Napęd typu Long Tail

Czyli tematy różne
Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 781
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:05
Dziękował(a):: 94 razy
Podziekowano: 136 razy

Napęd typu Long Tail

Post autor: Hegemon »

Cześć!
Jak w temacie.
Po obejrzeniu wielu filmów, również Cejrowskiego z silnikami typu pecie-ecie :-) mam pytanie o Wasze doświadczenia.

Czyżbym znalazł stare wypowiedzi Włodka?

http://forum.zegluj.net/viewtopic.php?f=67&t=20590

Generalnie temat jest taki:
- mam regulator solarny, który może pracować zarówno na 12V jak i na 24V więc tylko dokupię drugie aku
i do tego taki silniczek 24V 500W:
https://magma.sklep.pl/pol_m_SILNIKI-ST ... e-549.html

Dorobię stelaż ze śrubą i bez stresu popłynę wodami o głębokości 30cm i do tego nie martwiąc się o zahaczenie o dno.
DO TEGO NA SOLARACH I CICHO!!!

Zupełnie nie znam tematu płyty kawitacyjnej, ale rozumiem chyba działanie.

Spotkałem się ze stwierdzeniem, że long tail ma większą sprawność od klasycznego silnika zaburtowego, tego jeszcze nie zgłębiłem.
Jeżdżę motocyklem z przeniesieniem napędu kardanem (Honda PC800) i to jak najbardziej kumam w kwestii beznaprężeniowej pracy konstrukcji.

Mam już zmotane proste zabezpieczenie zahaczenia o dno mojego klasycznego silnika Fladen Eco 40 LBS, ale wydanie
paru stówek na poprawienie osiągów mnie nie odpycha.

Wkrótce zapewne pojawią się akcesoryjne "przylepce" na kajaki o solarnej mocy 150W i możliwości
współpracy z zaburtowymi, elektrycznymi long tailami o wadze 800g.

Ostatnie pomiary sprzed 2 dni wykazały, że Solarna Kontra przez kilka godzin mogłaby iść
na pełnej mocy silnika i to bez korzystania z akumulatora. Ale OK, było słonecznie i chłodno.

Pozdrowionka

W.R.
Jestem F I T ... Fajny I Tłusty :D
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1088
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 409 razy
Podziekowano: 439 razy

Re: Napęd typu Long Tail

Post autor: Włodek »

Hegemon pisze: 06 kwie 2021, 17:40 ... Czyżbym znalazł stare wypowiedzi Włodka? ...
Teksty nie moje.
Co do kawitacji - zjawisko niepożądane (wręcz szkodliwe), chodzi chyba o "płytę antykawitacyjną" czyli zapobiegającą zjawisku.
ODPOWIEDZ