Motywacja

Czyli tematy różne
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: Motywacja

Post autor: rawa »

Super, brawo !!!
Powinno być głośniej o tej akcji i planach nie tylko tu, może znajdzie się sponsor.
Awatar użytkownika
philozoph
Posty: 192
Rejestracja: 20 gru 2020, 21:16
Lokalizacja: Zielona Góra
moja flota: Pro Line Kanu 430
Dziękował(a):: 1 razy
Podziekowano: 66 razy
Kontakt:

Re: Motywacja

Post autor: philozoph »

rawa pisze: 15 kwie 2021, 19:41 Super, brawo !!!
Powinno być głośniej o tej akcji i planach nie tylko tu, może znajdzie się sponsor.
Sponsor narzuca zasady gry, a to musi być "po mojemu" bo chce obiektywne dane a nie te na które zgodzi się sponsor :) Poza tym małe kroczki. Skończę pierwszy tom, zobaczymy jakie da możliwości. Może zdobędę budżet na asystenta/tów/tki i pozbędę się prac administracyjnych i organizacyjnych.
Kiedy w chłodnej morskiej wodzie moczę dłonie,
Mam przeczucie, że to jeszcze nie jest koniec…
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: Motywacja

Post autor: rawa »

Bardzo mi się podoba ta inicjatywa a w niej głownie to że jest tak autorska.

Pozwól że uruchomię na chwilę swoja fantazję, niczego nie sugerując, do niczego nie namawiając, niech to będzie spojrzenie obcej i serdecznej Tobie osoby :).

A zaczynam od końca, załóżmy że właśnie skończyłeś tak ambitne zadanie .... po kilku latach ciężkiej pracy masz gotowy gorący materiał do druku.
Okaże się że ludzie którzy od wieków zajmują się książkami i ich znajomi z branży turystycznej nie słyszeli nigdy o Twojej pracy, oczywiście to miła niespodzianka, która nie ma rynku zbytu. Możesz liczyć na nakład 50 czy 100 egzemplarzy (tyle na ile cię stać) i z tego powodu bardzo drogiego druku i składu bo nie jest to nieilustrowany kryminał, zażądają od ciebie pokrycia kosztów bo przewidują raczej przypadkowy zbyt publikacji.
Jaki musi być minimalny nakład który pokryje sieć księgarni w Polsce, nie wiem ale myślę że idzie to w tysiącach.
Ludzie których bardzo by to interesowało docieraliby do tego materiału również przypadkowo przez następnych kilka lat.

Jest jedno magiczne słowo którego nikt nie lubi ale głownie dlatego, że dociera do nas z rzeczami których nie chcemy to marketing.
Ten projekt musi mieć nawę, wyraziste logo i w formie cegiełek powinien docierać do wszystkich zainteresowanych już teraz ("POLDOWO" Polskie Drogi Wodne).
Sklepy żeglarskie, sportowe, ze sprzętem turystycznym, wspinaczkowym, z bronią, biura turystyczne, organizatorzy wszelakiego wypoczynku, spływów, bractwa kurkowe, żeglarskie, wypożyczalnie sprzętu, mariny i kolektury totolotka.
Trudno sobie wyobrazić że ktoś jest przeciwny takiej inicjatywie i za symboliczną opłatą nie chce się chwalić przed swoją klientelą że wspiera niecodzienne wydarzenie, ambitne, trudne czasochłonne nie nastawione na zysk i które z tych powodów do tej pory nie powstało ....
Projekt powinien mieć swoją aktywną stronę w necie, fala pomocy merytorycznej by się tam wylała :)
Codziennie będziesz miał nowe pomysły dotyczące tej sprawy, (np. funkcja wyznacz trasę wodną na stronie internetowej).
Nie będę tutaj wypisywał jakie są możliwe płatne zajęcia przy takiej działalności oprócz sprzedaży, ale jest ich wiele.
Po jakimś czasie będzie trzeba się zastanowić czy możesz jeszcze pracować zawodowo, ilu par rąk potrzebujesz do pomocy.
Następnym etapem będzie spostrzeżenie że maszyna sama już się toczy w dobra stronę nawet jak nic dzisiaj i jutro nie zrobisz.
Zostań szczęśliwym człowiekiem któremu płacą za pasję.
.
sp.jpg
.
Ludzie uciekają w naturę, aktywny wypoczynek, chcą robić rzeczy dla siebie nowe i takie których nikt nie robi i takie zachowania są na krzywej wznoszącej, między innymi dlatego, że nikt z rządzących nie zabroni i nie zabierze im z tego co przeżyli.

To takie moje myśli na długość pierwszej kawy, może się jeszcze dobrze nie obudziłem :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
philozoph
Posty: 192
Rejestracja: 20 gru 2020, 21:16
Lokalizacja: Zielona Góra
moja flota: Pro Line Kanu 430
Dziękował(a):: 1 razy
Podziekowano: 66 razy
Kontakt:

Re: Motywacja

Post autor: philozoph »

@rawa
Nie można Ci odmówić racji. Tym bardziej że zawsze mam przed oczami cel a pieniądze nie koniecznie:) Za to mam tajną broń. Monię. Wszystko potrafi zamienić w pieniądze. Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach więc i ja zakończę :)
Co do planów to wiesz. Ambitne od zawsze ale mierzę zamiary na siły. Puki co jestem sam, zależy mi na wydaniu książkowym. Jak to dopnę będą następne kroki, może w szerszym gronie.
Na najwyższe szczyty wchodzi się małymi kroczkami :)

BTW: kiedy idziemy na wódkę ??
Kiedy w chłodnej morskiej wodzie moczę dłonie,
Mam przeczucie, że to jeszcze nie jest koniec…
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: Motywacja

Post autor: rawa »

No to wierzę w sukces i bez końca kibicuje.
Awatar użytkownika
philozoph
Posty: 192
Rejestracja: 20 gru 2020, 21:16
Lokalizacja: Zielona Góra
moja flota: Pro Line Kanu 430
Dziękował(a):: 1 razy
Podziekowano: 66 razy
Kontakt:

Re: Motywacja

Post autor: philozoph »

Ok. Skończyłem Lutynię, teraz z Wełną "dopłynąłem" do Jeziora Zioło :) Obecny stan licznika 6906km.
Kiedy w chłodnej morskiej wodzie moczę dłonie,
Mam przeczucie, że to jeszcze nie jest koniec…
Awatar użytkownika
philozoph
Posty: 192
Rejestracja: 20 gru 2020, 21:16
Lokalizacja: Zielona Góra
moja flota: Pro Line Kanu 430
Dziękował(a):: 1 razy
Podziekowano: 66 razy
Kontakt:

Re: Motywacja

Post autor: philozoph »

Pytanie z serii podchwytliwych. Ktoś pływał po Flincie - dopływ Wełny ??

Skończona Wełna, na liczniku 6997 km
Kiedy w chłodnej morskiej wodzie moczę dłonie,
Mam przeczucie, że to jeszcze nie jest koniec…
Awatar użytkownika
Mat
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:10
Lokalizacja: wlkp
moja flota: delsyk nifty 385, pirania fusion
Dziękował(a):: 4 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Motywacja

Post autor: Mat »

W styczniu i chyba marcu którychś tam lat wstecz
W tym roku odbyła się też XVII edycja Flinty Kowalowej. Udziału nie brałem.
Awatar użytkownika
philozoph
Posty: 192
Rejestracja: 20 gru 2020, 21:16
Lokalizacja: Zielona Góra
moja flota: Pro Line Kanu 430
Dziękował(a):: 1 razy
Podziekowano: 66 razy
Kontakt:

Re: Motywacja

Post autor: philozoph »

Mat pisze: 19 maja 2021, 21:39 W styczniu i chyba marcu którychś tam lat wstecz Obrazek
W tym roku odbyła się też XVII edycja Flinty Kowalowej. Udziału nie brałem.
@Mat a są jakieś materiały poza fotkami bo jakoś nie mogę namierzyć?
Kiedy w chłodnej morskiej wodzie moczę dłonie,
Mam przeczucie, że to jeszcze nie jest koniec…
Awatar użytkownika
philozoph
Posty: 192
Rejestracja: 20 gru 2020, 21:16
Lokalizacja: Zielona Góra
moja flota: Pro Line Kanu 430
Dziękował(a):: 1 razy
Podziekowano: 66 razy
Kontakt:

Re: Motywacja

Post autor: philozoph »

Idzie to mozolnie. Licznik na dziś 7484 km. I tu dwie sprawy do Was:
1. Szukam informacji o alternatywnych szlakach w tej plątaninie. Czy ktoś z Was pływał poza Obrą i połączeniem przez Północny Kanał ?? Gdzie, jaka spławność, największe utrudnienia itp. Będę zobowiązany za podpowiedzi.
2. Jeżeli ktoś by chciał zweryfikować doświadczalnie zebrane przeze mnie dane chętnie udostępnię w postaci PDF. Mam Odrę i dopływy do wysokości Warty oraz dopływy Warty do Obry (Noteć w kolejce).
Kiedy w chłodnej morskiej wodzie moczę dłonie,
Mam przeczucie, że to jeszcze nie jest koniec…
ODPOWIEDZ