CASTORAMA „Nikomu nie pozwolimy pobić naszych cen”

Czyli tematy różne
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 893
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

CASTORAMA „Nikomu nie pozwolimy pobić naszych cen”

Post autor: rawa »

Po krótkich namowach postanowiłem założyć filtr wody na ujęciu głównym w kotłowni.
Spisałem co potrzeba, ale zanim wyjechałem do Castoramy postanowiłem sprawdzić ile można zaoszczędzić na zakupach w sieci.
Wynik jest porażający 92zł versus 164zł.
I to wszystko odbieram za jednokrotnym naciśnięciem ekranu smartfona, zamiast jechać 10km i godzinę łazić po tym wielkim terenie z długimi kolejkami.
Chyba trzeba się zastanowić co można otworzyć za kilka lat w marketach typu media-markt, castorama i innych, jak już nie będzie ludzi bez konta bankowego i internetu.
W poniższym zestawie błędnie widoczny jest manometr 1bar zamiast 10 , a 2 nyple kupiłem na zapas takie tanie były :)
Za 2 korpusy z 6 filtrami (+40zeta) zapłaciłem taniej niż za 2 golce w markecie.
Te ekrany mówią wszystko.
nypel.jpg
nypel.jpg (81.47 KiB) Przejrzano 966 razy
filtr.jpg
filtr.jpg (59.95 KiB) Przejrzano 966 razy
korp1.jpg
korp1.jpg (65.86 KiB) Przejrzano 961 razy
korp11.jpg
korp11.jpg (28.66 KiB) Przejrzano 961 razy
Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 781
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:05
Dziękował(a):: 94 razy
Podziekowano: 136 razy

Re: CASTORAMA „Nikomu nie pozwolimy pobić naszych cen”

Post autor: Hegemon »

Zupełnie źle i jednocześnie dobrze podchodzisz do tematu :)

Nie wiem gdzie mieszkasz, nie moja sprawa.
Ja mieszkałem w bloku na poznańskim Piątkowie, na 2 pietrze na 46m2, miałem piwnicę ogromną około 4,5m2,
w której była instalacja 24V..........., czyli nie podłączysz żadnego narzędzia.
Taka wyprawa 3h do Castoramy czy Juli to było coś na co czekało się cały tydzień.
Po pracy na halach MAN-a dusiłeś się w bloku, a tu możliwość wyjścia na ciepłą alejkę długości ponad 100m,
gdzie wszędzie wiszą do wzięcia cuda typu śrubotangi, kompresory itp.
OK, po 5 latach wegetacji postawiłem ultimatum i albo rozwód, albo domek.
Od 14 lat mieszkam w kanadyjce 150m2 za 120kzł i odzyskałem spokój ducha.

W Castoramopochodnych sklepach za wyższą cenę masz wszystko naraz w jakości różnej, spędzisz 2-3h w radości,
i dopiero wychodząc w blokowe, ciemne alejki zaczynasz czuć powracającą depresję codzienności.

To off topic, ale duże miasto to gangrena dla twórczego faceta.
Mieszkałem i pracowałem w Poznaniu. Dojazd dom - praca 1,5h rano i powrót.
Wyprowadziłem się 34km od Poznania i potem do tej samej pracy było 90 minut, ale w obie strony.

Na tym temacie funkcjonują moim wrażeniem te markety. Poczucie przestrzeni i możliwości wyboru.
Pozdrawiam.


P.S. Teraz jak mam jechać do poznańskich marketów to też wolę internet.
Jutro przyjdą te bambetle :D

https://allegro.pl/oferta/odkurzacz-sam ... 9887539104

https://allegro.pl/oferta/generator-ozo ... 9316197979

https://allegro.pl/oferta/duzy-fotel-dm ... 9642869183
Jestem F I T ... Fajny I Tłusty :D
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 893
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: CASTORAMA „Nikomu nie pozwolimy pobić naszych cen”

Post autor: rawa »

Napiszę Tobie na pocieszenie, że przez 23 lata pracowałem w Komornikach (podpoznaniskich) i dojeżdżałem samochodem służbowym codziennie (pon-pią) do pracy 2x150km.
Autostradą przez jakieś 8 ostatnich lat, policzyłem kiedyś w excelu że za kierownicą siedziałem w życiu 2,5 roku :)
Łukasz
Posty: 262
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: CASTORAMA „Nikomu nie pozwolimy pobić naszych cen”

Post autor: Łukasz »

@rawa jeśli zakładasz wstępny filtr (tzw sznurowy) warto zakupić ciut droższy filtr wielorazowego użytku, czyścisz wkład co 2-3 miesiące myjesz szczotką, odkażasz sodą i zakładasz z powrotem, więcej roboty ale kasa zostaje w kieszeni
przerabiałem to u siebie przy okazji filtrów (u mnie nie da się pić wody prosto z wodociągu)
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 893
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: CASTORAMA „Nikomu nie pozwolimy pobić naszych cen”

Post autor: rawa »

Łukasz pisze: 01 lut 2021, 22:57 @rawa jeśli zakładasz wstępny filtr (tzw sznurowy) warto zakupić ciut droższy filtr wielorazowego użytku,
Nie wiedziałem że takie są , jak rozumiem do standardowego korpusu pasuje.
Mam małe wątpliwości, jak wiadomo dokładnie wypłukać się nie da (musiałby być ponownie śnieżno biały :)), a co się dzieje ze starym osadem powiedzmy po dwóch latach ?
Przerabiam to czyszcząc filtry w akwarium, temat wart sprawdzenia.
Po 3 dniach filtr 1 mikron już się robi bury :)
Dzięki za info.
fi3.jpg
fi3.jpg (144.08 KiB) Przejrzano 930 razy
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: CASTORAMA „Nikomu nie pozwolimy pobić naszych cen”

Post autor: Marcel »

rawa pisze: 01 lut 2021, 19:10 Po krótkich namowach postanowiłem założyć filtr wody na ujęciu głównym w kotłowni.
Spisałem co potrzeba, ale zanim wyjechałem do Castoramy postanowiłem sprawdzić ile można zaoszczędzić na zakupach w sieci.
Wynik jest porażający 92zł versus 164zł.
I to wszystko odbieram za jednokrotnym naciśnięciem ekranu smartfona, zamiast jechać 10km i godzinę łazić po tym wielkim terenie z długimi kolejkami.
Chyba trzeba się zastanowić co można otworzyć za kilka lat w marketach typu media-markt, castorama i innych, jak już nie będzie ludzi bez konta bankowego i internetu.

Jak robilem remont w zeszlym roku to praktycznie wszystkie materialy zamawialem kurierem albo do paczkomatu. Za wszystkie transporty poszlo moze ze 300pln.
Czasem jak czegos braklo to bralem rower i jechalem do metal gumu albo do narzedziowca , co przy okazji dawalo mozliwosc przewietrzenia sie i zobaczenie czegos innego niz fasada domu ;)

Ale markety zostana. Czlowiek to zwierze stadne a przy tym oglądacz. Wiele osob jedzie do castoramy popatrzec i pomacac a na koniec wyjsc ze szczotką.
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 893
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: CASTORAMA „Nikomu nie pozwolimy pobić naszych cen”

Post autor: rawa »

Zgadzam się z tym co piszesz, dobrze że cytowana reklama zniknęła.
Jak robiłem dom w 2009/10 to na pewno 70% materiałów pochodziło z castoramy z dowozem oczywiście.
Musiało się coś zmienić , zawsze sprawdzałem ceny.
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: CASTORAMA „Nikomu nie pozwolimy pobić naszych cen”

Post autor: Marcel »

A co do samego filtra. Zamiennik wielorazowy to 'wklad z glinki ceramicznej". Jak sie zapcha to najpierw sie go oplukuje, potem przeciera gabką myjką do naczyn i najczesciej to starczy. Jak nie pomoglo, to sie bierze papier scierny i zbiera 1-2mm filtra z wierzchu.

Zalozyem taki wklad trzy lata temu i jeszcze go nie szlifowalem. Za to mylem juz z dziesiec razy.
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 893
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: CASTORAMA „Nikomu nie pozwolimy pobić naszych cen”

Post autor: rawa »

Takie rzeczy , to na pewno spróbuję po wykorzystaniu tego co mam.
Łukasz
Posty: 262
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: CASTORAMA „Nikomu nie pozwolimy pobić naszych cen”

Post autor: Łukasz »

ja mam akurat siatkowy (chyba poliester, ale nie pamiętam dokładnie w końcu 8 lat temu to zakładałem ;) ) na sprężynie z zaworkiem (zaworek jest fajny bo przy niewielkim zabrudzeniu wstecznie można wypłukać filtr bez rozbierania całości ;)
wiadomo jak jest już zabrudzony mocno i tak trzeba rozebrać
ODPOWIEDZ