Wozek transportowy.

Awatar użytkownika
Łysy
Posty: 275
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:51
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Gumotex: Solar, Safari
Dziękował(a):: 264 razy
Podziekowano: 153 razy

Re: Wozek transportowy.

Post autor: Łysy »

@Strażowy Twoja pierwsza propozycja z pewnością jest ciekawa, jeśli chodzi o przemieszczenie samego kajaka. Wydaje mi się jednak, że Marcel szuka czegoś bardziej do transportu spakowanego kajaka plus reszty bagażu.
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Wozek transportowy.

Post autor: Marcel »

Dokładnie, głównie poto żeby nie mordować się tak w drodze na pociąg.
grzeszko
Posty: 25
Rejestracja: 20 gru 2020, 19:43
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
moja flota: Kajaki pneumatyczne
Dziękował(a):: 9 razy
Podziekowano: 12 razy

Re: Wozek transportowy.

Post autor: grzeszko »

Ja mam taki wózek podobny do tego co Ci trze. Mnie się sprawdza. Kupiony za 3 dychy na targu w Będzinie. Stary, ale jary. Pamiętam, że wtedy jeden gościu miał trochę większy. Jak Ci się nie spieszy to wiosną może coś tam znajdziesz, bo teraz to mało ludzi stoi. Albo dorób sobie do tego jakąś większą platformę na spód, bo podejrzewam, że ten wór z kajakiem wystaje i trochę zwisa.
włodawa worekkajak 2.jpg
włodawa worekkajak 2.jpg (52.09 KiB) Przejrzano 1689 razy
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Wozek transportowy.

Post autor: Marcel »

grzeszko pisze: 27 sty 2021, 22:30 Ja mam taki wózek podobny do tego co Ci trze. Mnie się sprawdza. Kupiony za 3 dychy na targu w Będzinie. Stary, ale jary. Pamiętam, że wtedy jeden gościu miał trochę większy. Jak Ci się nie spieszy to wiosną może coś tam znajdziesz, bo teraz to mało ludzi stoi. Albo dorób sobie do tego jakąś większą platformę na spód, bo podejrzewam, że ten wór z kajakiem wystaje i trochę zwisa.
Powiem ci zes to perfekcyjnie spakowal ;)

Mysle ze jak do lata nie znajde nic fajnego aluminiowego, to wezme tego duzego z bagprojekt. Ma takie rozsladane skrzydelka i one sa dokladnie zna szerokosc spakowanego sparka. Tylko w takim przypadku bede musial potem wozek chowac do workka po kajaku zeby nie zamakal bo zas go korozja zezre.
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Wozek transportowy.

Post autor: Strażowy »

życie samo przynosi pewne rozwiązania...jakiś czas temu oglądałem podobne wozidła transportowe w LeroyM...a wczoraj ktoś wystawił przy naszym blokowym śmietnikowym domku taki dyliżans :
Obrazek
oczywiście, nieco przechodzony, materiał upaćkany ale 8-) to co może się przydać żeby w wolnej chwili wystrugać transportowca do bambetli kajakowych było ok . Szybka destrukcja i na placu boju zostało to :
Obrazek
teraz potrzeba kilka chwil żeby na spokojnie przypasować do siebie te puzzle, coś się skróci, coś się obróci, gdzieś się zamontuje wytrzymały pasek lub kilka zszytych razem i powinno powstać coś, co będzie można sprawnie poskładać do wymiarów transportowych, lub rozłożyć w 5 sekund żeby przewieść załadowany kajak na dłuższej przenosce...upss, przewózce :D
Dowiezienie sprzętu na miejsce zbiórki lub transport na PKP również powinno się udać za sprawą tego wozidła. Zrobię to wrzucę na wagę, tragedii raczej nie będzie bo rureczki lekkie, to samo kółka :mrgreen:
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Wozek transportowy.

Post autor: Marcel »

Finalnie kupilem aluminiowy wózek w decathlonie. Raz że go przecenili, dwa mialem bony do deca do wydania, wiec sumarycznie gotowką zaplacilem 80pln. Za pare dni przyjdzie to napisze jak sie sprawdza.
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Wozek transportowy.

Post autor: Strażowy »

Marcel, patrz jaka waga 8-)

Obrazek

całe 51 pln a do tego ewentualnie nieco większe , też sztywne, lekkie koła po 9 PLN za sztuke.
Nawet jest plan jak to sprawnie przerobić na taboret biwakowy :mrgreen:
Jak mi nie wyjdzie akcja z przerobieniem tego sprzętu z fotek powyżej to jestem zdecydowany na takie cóś.
Max towaru 30 kg , spokojnie wystarczy na potrzeby mobilnego kajakarza 😉
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
damdar
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:23

Re: Wozek transportowy.

Post autor: damdar »

a taki to wozić można i posiedzieć: https://arena.pl/oferta/wozek-krzeslo-n ... i-41201862
Generalnie wiem już, że wózek musi mieć szerokie dmuchane koła. Inne to tylko problem przy piachu, błocie czy trawie.
Łukasz
Posty: 261
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Wozek transportowy.

Post autor: Łukasz »

i z daszkiem :D
Awatar użytkownika
Łysy
Posty: 275
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:51
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Gumotex: Solar, Safari
Dziękował(a):: 264 razy
Podziekowano: 153 razy

Re: Wozek transportowy.

Post autor: Łysy »

@damdar ciekawa propozycja tylko trochę odstrasza mnie jego rozmiar po złożeniu. Też od jakiegoś czasu rozglądam się za wózkiem, który by zastąpił obecnie posiadany, z którego jestem średnio zadowolony. Znalazłem taki wynalazek https://allegro.pl/oferta/wozek-wedkars ... 9907988527 tylko waga aż 5 kg. i nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć jak wygląda po złożeniu

@Łukasz, albo ze stoliczkiem ;)
ODPOWIEDZ