placki

Łukasz
Posty: 261
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: placki

Post autor: Łukasz »

dobra, to jeśli podpłomyki były taką dość dobrą alternatywą, to dziś taki super podpłomyk,
PROZIAKI
proziaki to takie "podpłomyki" regionalne z Karpat, od Wołoszczyzny przez Łemkowszczyznę, Beskid Sądecki po Wysoki

-0,5 kilo mąki pszennej
-400g kefiru
-łyżeczka soli
-łyżeczka cukru
- kopiata łyżeczka sody oczyszczonej
dla leniwych termomix, pakujemy wszytko na raz, i wyrabiamy jakieś 3-3,5 min termomix/interwał
dla nie leniwych, pakujemy do miski i najpierw mieszamy suche skłądniki, dolewamy kefir i mieszamy powoli, jak zagęścimy to zaczynamy wyrabiać, ogólnie konsystencja podobna do ciasta drożdżowego na pizze/ podpłomyków ma nam powstać

jak ciasto wyrobimy, odrywamy trochę, robimy małe placuszki (tak koło 0,5cm grubości, żeby się nie kleiły możemy podsypać troszkę mąką) i rzucamy na gorącą suchą patelnię i pieczemy z każdej strony po 3-4 minuty (do przyrumienienia)
potem następuje pożarcie placuszka :D
smacznego ;)

najlepiej smakują z masłem i solą albo masłem czosnkowym ;) są idealne do wszytkiego: sosy, większe jako pita do kebaba i tym podobne rzeczy ;)
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: placki

Post autor: Strażowy »

Łukasz pisze: 23 kwie 2021, 23:11 ... to dziś taki super podpłomyk,
PROZIAKI...
Łukaszu, przypomniałeś mi tym przepisem kilka smaków które poznałem i trenowałem za sprawą dziadków a zwłaszcza babci z okolic pogórza Dynowskiego gdzie jako szkolniak, spędzałem całe wakacje.....dzięki wielkie, 👌
ps ...a tak przy okazji...południowo-wschodni róg Polski, okolice które omywa San - fajny temat na adv , prawda ?
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
ODPOWIEDZ