co na patyk lub grill w ognisku

Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 909
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 416 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: co na patyk lub grill w ognisku

Post autor: Ra$ »

Ja jeszcze mam kilka rzeczy do przetestowania/nauczenia się w temacie wołowiny. Wiem też że odpowiedni surowiec jest kluczowy. Nie wszyscy sprzedawcy w sklepach wiedzą jakie dać mięsko na steka :)
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 977
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 97 razy
Podziekowano: 311 razy
Kontakt:

Re: co na patyk lub grill w ognisku

Post autor: miandas »

Ra$ pisze: 02 lip 2022, 22:30 Ja jeszcze mam kilka rzeczy do przetestowania/nauczenia się w temacie wołowiny. Wiem też że odpowiedni surowiec jest kluczowy. Nie wszyscy sprzedawcy w sklepach wiedzą jakie dać mięsko na steka :)
ja zdałem się na ślepy los i kupiłem gotowe steki w intermarche. Testy odbyły się, jak to opiałem w relacji ze spływu, w Glewniku nad Pokrzywną.
Może tak: nie wiem, jak powienien smakować dobry stek ale to, co mi wyszło - mnie smakowało :)
Na pewno będę jeszcze testował!
droga zawsze nagradza
Krzyś66
Posty: 20
Rejestracja: 19 sty 2022, 21:41
Lokalizacja: Pawłowice nad Utratą
moja flota: K1
Podziekowano: 6 razy

Re: co na patyk lub grill w ognisku

Post autor: Krzyś66 »

Cześć .Co do wołowiny się nie wypowiem , bo to drogie jest .Ale jak smakuje ....... Najprostsze ale inne , na patyk jest .. I tu kluczowy jest patyk , ucinamy taki z rozgałęzieniem na końcu , rozgałęzienie takie aby leżała na nim kromka chleba . Kromkę podpiekamy z jednej strony , na zrumienioną nakładamy plaster sera żółtego i dopiekamy w temperaturze a nie ogniu iiii można też to jeść .

A na marginesie , dwa razy w Pribałtytce widziałem takie cudo .Rura dużej średnicy około 30-50cm , przecięta na pół . Na jakimś stojaku , do niej dopasowany ruszt, ruszta, palimy ogień na jednym końcu pół rury a ciepło idąc wzdłuż robi dobrze potrawom umieszczonym w dole ciągu temperaturowego .Sam toto zrobię z padłej termy . Ale to co widziałem ... w tym roku to nie wiem czego to była połowa ale blacha czwórka , długość około meter .Kilka lat temu biwakowaliśmy na byłym poligonie iii tam było zrobione ewidentnie z jakiegoś pocisku czy innej rakiety , długość około 2m .Działa rewelacyjnie , wygodniejsze od gryla ;)
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 977
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 97 razy
Podziekowano: 311 razy
Kontakt:

Re: co na patyk lub grill w ognisku

Post autor: miandas »

Poproszę o rysunek techniczny i/ lub orientacyjny
droga zawsze nagradza
ODPOWIEDZ