale to był łatwy spływ taki co to można i wanną zrobić zobaczę jak sobie poradzi gdy będzie przeszurany po podtopionych pniach, trochę się tego boję bo dno sztywne jak deska i za mocarnie nie wygląda. Od 13-14 w tym miesiącu planuje jeszcze zrobić jakiś kawałek warty właśnie odcinek między Częstochową a Sieradzem jeszcze nie wiem dokładnie jaki to będzie odcinek jestem na etapie planowania
A jak powszechnie wiadomo, piękny krajobraz znakomicie podnosi walory smakowe spożywanego w plenerze jabola.
Wampir z M-3
Andrzej Pilipiuk
Awatar użytkownika
jack
Posty: 105
Rejestracja: 17 gru 2020, 20:58
Lokalizacja: Zawiercie
moja flota: Twist1/2, Palava
Dziękował(a):: 56 razy
Podziekowano: 43 razy

Re: Warta Uniejów- Konin 26-27. 03. 2023

Post autor: jack »

STARYKOŃ pisze: 04 kwie 2023, 08:18 ... odcinek między Częstochową a Sieradzem jeszcze nie wiem dokładnie jaki to będzie odcinek jestem na etapie planowania
To polecam zerknąć na PKS Wieluń oraz Gepard Bus. Dzięki nim można całkiem sprawnie ogarnąć tamte tereny i zahaczyć jeszcze o Liswartę.
ODPOWIEDZ