Kamienna 20-21. 05. 2023.

Ostatnio byłem... albo: kiedyś byłem...
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1074
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 407 razy
Podziekowano: 434 razy

Re: Kamienna 20-21. 05. 2023.

Post autor: Włodek »

Widok z Mostu w Czekarzewicach Pierwszych
IMG_20230521_133220.jpg
Gdzieś tam będę czekał na Pawła i Jacka zanim wrócą autami z Solca.
.
Potem jazda do Ćmielowa i OOOOOOOOOgromna pizza na zakończenie spływu.
IMG_20230521_160321.jpg
Tymczasem w Ćmielowie na ulicach pusto bo wszyscy na stadionie leśnym gdzie cała masa okolicznościowych atrakcji.

Rzeka godna polecenia.
Nie spodziewałem się że Kamienna jest na tym odcinku tak ładną rzeką, trudności z jakimi się spotkaliśmy uatrakcyjniały pływanie.
Wcześniej były spore opady, stąd bardzo wysoki stan wody, silny nurt wymuszał ostrożność, podtopione drzewa spowalniały tempo.
Dziwię się że Kamienna należy do tych mniej popularnych wśród kajakarzy rzek, być może z powodu braku przejrzystości wody.
Widoki miejscami powalające, szczególnie dębowe lasy na bardzo stromych i wysokich nadrzecznych skarpach.
Bardzo dziękuję za zaproszenie mnie na ten właśnie spływ.
Jackowi oraz Pawłowi wielkie dzięki za możliwość wspólnego pływania oraz wspólnego biesiadowania.

Autorem wszystkich zdjęć jest Paweł, to dzięki niemu było możliwe napisanie tej ilustrowanej relacji.
Także wyłącznie z tego właśnie powodu Paweł widoczny jest zaledwie na jednym (pierwszym) zdjęciu.
Awatar użytkownika
Maga
Posty: 286
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:38
Lokalizacja: Lublin
moja flota: Helios 2 (Gumotex)
Dagger Katana 10.4
Dziękował(a):: 181 razy
Podziekowano: 213 razy
Kontakt:

Re: Kamienna 20-21. 05. 2023.

Post autor: Maga »

Nie miałam okazji płynąć tym odcinkiem, tym bardziej żałuję, że nie mogłam do Was dołączyć.
Co do Kamiennej - znam wcześniejsze odcinki, tj. Skarżysko Kamienna - Brody; Marcinków. Owszem, rzeka mi się podobała, jednak w moim rankingu plasuje się co najwyżej w połowie. Może trzeba będzie popływać bliżej Wisły.

Nie zazdroszczę wodnej przygody, choć jak Cię znam, to przyjąłeś to ze stoickim spokojem, ale na pewno martwiłeś się, że inni się martwią. Fajnie, że skrzynia ocalała.
Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu.
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1074
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 407 razy
Podziekowano: 434 razy

Re: Kamienna 20-21. 05. 2023.

Post autor: Włodek »

Maga pisze: 23 maja 2023, 07:35 ... na pewno martwiłeś się, że inni się martwią ..
dokładnie tak
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 909
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 416 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Kamienna 20-21. 05. 2023.

Post autor: Ra$ »

Cudownie i z przygodami! Jedyne co mi się kojarzy patrząc na zdjęcia to cytat:

.. a potem taki czas, że wszystko jest już śliczne
i coraz mniej codzień zwyczajnych spraw, cest brulle...


Czemu ten czas taki ograniczony, chciało by się naraz tyle rzeczy!!!
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 977
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 97 razy
Podziekowano: 311 razy
Kontakt:

Re: Kamienna 20-21. 05. 2023.

Post autor: miandas »

Dobrze Włodku, że wszystko dobrze się skończyło!
A spływ fajny. A wiosna przepiękna
droga zawsze nagradza
Awatar użytkownika
Łysy
Posty: 275
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:51
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Gumotex: Solar, Safari
Dziękował(a):: 264 razy
Podziekowano: 153 razy

Re: Kamienna 20-21. 05. 2023.

Post autor: Łysy »

Mnie rzeka na tym odcinku bardzo się podobała. Zwłaszcza odcinek od Ćmielowa do Bałtowa i to pomimo trudności jakich przysparzała. Przy niższym stanie wody było by pewnie jeszcze ciekawiej. Włodku, nie masz za co przepraszać, zakładam bowiem, że nie wykąpałeś się celowo. Trochę stresu było, na szczęście wszystko dobrze się zakończyło. Teraz przynajmniej będzie co powspominać. Pływanie w tych warunkach w zwartej grupie przysparzało więcej problemów niż korzyści. Może jednak następnym razem warto było by pomyśleć przynajmniej o zmniejszeniu odległości pomiędzy kolejnymi uczestnikami. Ale jak to mówią człowiek uczy się na błędach. Przenoska w Bałtowie faktycznie do najlżejszych nie należy. Jednak gdyby ktoś płynął zdecydowanie lżejszą jednostką jest możliwa nawet w pojedynkę. Zakładanego planu co prawda nie udało się zrealizować, ale absolutnie nie ma czego żałować. Spływ był bardzo udany, może poza tą drobną przygodą i nie pozbawiony atrakcji. Biorąc pod uwagę pozostały dystans, oraz odległość do domów wiązało by się to z koniecznością powrotu dość późną nocą. Na pozostałe do przepłynięcia 20km. zawsze można jeszcze wrócić. Podobnie jak można pomyśleć o powtórzeniu całego odcinka, tylko tym razem przy normalnych stanach wody.
Dzięki wszystkim za towarzystwo, oraz wspólną zabawę.
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1074
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 407 razy
Podziekowano: 434 razy

Re: Kamienna 20-21. 05. 2023.

Post autor: Włodek »

miandas pisze: 24 maja 2023, 07:25 Dobrze Włodku, że wszystko dobrze się skończyło! ...
Wywrotka ? .. hmm ? - jak zwykła wywrotka na wodzie. 8-)
Wyobrażenia, domysły i niepewność chłopaków z przodu miały prawo być inne. :|
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1074
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 407 razy
Podziekowano: 434 razy

Re: Kamienna 20-21. 05. 2023.

Post autor: Włodek »

Łysy pisze: 24 maja 2023, 09:52 Mnie rzeka na tym odcinku bardzo się podobała ... będzie co wspominać ... spływ był bardzo udany ...
Zgadzam się i popieram :)
Łysy pisze: 24 maja 2023, 09:52 ... nie wykąpałeś się celowo ...
Jednak gniotła mnie świadomość że obaj się martwicie.
Łysy pisze: 24 maja 2023, 09:52 ... gdyby ktoś płynął zdecydowanie lżejszą jednostką jest możliwa nawet w pojedynkę
Myślę o zrobieniu czegoś na pływanie w kategorii solo.
Mam na myśli coś mniejszego i zdecydowanie lżejszego.
np. w technologii "skin on frame" https://www.capefalconkayaks.com/canoes.html
Awatar użytkownika
jack
Posty: 105
Rejestracja: 17 gru 2020, 20:58
Lokalizacja: Zawiercie
moja flota: Twist1/2, Palava
Dziękował(a):: 56 razy
Podziekowano: 43 razy

Re: Kamienna 20-21. 05. 2023.

Post autor: jack »

Fakt, mieliśmy chwilę niepokoju i przybyło mi kilka siwych włosów ale grunt, że wszystko dobrze się skończyło... ;). Bardzo chętnie tam wrócę bo rzeka, o dziwo, wyjątkowe urody, a i nie wszystko zostało zrealizowane zgodnie z planem.
Inna rzecz warta podkreślenia to bardzo dobra komunikacja publiczna. Otóż nawet w niedzielę na trasie Ostrowiec Świętokrzyski - Solec nad Wisłą odbywa się kilka kursów. Co istotne busik w większości jedzie w pobliżu rzeki.
To tak dla "solistów", którzy kombinują jak ogarnąć logistykę z dmuchańcem na plecach.
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 909
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 416 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Kamienna 20-21. 05. 2023.

Post autor: Ra$ »

Włodek pisze: 24 maja 2023, 13:32 Myślę o zrobieniu czegoś na pływanie w kategorii solo.
Mam na myśli coś mniejszego i zdecydowanie lżejszego.
np. w technologii "skin on frame" https://www.capefalconkayaks.com/canoes.html
Oj sam się nad tym niejednokrotnie zastanawiałem! Jak zapewne wiecie kiedyś o mały włos stałbym się właścicielem czegoś takiego. Wiem że daje się to zrobić własnym sumptem i gdybyś się zabrał za to Włodku będę Ci kibicował (chętnie bym pomógł - ale odległość ...)
ODPOWIEDZ