Solarny ponton ANDROMEDA

Awatar użytkownika
rawa
Posty: 893
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: Solarny ponton ANDROMEDA

Post autor: rawa »

W tym sezonie zapadły decyzje na temat tego czym będziemy dalej pływać, brana była pod uwagę skorupa KONTRA 350 do której przekonał mnie Hegemon. Okazało się jednak że nawet używki za 10k zeta kupić się nie da. To byłby tylko pierwszy krok, dwa kolejne to przyczepka i jej całoroczne parkowanie oraz garażowanie samej kontry. Dojazd z przyczepką jest wolniejszy i zawsze bardziej problematyczny niż bez.
Tak więc zostajemy przy ceracie Intex EXCURSION 5 ale za to ze sporymi zmianami.
Prace mają się ku końcowi więc łatwo i chętnie je opiszę, zmiany służą głównie poprawy wygody podróżowania i ułatwień obsługi.
Rzucę teraz tylko kilka haseł : sieć wifi na pokładzie, elektroniczne sterowanie kursem GPS również zdalnie, nowy pulpit sterowania jak w F16, elementy wykonawce tuya i zigbee (inteligentny dom), panele powędrują 12cm w górę tak aby weszło krzesło :) , wymiana okablowania, dodatkowe reflektory UV , elektroniczna ochrona przed kradzieżą , czy dron DJI w komplecie.
Miała być też ECHO SONDA ale nie ma na rynku niczego pożąnego za koszty do przyjęcia, interesuje mnie ciągły zapis wideo echa i parametrów.
Szczerze mówiąc to takiego urządzenia w ofercie nie spotkałem, może trzeba jeszcze poczekać.
Mam przy tym sporo zabawy i na szczęście wolny pokój na te igraszki.
andro.jpg
andro.jpg
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1088
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 409 razy
Podziekowano: 439 razy

Re: Solarny ponton ANDROMEDA

Post autor: Włodek »

Reprezentujesz odrębną ligę pływania, zarówno w sprzęcie jak i w formie, należy to docenić, akceptować i ... podziwiać !.
Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 781
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:05
Dziękował(a):: 94 razy
Podziekowano: 136 razy

Re: Solarny ponton ANDROMEDA

Post autor: Hegemon »

Pogratulować planów i oby udało się zrealizowały 8-)

Jeśli chodzi o Inteksa to jedynie obawiam się jakiegoś trafienia w pływającą kłodę i rozszczelnienia co na takim akwenie jak Drawskie byłoby nieciekawe. Przy masie paneli i aku .............................
Może warto przejść na lekkie panele elastyczne. Zamontowane na uszczelnionym arkuszu poliwęglanu komorowego 10mm same pływają.
A na wypadek potrzeby mieć na pokładzie coś takiego najlepiej odpalanego z zasobników CO2

https://allegro.pl/oferta/hamak-wodny-m ... 4732945617
To w linku to zabawka, ale oddaje zamysł.

Pozdrowionka

Wiciu
Jestem F I T ... Fajny I Tłusty :D
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 893
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: Solarny ponton ANDROMEDA

Post autor: rawa »

Wiem że cerata ma 0,7mm grubości i niewiele trzeba aby ją uszkodzić, parę razy tak już się stało.
Nie lekceważymy bezpieczeństwa, 3 komory i szczelność jednej z nich daje pływalność, do największej z nich w czasie pływania podpięta jest pompa elektryczna uruchamiana w razie czego jednym przyciskiem. Było kilka drobnych dziurek, takich że do ich lokalizacji potrzebna była piana.
Pamiętam jeden dzień pływania bez powietrza w podłodze, bo nie stać nas było na całkowity demontaż, szukanie i klejenie .
Przy kamizelkach asekuracyjnych uznajemy że pływanie jest bezpieczne.
Materacyk z aledrogo gustowny i zajmuje mało miejsca.
draw.jpg
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 893
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Obcy na pokładzie

Post autor: rawa »

Ten maluch mnie zadziwia i będzie z nim trochę nauki, czyli coś co lubię .
Na pontonie będzie miał swoje miejsce i zadania specjalne.
DJI_1.jpg
Pierwszy lot na pobliskiej łące
Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 781
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:05
Dziękował(a):: 94 razy
Podziekowano: 136 razy

Re: Solarny ponton ANDROMEDA

Post autor: Hegemon »

Maszynka super, byleby pamiętać aby nie naruszać czyjejś prywatności....
Syn sąsiada ma droooogi sprzęt do imprez, ale wie że jak wleci nade mnie podglądać to
raczej już nie wróci...........................................................
Jestem F I T ... Fajny I Tłusty :D
Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 781
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:05
Dziękował(a):: 94 razy
Podziekowano: 136 razy

Re: Solarny ponton ANDROMEDA

Post autor: Hegemon »

Do Twojego malucha chyba warto by dokupić to cudo:

http://allegro.pl/oferta/filtr-cpl-pola ... 2480902496
Jestem F I T ... Fajny I Tłusty :D
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 893
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: Solarny ponton ANDROMEDA

Post autor: rawa »

Dokładnie taki jest już na pokładzie, dokupionych akcesoriów jest sporo ostatnio to
pb.jpg
pcl.jpg
ODPOWIEDZ