Pilica 24-25.06.2023

Ostatnio byłem... albo: kiedyś byłem...
Awatar użytkownika
Łysy
Posty: 277
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:51
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Gumotex: Solar, Safari, Seawave
Dziękował(a):: 265 razy
Podziekowano: 153 razy

Pilica 24-25.06.2023

Post autor: Łysy »

Ku niemałemu zaskoczeniu okazało się, że Michał ma wolny weekend, oraz chęć do pływania. On też był inicjatorem samego spływu. Nie było tylko wiadomo gdzie konkretnie popłyniemy. Pomysłów było sporo, jednak należało wziąć poprawkę na poziom wody w rzekach, który w tym okresie nie przedstawiał się zbyt optymistycznie. Jednymi z propozycji były Drzewiczka, oraz Czarna Malaniecka. Jednak po kontakcie z firmami organizującymi spływy po tych rzekach odradzono nam raczej wybieranie się na nie. Jak się później okazało nie do końca miało to odzwierciedlenie w rzeczywistości. W Czarnej Malanieckiej akurat poziom wody był wystarczający, o czym mieliśmy okazję przekonać się naocznie. W końcu po długich rozważaniach wybór padł na Pilicę. Początkowo nie do końca znany był również skład osobowy spływu.
Ostatecznie w sobotę rano spotykamy się w pięcioosobowym składzie w Przedborzu.

Małe co nieco na początek, oraz pamiątkowe zdjęcie.


Obrazek

Można zejść na wodę


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Humory jak widać dopisują


Obrazek


Obrazek

Chwila na odpoczynek


Obrazek


Obrazek

I znowu chwila przerwy


Obrazek


Obrazek

Małpi most


Obrazek

Akurat chwile wcześniej zaczął padać deszcz. Korzystając z nadarzającej się okazji postanawiamy przeczekać go w znajdującym się nieopodal rzeki barze.


Obrazek

Kawałek dalej już w promieniach słońca znajdujemy dogodne miejsce na biwak. Wszystko było by fajnie, gdyby nie ten piasek ;)


Obrazek

Udaje się nawet rozpalić ognisko i usmażyć kiełbaski

Obrazek



Obrazek

Rano wszyscy dość wcześnie wstajemy. Nie spieszy nam się jednak z pływaniem. Jest okazja usmażyć to czego nie udało się zjeść na kolację.


Obrazek

W końcu jednak pasuje ruszać


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Jeszcze chwila przerwy


Obrazek

W końcu dopływamy do Sulejowa gdzie kończymy spływ


Obrazek

Jeszcze tylko krótki spacer na spływowego kebaba i można wracać


Obrazek

Dzięki wszystkim za towarzystwo.
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1088
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 409 razy
Podziekowano: 439 razy

Re: Pilica 24-25.06.2023

Post autor: Włodek »

Autor zasłużył na fotkę.
P1010703.JPG
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1088
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 409 razy
Podziekowano: 439 razy

Re: Pilica 24-25.06.2023

Post autor: Włodek »

Trzech Solistów
P1010709.JPG
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 913
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 424 razy
Podziekowano: 167 razy

Re: Pilica 24-25.06.2023

Post autor: Ra$ »

Było bardzo miło! Pilica ma sporo pięknych miejsc biwakowych i jedno udało się nam odwiedzić. Trafiliśmy też pod drodze na jakieś spotkanie związane chyba z nocą świętojańską. Były dziewice obleczone w białe szaty i z pięknymi wiankami na głowach. W środku pola ułożone było coś jakby stos (mamy na dzieję że nikt nie spłonął na nim). Do tego byli panowie trochę jak widedźmina, a wokół słychać było bębny. Nasze miejce biwakowe było co najmniej kilometr dalej a mimo to tam tamy było słychać. Zamilkły dopiero około 5.30 - ale mnie osobiście ich towarzystwo w nocy nie przeszkadzało, wyobrażałem sobie że jesteśmy w Afryce :)
Dziękuję wszystkim za miłe towarzystwo, a Łysemu za przywiezienie mnie, z moja skorupką na miejsce!
ODPOWIEDZ