Gorce BC

Awatar użytkownika
jack
Posty: 107
Rejestracja: 17 gru 2020, 20:58
Lokalizacja: Zawiercie
moja flota: Twist1/2, Palava
Dziękował(a):: 58 razy
Podziekowano: 43 razy

Gorce BC

Post autor: jack »

Wreszcie w górach zrobiła się zima jak trzeba i ilość śniegu pozwala na swobodne szwendanie się po beskidzkich lasach i halach. I taki też był plan na minioną niedziele. Narty, termos i cały dzień w bieli. I kiedy już wszystko było zaplanowane odezwał się Paweł vel 'Łysy' oznajmiając, że myśli o Babie...j Górze i wszystko byłoby pięknie gdyby nie zapowiadany tęgi mróz, a z Babią w zimie nie ma żartów. Co ciekawe kilka lat temu o mało nie stracił tam palców z odmrożenia i przy każdej okazji zarzeka się, że nie cierpi zimy :lol: .
W trakcie wcześniejszych spływów wspomniałem coś o nartach BC i że może kiedyś będzie miał chęć spróbować "biegówek". Nie trzeba było go długo namawiać i po chwili jesteśmy umówieni na parkingu w Obidowej. Konieczne było wybranie jakiegoś cywilizowanego miejsca z wypożyczalniami i wzorowo przygotowaną trasą.
Jak było ustalone o 7:30 meldujemy się na miejscu i po 15 minutach startujemy na Turbacz. Dla Pawła to pierwszy kontakt z "wolną piętą" i było ryzyko, że po chwili rzuci nartami w krzaki. Okazało się jednak, że przejawia lekkie oznaki talentu 8-) i całkiem dobrze mu idzie. W sumie zrobiliśmy klasyczną 20 km pętle z długim popasem na H. Długiej. Może w dobie zarazy nie do końca fortunne to stwierdzenie ale jest szansa, że go zaraziłem...a przynajmniej, że złapał bakcyla :lol:

Obrazek
nie ma lekko, jakieś 500 m. przewyższenia

Obrazek
kawałek poza trasą

Obrazek

Obrazek

Obrazek
byłby ładny widok ale jakieś góry wszystko zasłaniają :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
z drogi śledzie 'Łysy' jedzie :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
autor na popasie

Obrazek

Obrazek
pora wracać co oznacza 10 km zjazdu ;)
ps. zwykle to ja występuje w roli nowicjusza (kajakowego) aż wreszcie role się odwróciły :lol:
maciej66
Posty: 87
Rejestracja: 21 gru 2020, 12:56
moja flota: witam
Dziękował(a):: 1 razy
Podziekowano: 32 razy

Re: Gorce BC

Post autor: maciej66 »

Zdjęcia zajebiste. Miejscówka na popas cudowna. Ślicznie było by w nocy i o wschodzie słońca 😏
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 912
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 423 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Gorce BC

Post autor: Ra$ »

Trasę zmam, kilka razy byłem, ale na Turbacz nie dotarłem zawsze z braku czasu. Może mi się uda kiedyś, bo warto. Ja się szwędałem troszkę na północ, bo w Beskidzie Wyspowym.
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1086
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 408 razy
Podziekowano: 437 razy

Re: Gorce BC

Post autor: Włodek »

Oooo !
Ale mi się podoba .. ten śnieg, te góry, te krajobrazy, do tego narty - super !
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: Gorce BC

Post autor: rawa »

Bajecznie, jestem mocno zachęcony oczywiście tylko zimą .
Awatar użytkownika
Łysy
Posty: 277
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:51
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Gumotex: Solar, Safari, Seawave
Dziękował(a):: 265 razy
Podziekowano: 153 razy

Re: Gorce BC

Post autor: Łysy »

Potwierdzam swój udział w tej "ekspedycji".
Tutaj zdjęcie autora podczas drogi na szczyt

Obrazek

Oraz po zdobyciu Turbacza

Obrazek

Organizator wyprawy zadbał nawet o należyty catering. Muszę przyznać, że kubeczek wyciągu z chmielu smakował w tych okolicznościach wybornie

Obrazek

Co do samych biegówek...W przypadku jazdy po prostym, czy też pokonywaniu wzniesień jakoś sobie jeszcze radziłem. Problem pojawił się podczas zjazdów na bardziej stromych odcinkach. Te narty w porównaniu do dotychczas mi znanych posiadają drobne wady, mianowicie nie chcą skręcać, ani hamować. Efekt był taki, że niektóre odcinki zmuszony byłem pokonać techniką mieszaną: częściowo na nartach, częściowo na butach, a częściowo na tyłku, bądź też innej części ciała.
Co do zarażenia myślę, że pierwsze delikatne oznaki choroby już zauważyłem. I nie chodzi mi tu wcale o dwudniowe zakwasy, którymi przypłaciłem tą przygodę ;)
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 912
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 423 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Gorce BC

Post autor: Ra$ »

Tamtą trasą zjechać to jest wyzwanie, a biegówki faktycznie nie skręcają tak że wszystko się zgadza :)
Ostatnio zmieniony 03 lut 2021, 18:36 przez Ra$, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Gorce BC

Post autor: Strażowy »

super klimaty - bravo Wy ;)
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
janekorka
Posty: 51
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:45
Podziekowano: 23 razy

Re: Gorce BC

Post autor: janekorka »

Świetna wyprawa Chłopaki. Widoki na zdjęciach superowe. Biegówki również są mibliskie, z tym że teraz nie ma wiele czasu na ich używanie. Może kiedyś uda się zgadać na wspólne biegówki, może nawet w szerszym, forumowym gronie😁
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 979
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 99 razy
Podziekowano: 313 razy
Kontakt:

Re: Gorce BC

Post autor: miandas »

Zawsze uważałem, że takie narciarstwo nie jest dla mnie. Dobrze przygotowane stoki, narty zjazdowe, wyciągi. Zaczynacie podkopywać mój światopogląd
droga zawsze nagradza
ODPOWIEDZ