Gorce BC

Łukasz
Posty: 261
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Gorce BC

Post autor: Łukasz »

jeśli się chodzi nieprzetarte szlaki to warto poszukać nart BC albo zainwestować całkiem w skitury, na wiosne wypożyczalnie będą sprzedawać sprzęt można coś fajnego wypatrzeć ;)
masz jakieś źródło z drugiej ręki?
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 909
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 416 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Gorce BC

Post autor: Ra$ »

Ja źrodła nie mam, zostają ogłoszenia.
janekorka
Posty: 51
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:45
Podziekowano: 23 razy

Re: Gorce BC

Post autor: janekorka »

Witam.
Siedząc sobie w domu 27.02 w sobotę wieczorem zastanawiałem się co by tu w niedzielę robić. Czy na kajak, rower czy na narty - zjazdowe czy biegowe. Stwierdziłem, że póki jeszcze jest trochę śniegu w górach to pasuje korzystać z nart. Patrząc na foty z Waszego wypadu na Turbacz postanowiłem, że podjadę do Obidowej i Trasą Olimpijczyków będę zbliżał sie w stronę Turbacza. Wyjechałem w sobotę około 22.00 po kilkudziesięciu minutach jazdy zaczęło ogarniać mnie takie zmęczenie, że stwierdziłem, że nie ma się co katować i na siłę jechać do Obidowej. Na parkingu przy kościele na Piątkowej Górze zatrzymałem się i poszedłem spać. Rano wstałem koło 6.00 i dojechałem na parking przy wejściu na trasę Olimpijczyków. Do przejechania miałem raptem 14km :lol:. W Obidowej panuje ciekawy mikroklimat. Wszędzie na około już praktycznie zero sniegu a tam nawet droga była zaśnieżona. Po zjedzeniu śniadania koło 7.15 wyszedłem na szlak opłacając wstęp na trasę w wysokości 5zł i za parking 10zł. Wiedziałem, że na Turbacz nie dotrę, bo chciałem wrócić do domu w okolice godziny 12.00 , żeby z rodziną trochę pobyć. Dotarłem do 4 tablicy, trasa utrzymana rewelacyjnie. Mogę żałować, że mieszkając stosunkowo niedaleko (około 95km) pierwszy raz tu zawitałem z biegówkami. Śnieg zmrożony był, szybki. Może widoków nie było , bo o tej godzinie było mgliście , to jednak warto było się wybrać. Jednak po piątkowych nartach zjazdowych w Master Ski Tylicz do niedzieli odczuwałem zmęczenie. Jak sobie pomyślę, jak kondycja mi spadła to głowa boli. Warto jednak było jechać na tę parę chwil. Po przyjeździe do domu , zjedzeniu obiadu pojechaliśmy na cmentarz a po cmentarzu na plac zabaw i miasteczko rowerowe w Mikluszowicach. To była fajnie spędzona niedziela.

https://photos.app.goo.gl/Cn21BihiE46Xr8Gx5

https://photos.app.goo.gl/njSehKu2KCTH8WEK7
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 909
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 416 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Gorce BC

Post autor: Ra$ »

Zadziwiające, że tyle śniegu! Ja byłem w piątek na nartach zjazdowych w Laskowej i co prawda śnieg był ale wyłącznie na trasie. A temperatura wieczorem oscylowała wokół +16 stopni :). W sobotę i niedzielę było chłodniej ale dalej na plusie. A tam drzewa i ulica wciąż białe! Widziałem już taki efekt, niemniej wciąż mnie to zaskakuje. Może się wybiorę w takim razie kiedyś, ale niedziela to chyba największy tłok.
janekorka
Posty: 51
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:45
Podziekowano: 23 razy

Re: Gorce BC

Post autor: janekorka »

Michał mnie też ten snieg zaskoczył, ale jak wpiszesz w google cos o Obidowej to piszą , że śnieg zalega tu nawet do kwietnia
http://turystyka.gminanowytarg.pl/obidowa/

Ja wyruszyłem rano o 7.15 to jeszcze było pusto na trasie , ale już po 9.00 powiększała się liczba ludzi, a jak jeszcze później to nie wiem. Ja się cieszyłem, że za jednym razem miałem dwie wycieczki: karawaningową i na nartach biegowych. Chciałbym mojego forda często wykorzystywać, ale nie zawsze jest na to czas. W sumie to każdy samochód typu opel vivaro, renault traffic itp. można szybko zmienić w kampervana, nie mówiąc już o większych modelach forda transita, renault master czy opel movano. Fiaty ducato też są dobre bo szerokie. Fajnie jest rano obudzić się na miejscu lub mieć do przejechania naprawdę niewiele. Nie trzeba się śpieszyć. Jak z Jackiem umawiałem si na Nidę czy na parkingu w Naprawie to miałem ten komfort, że jacek zastuka w maskę i mnie obudzi , a nie że dodzwoni się do mnie śpiącego w domu :lol:

Chciałbym jeszcze pobiegać na nartach w Jakuszycach, jednak odległość spora. mam dwa plany A i B. Plan A zakłada wyjazd w piątek popołudniu a powrót w niedzielę popołudniu a plan B wyjazd w piątek popołudniu a powrót w sobotę wieczór. Jeśli mnie spanie ogarnie to mam gdzie się przekimać i myślę , że do niedzieli do 12.00 w południe bym się dowlókł do domu. Może męczące , ale jak mam do wyboru pomęczyć się troche , ale coś zobaczyć , pobiegać w fajnym terenie , czy kręcić się wokół komina to zaryzykowałbym wyjazd. Jakby sie jeszcze z kimś zgadać to i koszty się rozłożą i przyjemniej będzie.
Łukasz
Posty: 261
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Gorce BC

Post autor: Łukasz »

w Jakuszycach do soboty były całkiem fajne warunki, tam podobnie jak w Obidowej jest mikroklimat i śnieg trzyma dłużej
co do samochodu samego w sobie to już Maxi Vany się do tego doskonale nadają ;)
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 909
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 416 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Gorce BC

Post autor: Ra$ »

No ja po namyśle (!) chyba jednak w tym roku nie piszę się na Jakuszyce - troszkę za daleko. Natomiast Obidowa jest w moim zasięgu :) Może nawet wygospodarowałbym dzień w tygodniu...
ODPOWIEDZ