29.10.2023.(niedziela) Rzeka Jeziorka

Planowane spływy, wydarzenia, spotkania, imprezy
TED
Posty: 81
Rejestracja: 10 sty 2022, 07:43
moja flota: packraft
Dziękował(a):: 32 razy
Podziekowano: 38 razy

29.10.2023.(niedziela) Rzeka Jeziorka

Post autor: TED »

Rzeka Jeziorka (mazowieckie) tuż obok Warszawy.

Dystans do przepłynięcia 16km. Start Jazgarzew powiat piaseczyński. Koniec Konstancin-Jeziorna powiat piaseczyński.
Start spływu godzina 9.00. Rozstawianie aut i zbiórka o godzinie 8.00. Dokładną lokalizację podam, jeśli będą chętni.

W czwartek 26.10. z okazji dnia, który zdarza się w moim przypadku kalendarzowo raz w roku spłynąłem dokładnie odcinek,
który proponuje. Jako że był to mocno deszczowy dzień pozostał niedosyt i w sobotę płynę ponownie.

Obecnie stan wody wysoki. Mimo to nie przekłada się to na nurt, który mógłby stwarzać problemy przy pokonywaniu powalonych drzew.
Rzeka w moim odczuciu bardzo bezpieczna. Dwie przenoski w postaci budowli hydrologicznych do ogarnięcia bez większych problemów.
Bardziej trzeba uważać na błoto i liście tak, żeby nie zjechać na tyłku do wody.
Na całej trasie ani razu nie wychodziłem z packrafta. Pewnie około dziesięciu prześlizgnięć po lekko wystających drzewach bez większych start energii. Całość robiłem na skegu.

Brak jakichkolwiek trzcin krajobraz drzewiasty. W wielu miejscach drzewa są już bezlistne, ale jest też sporo miejsc, gdzie żółć
uderza po oczach. Ładny odcinek rzeki. Packraftem płynąłem 5 km/h. Aczkolwiek, biorąc pod uwagę, że sporo nagrywam i często
wychodzę z wody moja średnia to pewnie 3,5-4 km/h.
Całość 5-6 godzin.

Płynę bardzo lajtowo. Nastawiony jestem na kontemplację, bo to prawdopodobnie mój ostatni spływ w tym roku.
Pewnie wiosną latem bym nie proponował, bo wtedy koncentruje swoje pływanie na wsłuchiwanie się w odgłosy natury.

Nie posiadam bagażnika dachowego, co może trochę komplikować temat.
Post adresowany tylko do osób, które są na forum od dawna (po zamieszczonych relacjach miej więcej wiem po kim czego mogę się spodziewać).
Zapraszam: Ted
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 913
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 424 razy
Podziekowano: 167 razy

Re: 29.10.2023.(niedziela) Rzeka Jeziorka

Post autor: Ra$ »

Bardzo podoba mi się koncepcja spływu. Niestety dla mnie trochę za daleko i akurat niedziela zajęta. Ale czy się chętni zgłoszą czy nie to prosimy o relację i kilka zdjęć :). Pozdrawiam!!!
TED
Posty: 81
Rejestracja: 10 sty 2022, 07:43
moja flota: packraft
Dziękował(a):: 32 razy
Podziekowano: 38 razy

Re: 29.10.2023.(niedziela) Rzeka Jeziorka

Post autor: TED »

Szkoda. Chętnie bym poznał w realu. Mogę obiecać film. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1088
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 409 razy
Podziekowano: 439 razy

Re: 29.10.2023.(niedziela) Rzeka Jeziorka

Post autor: Włodek »

Jechałem na 1 dzień za Kielce to tym bardziej mogę w okolice Warszawy nad Jeziorkę.
Jestem chętny - kanadyjka.
Awatar użytkownika
Łysy
Posty: 277
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:51
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Gumotex: Solar, Safari, Seawave
Dziękował(a):: 265 razy
Podziekowano: 153 razy

Re: 29.10.2023.(niedziela) Rzeka Jeziorka

Post autor: Łysy »

Niby trochę daleko jak na jeden dzień.... Z drugiej strony na Jeziorce jeszcze nie byłem. Ponadto była by okazja poznać się osobiście. Na razie nie wiem jednak jak będę wyglądał z czasem w niedzielę. Jutro popołudniu powinno się coś wyjaśnić, wtedy dam znać.
TED
Posty: 81
Rejestracja: 10 sty 2022, 07:43
moja flota: packraft
Dziękował(a):: 32 razy
Podziekowano: 38 razy

Re: 29.10.2023.(niedziela) Rzeka Jeziorka

Post autor: TED »

Włodek pisze: 27 paź 2023, 16:28 Jestem chętny - kanadyjka.
Super.
Łysy pisze: 27 paź 2023, 17:33 Niby trochę daleko jak na jeden dzień....
:shock:
Łysy pisze: 27 paź 2023, 17:33 Niby trochę daleko jak na jeden dzień.... Z drugiej strony na Jeziorce jeszcze nie byłem. Ponadto była by okazja poznać się osobiście. Na razie nie wiem jednak jak będę wyglądał z czasem w niedzielę. Jutro popołudniu powinno się coś wyjaśnić, wtedy dam znać.
Hej,
Byłoby super, choć wiem, że odległość więcej niż znacząca a dystans do przepłynięcia marny.
Rzeka całkiem, całkiem, choć przy pogodzie, która jest prognozowana nie ukaże całego swego uroku.
Ja w ostatnim czasie robiłem inny odcinek Jeziorki mniej atrakcyjny, ale za to przy słoneczku rzeka zyskiwała + 50%
Gdybyś dysponował jeszcze wolnym poniedziałkiem to proponowałbym ci przekimać się gdzieś w plenerze i spłynięcie trochę wyżej
Jeziorki (Łoś -Jazgarzew tak na 4 godzinki bez pośpiechu). W poniedziałek ma wyjrzeć słońce.

Pierwsze dwie sceny Łoś-Jazgarzew słońce
Drugie dwie sceny Jazgarzew-Konstancin wersja pochmurna- czyli odcinek, który będziemy płynąć.
Zapraszam.
https://www.youtube.com/watch?v=5hh7_AP ... edkajakarz
TED
Posty: 81
Rejestracja: 10 sty 2022, 07:43
moja flota: packraft
Dziękował(a):: 32 razy
Podziekowano: 38 razy

Re: 29.10.2023.(niedziela) Rzeka Jeziorka

Post autor: TED »

Miejsce startu.
Kościół Świętego Rocha w Jazgarzewie
50 metrów do rzeki. Dwumetrowa skarpa łagodnie opadająca. Mimo wszystko wpadłem na niej w poślizg bez konsekwencji.
Meta: Konstancin-Jeziorna drewniany pomost skręcamy w prawo z lewej jaz.
Po spływie możliwość podjechania autem do pomostu od strony ulicy Warszawskiej tuż naprzeciwko Centrum Handlowe Stara Papiernia.

Część aut zostaje na parkingu Centrum Handlowego Stara Papiernia. Parking bez parkometrów, naprzeciwko przystanek autobusowy.
Zostawiłem tam auto przerzucając się na początek spływu do Jazgarzewa.

Tu pogląd na kościół i widoczne centrum z drewnianego pomostu gdzie nastąpi koniec spływu.
https://www.youtube.com/watch?v=6T69_7G ... edkajakarz

Ekipa na tą chwilę:
Włodek
Mazowiecki posiadacz Seawave
Łysy ?
Ted
TED
Posty: 81
Rejestracja: 10 sty 2022, 07:43
moja flota: packraft
Dziękował(a):: 32 razy
Podziekowano: 38 razy

Re: 29.10.2023.(niedziela) Rzeka Jeziorka

Post autor: TED »

Adam zasugerował ewentualną możliwość spłynięcia Jeziorką do Wisły. To około 6 km.
Oficjalnie trzymamy się planu. Jeśli będą chętni i czas pozwoli oraz cała (podkreślam cała) ekipa wyrazi chęć kontynuacji
to możemy rozpatrzyć taki scenariusz.

Dodam, tylko że spływ nie ma organizatora a spotkamy się czysto towarzysko. Każdy odpowiada za siebie.
TED
Posty: 81
Rejestracja: 10 sty 2022, 07:43
moja flota: packraft
Dziękował(a):: 32 razy
Podziekowano: 38 razy

Re: 29.10.2023.(niedziela) Rzeka Jeziorka

Post autor: TED »

Jeziorkę płynąłem na 214 cm. hydrologia zaznaczona na żółto.
Dziś o 7.30 to 196 cm. hydrologia zaznaczona na niebiesko.

Decydując się na spływ weźcie to pod uwagę.
Do jutra rzeka może wyglądać zupełnie inaczej od tej, po której ja płynąłem.
Na 214 cm było bardzo komfortowo.
Wysoki poziom wody niósł mnóstwo drewna.

Przypominam też o zmianie czasu.

Płyniemy trasy 6 i 7
https://kajakimazowsze.pl/trasy/
TED
Posty: 81
Rejestracja: 10 sty 2022, 07:43
moja flota: packraft
Dziękował(a):: 32 razy
Podziekowano: 38 razy

Re: 29.10.2023.(niedziela) Rzeka Jeziorka

Post autor: TED »

Woda ucieka 187 cm. Zeszło już 29 cm.
Może będzie się więcej działo ;)
ODPOWIEDZ