jak przykleic osprzęt do starego gumotexa?

M 52
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2023, 21:56
Lokalizacja: Warszawa
moja flota: Helios i HydroForce
Podziekowano: 1 razy

jak przykleic osprzęt do starego gumotexa?

Post autor: M 52 »

Mam starego gumotexa- helios inova - w perfekcyjnym stanie i zamierzam nim jeszcze długo pływać. Potrzebuję jednak dołożyć mu kilka uchwytów do mocowania bagaży, a zwłaszcza wózka na dziobowym półpokładzie. Wdzięczny będę za porady czym i jak kleić, żeby nie zniszczyć kajaka. A może ktoś sprawdzony świadczy takie usługi w Warszawie?
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1088
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 409 razy
Podziekowano: 439 razy

Re: jak przykleic osprzęt do starego gumotexa?

Post autor: Włodek »

Gdy pilne - napisz do Marcel.
To techniczny wyga w pneumatykach.
Gdy niezbyt pilne - poczekaj a ktoś się zapewne odezwie.
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: jak przykleic osprzęt do starego gumotexa?

Post autor: Marcel »

Hej.

Przyklejasz klejem... ;)

Na rynku jest ze tak powiem komfortowo.

Mozna kupic dodatkowe D-ringi w prokajaku, sa od razu przyszyte do okraglej laty z nitrilonu wiec montaz ogranicza sie do klejenia. Kosztuja 30-35pln za sztuke , moim zdaniem za duzo.
Klej najlepiej brac w tym samym sklepie. Dwuskladnikowy ultraflex jest bardzo dobry. Warto od razu dokupic na alle wage jubilerska za 20pln zeby dobrze odmierzac proporcje.

Natomiast jezeli masz do przyklejenia duzo zaczepow, albo chcesz zrobic mocownia w nietypowym ksztalcie to zobacz to

https://swobodneplywanie.blogspot.com/2 ... ersja.html
M 52
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2023, 21:56
Lokalizacja: Warszawa
moja flota: Helios i HydroForce
Podziekowano: 1 razy

Re: jak przykleic osprzęt do starego gumotexa?

Post autor: M 52 »

Dziękuję za informacje. Bardzo fajny poradnik. Ale zapytam jeszcze raz, bo po prostu nie wiem tego i nie mam żadnych doświadczeń z klejeniem dmuchańców: czy tym klejem "Ultraflex" mogę kleić uchwyty do starego gumotexa? Czy ten klej nie zniszczy mojego kajaka, a będzie trzymał przyklejone uchwyty? Materiał na uchwyty mam z dmuchanych podnóżków, których i tak nigdy nie używałem.
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: jak przykleic osprzęt do starego gumotexa?

Post autor: Marcel »

Uh.

Najprościej będzie sprawdzić poświęcając kawałek latki z zestawu naprawczego. Ale na 99% ultraflex zadziała.

Gumotexy jako gumotexy są robione z nitrilonu który z tym klejem dobrze współpracuje.

Ale gumotexy sprzedawane jako Barum , były robione z hypalonu i tam klej jest inny. Ultraflex materiału nie zniszczy ale będzie słabiej trzymał. Ale tomodele 85 i wcześniejsze.
M 52
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2023, 21:56
Lokalizacja: Warszawa
moja flota: Helios i HydroForce
Podziekowano: 1 razy

Re: jak przykleic osprzęt do starego gumotexa?

Post autor: M 52 »

Dziękuję. Mój kajak to innova. Muszę go przywieźć i sprawdzić co ma napisane na tabliczce. Potem zrobię próbę z ultraflexem.
ODPOWIEDZ