Krótka wycieczka rowerowo-kajakowa

janekorka
Posty: 51
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:45
Podziekowano: 23 razy

Krótka wycieczka rowerowo-kajakowa

Post autor: janekorka »

Dziś rano postanowiłem popływać na pstrąga kajakiem po Rabie. Dojechać do Raby postanowiłem rowerem z przyczepką. Fajnie powolutku jak dziadziunio sobie jechałem, rozmyślając. Gdy dojechałem do przepompowni zostawiłem rower i przyczepkę zapinając go do słupa, a z kajakiem zszedłem nad Rabę. Napompowałem go i z nurtem popłynąłem sobie 3km w dół a potem z powrotem. Płynęło się fajnie, luzik. Po powrocie na start spakowałem kajak i powolutku wróciłem do domu. Jak wyjechałem o 8.03 to wróciłem o 11.29 do domu. Dawno nie używałem zestawu, dlatego trzeba było powrócić do tej formuły. Przy tej okazji przypomniałem sobie, że mam coś takiego jak blog, więc stwierdziłem, że zdjęcia tam umieszczę a tu wkleję link

http://janekorka.blogspot.com/2021/01/r ... 12021.html

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 781
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:05
Dziękował(a):: 94 razy
Podziekowano: 136 razy

Re: Krótka wycieczka rowerowo-kajakowa

Post autor: Hegemon »

Cholera a ja jakoś nie mogę się przemóc patrząc na temperatury...
Zazdraszczam
Jestem F I T ... Fajny I Tłusty :D
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 979
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 99 razy
Podziekowano: 313 razy
Kontakt:

Re: Krótka wycieczka rowerowo-kajakowa

Post autor: miandas »

super. fajnie jest, że w ogóle nie masz w tym zadęcia. To jest takie... naturalne, zwykłe i widać, że to jest tzw. prosta przyjemność :)
Bardzo mi się to podoba.
droga zawsze nagradza
Awatar użytkownika
jack
Posty: 107
Rejestracja: 17 gru 2020, 20:58
Lokalizacja: Zawiercie
moja flota: Twist1/2, Palava
Dziękował(a):: 58 razy
Podziekowano: 43 razy

Re: Krótka wycieczka rowerowo-kajakowa

Post autor: jack »

Bliżej wiosny pewnie wproszę się na tą Twoją Rabę :lol:. Brawo Janek
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 913
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 424 razy
Podziekowano: 167 razy

Re: Krótka wycieczka rowerowo-kajakowa

Post autor: Ra$ »

Mnie też Raba kusi, ale do takiej rzeki to już musi być ciut cieplej bo zakładam zmoczenie sprzętu i siebie samego ;)
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Krótka wycieczka rowerowo-kajakowa

Post autor: Strażowy »

Janek, jak by to można opisać ? " bez niepotrzebnej spiny " ? ....super 👌.....ostatnia fota , sprytny dyliżans 👍
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Łysy
Posty: 277
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:51
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Gumotex: Solar, Safari, Seawave
Dziękował(a):: 265 razy
Podziekowano: 153 razy

Re: Krótka wycieczka rowerowo-kajakowa

Post autor: Łysy »

Ciekawa wycieczka i problem logistyki rozwiązany bezproblemowo 👍 Chociaż 3 km. Rabą pod prąd, to już chyba wymaga konkretnego wysiłku, zwłaszcza pneumatykiem. Na zdjęciach widzę, że wody nie brakuje. Gdybyś kiedyś planował troszkę dłuższy odcinek tej rzeki daj znać, może uda się dołączyć. Dawno już nie pływałem po Rabie.
janekorka
Posty: 51
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:45
Podziekowano: 23 razy

Re: Krótka wycieczka rowerowo-kajakowa

Post autor: janekorka »

Miandas i Strażowy: mnie się ten wyjazd o tyle podobał, że był na luzie, nie spieszyło mi się nigdzie, po prostu odpoczął em psychicznie. Tutaj najważniejsze było nastawienie psychiczne: nie spieszyć się a na pewno dojadę, dopłynę. Łysy, jeśli chodzi o Rabę to jest ona blisko i mogę tak treningowo na niej popływać. Lepsze to niż nic 😁. Jeśli chodzi o Rabę to ja najczęściej pływałem z Chełmu spod mostu na DK 94 do mostu kolejowego w Cikowicach. Nie ma większych przeszkód i te około 10km bez wysiadania można przepłynąć. Później są 3 progi, które obnieść jest problematyczne. Dopiero za progiem w Krzyżanowicach do Ujścia Raby do Wisły w Uściu Solnym płynie się bezproblemowo, a Wisłą to już superowo. Musimy się kiedyś zgadać. Można również Wisłą już od np. śluzy Przewóz w dół coś wymyślec. Jest blisko więc nie ma problemu.

Co do pływania pod prąd to nie wkładam w to dużo sił. Igla w miarę fajną nautykę ma a pod prąd to przy większym nurcie staram się nie wkładać więcej siły tylko wolniejszym tempem go przepłynąć.
Taki wyjazd rowerowo kajakowy jest fajny, ale trzeba mieć dużo czasu. Z rowerem i przyczepą da się płynąć, ale jest tych szpejów wtedy w kajaku. Muszę jeszcze jeden patent wypróbować : np. do Uścia Solnego jadę zestawem z przyczepką, w Uściu zostawiam rower, a na kajak zabieram tylko przyczepkę i Rabą a później Wisłą płynę do mostu w Górce. Ty kończę, kajak pakuję na przyczepkę i marszobiegiem wracam do Uścia Solnego Wiślaną Trasą Rowerową, gdzie podpinam rower i wracam do domu. Wycieczka na cały dzień, może kiedyś nabiorę na to chęci😁
ODPOWIEDZ