Wiosna 2021

Czyli tematy różne
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 913
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 424 razy
Podziekowano: 167 razy

Re: Wiosna 2021

Post autor: Ra$ »

Racja, racja, ale... nie cała. Rożnowskie - fakt, pływam, ale o biwaku na dziko możesz zapomnieć - ba, o plaży nawet! Wszystko wokół to tereny prywatne, ewentualnie pole namiotowe. Dla mnie raczej lipa. Dobczyce - zamknięte - zbiornik wody dla Krakowa wstęp wzbroniony (chyba że się coś zmieniło ale nie słyszałem). Mucharskie - potencjał jest, wody nie ma ;) (przynajmniej ostatnio jak byłem) formalnie plac budowy. Międzybrodzkie, fakt ładne - może spróbuję kiedyś, ale też wydaje mi się, że brzegi średnio dostępne, a chętnych sporo (może bredzę, bo fakt nie byłem). Goczałkowickie - jakoś zawsze skreślałem bo na Wiśle, a wody Wisły znam z Krakowa :( , zresztą duże i płaskie na kajaki nic ciekawego - żagli chyba tam nie ma.
Natomiast lubię jeziorko o nazwie Klimkówka, jeśli ktoś ma ochotę na wypad weekendowy to zapraszam!!!
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 913
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 424 razy
Podziekowano: 167 razy

Re: Wiosna 2021

Post autor: Ra$ »

No i jeszcze jest Czchów, do popływania OK, z plażą miejscami ciężko, ale coś by się znalazło.
Awatar użytkownika
Łysy
Posty: 277
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:51
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Gumotex: Solar, Safari, Seawave
Dziękował(a):: 265 razy
Podziekowano: 153 razy

Re: Wiosna 2021

Post autor: Łysy »

Goczałkowickie pod żaglówki jak najbardziej się nadaje. W ubiegłym roku nawet miałem okazję spróbować swoich sił na jednostce trochę większej niż kajak. Zresztą nad samym jeziorem znajduje się wypożyczalnia łódek i czasami trzeba trochę się naczekać na coś wolnego. Co do czystości wody, to chwilę się w niej pomoczyłem i jeszcze jakoś żyję :D

Włodku wszystko ma swoje plusy jak i minusy. Faktycznie Mazowsze jest dosyć płaskie. U siebie przykładowo nie mam problemu, żeby po pracy wskoczyć na rower i przejechać się choćby do Ojcowa. Jura to może nie jakieś góry, ale jednak krajobraz znacznie ciekawszy niż w mieście. Z drugiej strony z centralnej Polski wszędzie jest daleko, ale równocześnie "blisko". Większość najładniejszych rzek znajduje się raczej na północy. Dystans rzędu 200-300 km. można rozważać choćby pod kątem weekendowego wypadu. Z kolei takie regiony jak Podlasie, Mazury, Suwalszczyzna jadąc z południa oznaczają już konkretną wyprawę.
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1088
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 409 razy
Podziekowano: 439 razy

Re: Wiosna 2021

Post autor: Włodek »

Łysy pisze: 23 mar 2021, 18:11 ... nie mam problemu, żeby po pracy wskoczyć na rower i przejechać się choćby do Ojcowa. Jura to może nie jakieś góry, ale jednak krajobraz znacznie ciekawszy ...
Rowerową Jurę od kilku lat mam wśród pomysłów i zamierzeń (Kraków - Częstochowa).
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 913
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 424 razy
Podziekowano: 167 razy

Re: Wiosna 2021

Post autor: Ra$ »

Słuchajcie, wiem dlaczego nigdy nie myślałem o Goczałkowicach jako akwenie rekreacyjnym - bo do 2010 roku nie było tam żeglarstwa!
Artykuł który mi to wyjaśnił:
http://www.polskaniezwykla.pl/web/place ... htowy.html
Po prostu "nie było tradycji" wybierania się tam na żagle, a nie zawsze dochodzą informacje że komuś się udało przeforsować dziwne zakazy.
Dobczyce o ile wiem są cały czas formalnie zamknięte jako zbiornik wody pitnej.
Łukasz
Posty: 262
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Wiosna 2021

Post autor: Łukasz »

dobczyckie zakaz pływania, zbiornik mucharski w teorii to samo,
żywieckie i międzybrodzkie to w zasadzie to samo, ścisk syf i problemy z zejściem do wody :D
mest jeszcze czorsztyńskie ale tam zawsze piździ i to dość mocno :D
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 913
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 424 razy
Podziekowano: 167 razy

Re: Wiosna 2021

Post autor: Ra$ »

Łukasz pisze: 24 mar 2021, 22:31 dobczyckie zakaz pływania, zbiornik mucharski w teorii to samo,
żywieckie i międzybrodzkie to w zasadzie to samo, ścisk syf i problemy z zejściem do wody :D
mest jeszcze czorsztyńskie ale tam zawsze piździ i to dość mocno :D
Czyli podobne odczucia... Wielu ludziom, bo nie tylko mnie, zakaz pływania w Dobczycach wydaje się kuriozalny, bo dotyczy przecież jeziora - a rzeka tuż przed nim wcale "chroniona" nie jest. Poza tym, w jaki sposób kajaczki czy rowerki wodne mogłyby zabrudzić wodę, tego nie wiem (i wielu nie wie). Ale jak zawsze: najłatwiej zakazać i już. Wielokrotnie były czynione starania o otwarcie zbiornika i nic ;(
Na chwilowe szwędanie się kajakiem polecam Czchów i dalszą, ale chyba ładniejszą Klimkówkę.
Jest jeszcze jedna rzecz - nie wiem czy tylko ja tak mam, wypowiedzcie się - jeżeli jezioro otoczone jest betonowym brzegiem to mnie osobiście zupełnie odechciewa się pływać. Można powiedzieć że coś takiego wzbudza we mnie rodzaj lęku. Tak jest np na jeziorze Mucharskim w części brzegu (można zobaczyć na zdjęciach satelitarnych, a ja widziałem na żywo). Może ja po prostu dziki jestem ;) ?
Łukasz
Posty: 262
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Wiosna 2021

Post autor: Łukasz »

to norma, jeszcze jak spływasz rzeką i trafisz na spływie to ujdzie, ale żeby specjalnie jechać na wybetonowane jezioro to cała przyjemność przechodzi od razu, co do Klimkówki zdecydowanie się zgodzę, bardzo przyjemny akwen, nie tylko na pływanie, i w miare jeszcze nie masakrycznie oblegany

najweselsze jest to że zbiornik Świnna-Poręba (bo niby tak on się zwie się ten w Mucharzu) nie ma odbioru technicznego, i trzeba go spuścić żeby takowy dostać, napełniony był tylko po to żeby sobie politycy przed wyborami zdjęcia porobili
ODPOWIEDZ