Narty na Lubelszczyźnie

Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1074
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 407 razy
Podziekowano: 434 razy

Narty na Lubelszczyźnie

Post autor: Włodek »

Lubelszczyzna to region który nie kojarzy się z narciarstwem zjazdowym .. niby nie a jednak.
Narciarstwo spopularyzowało się wraz z erą nart karwingowych, pojawiły się tzw. "stoki rodzinne".
Zbudowano je nie tylko w górach ale także na Lubelszczyźnie, na Mazurach, .. nawet nad morzem.
Do gór mam daleko, korzystam z niedalekiej (100-200km) możliwości pojeżdżenia na nartach.
Przed laty najczęściej jeździłem (ponad 100km) do Rąblowa (k. Nałęczowa), Kazimierza D. Parchatki (k. Puław).
Odwiedzałem także sporadycznie Chrzanów Czwarty (k. Janowa Lub.) ale odległość (200km) nie była zachęcająca.
W regionie lubelskim można pojeździć na nartach zjazdowych w minimum 10 a być może i w 12 ośrodkach.
Od kilku jednak lat wybieram wyłącznie "Chrzanów IV", stok został podwyższony, przeprofilowany, dodano "krzesełka".
Dzięki tym pociągnięciom stał się najbardziej kuszącym ośrodkiem w regionie .. nawet dla narciarzy dobrze jeżdżących.
UWAGA - w ubiegłym sezonie był wyjątkiem bo jedynym stale działającym ośrodkiem narciarskim w Polsce.
Parę fotek z "fb" strony właściciela, na zdjęciach jedna z kilku tras - na niej jeżdżę najczęściej.
00.jpg
01.jpg
02.jpg
Oczywiście pojawiam się z nartami w większych górach ale nie tak często jak bym tego oczekiwał.
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 909
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 416 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Narty na Lubelszczyźnie

Post autor: Ra$ »

Bardzo ładnie to wygląda! No, małopolanie raczej nie narzekają na brak stoków (do Myślenic mam 30min jak nie ma korkow), ale i tak czasem jeździmy dalej. Znam takich, co coroku jeżdżą w Dolomity, ale to już konkretne wydatki. Ja się nie mogę doczekać łażenia na biegowkach (zjazdowe są dla mnie "zwykłe" - ale też lubię).
Jakbyś się wybierał na narty (jakiekolwiek) gdzieś w nasze strony, to daj znać - chętnie dołączę!
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1074
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 407 razy
Podziekowano: 434 razy

Re: Narty na Lubelszczyźnie

Post autor: Włodek »

Ra$ pisze: 24 gru 2021, 14:54 ... Jakbyś się wybierał na narty (jakiekolwiek) gdzieś w nasze strony, to daj znać - chętnie dołączę!
OK - będę pamiętał
ODPOWIEDZ