Worki ( wodoszczelne ) bagażowe

Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Worki ( wodoszczelne ) bagażowe

Post autor: Strażowy »

Część

Wrzucajcie swoje sprawdzone konstrukcje i modele, to
wyposażenie które jest konieczne przy każdej wycieczce kajakiem więc większość z nas musi takowe mieć 😉


ps ...
przy okazji solidnego oglądania Caroliny 14 wpadły mi w oko 2 worki bagażowe które sprzedający wrzucił w ostatniej chwili do jednego z luków jako gifty, po jednym do każdego kupionego przeze mnie kajaka 😁

Tym samym, wrzucam foto, 20 litrów każdy, firma RTM
solidne , czarne płótno i przeźroczysta część z "ceraty", rolowane od góry i zabezpieczane klipsem, dodatkowe d-ringi na przyczepienie paska lub szelek
Załączniki
IMG_20210226_183557_4_resize_5.jpg
IMG_20210226_183557_4_resize_5.jpg (476.53 KiB) Przejrzano 1182 razy
IMG_20210226_182023_2_resize_5.jpg
IMG_20210226_182023_2_resize_5.jpg (343.5 KiB) Przejrzano 1183 razy
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Worki ( wodoszczelne ) bagażowe

Post autor: Marcel »

Ja może polecić te pomarańczowe worki z Decathlona. Są z grubego TPU, zachowują elastyczność nawet jak temperatua jest na minusie. W workach PCW zauważyłem że przy niskich temperaturach lubią się wykruszyć w miejscach zagninania.
Worki z Deca mają szelki z taśmy poliamidowej. Da się je dzięki temu przenieść kawałek na pleach. Kilometr-dwa jest ok, potem robi się niekomfrotowo.

Minusem tych worków jest zapinanie. Oba złącza na samym końcu są żeńskie a męskie są po bokach worka. Rolujemy, dajemy zrolowany materiał w dół i i bardzo ładnie to wyglada. Niestety uniemożłiwia to przeładowanie worka przez zapiecie tylko górnych zaczepów, a czasem by się ta opcja przydała.
Co ciekawe, w sakwach rowerowych które mają analogiczny system, złącza na samym końcu są mieszane wiec sakwe można zapiąć na dwa sposoby.

Worki z Deca nie przemakają nawet po kilkugodzinnym leżeniu w wodzie. Ale po zanurzeniu widać że zamkniecie rolowane nie utrzyma ciśnienia.
Łukasz
Posty: 261
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Worki ( wodoszczelne ) bagażowe

Post autor: Łukasz »

to samo można powiedzieć o firmie z Białegostoku czyli Crosso, jedne z najlepszych worów, a cena przystępna,
używam od lat, nawet za bardzo kolory nie wyblakły, do tego używam ich też na moto i gdzie się tylko da ;)
ODPOWIEDZ