Dzień Ziemi 22 kwietnia jak co roku

Czyli tematy różne
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 913
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 424 razy
Podziekowano: 167 razy

Re: Dzień Ziemi 22 kwietnia jak co roku

Post autor: Ra$ »

Znowu hamskie odzywki
Awatar użytkownika
Mat
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:10
Lokalizacja: wlkp
moja flota: delsyk nifty 385, pirania fusion
Dziękował(a):: 4 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Dzień Ziemi 22 kwietnia jak co roku

Post autor: Mat »

Zawsze można ten dzień uczcić choćby w taki sposób. Na ok. 2 kilometrowej alei śródpolnej nazbieraliśmy przez 2 soboty, 2 pełne przyczepy skarbów wszelakich. Aczkolwiek przy prawie każdej "kupce" były butelki od Heine...na, co wskazuje na jednego śmieciarza. Niektóre świeżynki. Miasto odbiera praktycznie spod drzwi, a tu takie chamstwo....ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1088
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 409 razy
Podziekowano: 439 razy

Re: Dzień Ziemi 22 kwietnia jak co roku

Post autor: Włodek »

Kilka dni temu ucieszyłem się gdy w pojemniku, w swoim ogródku, znalazłem 3m grubego węża ogrodowego. Od razu zrobiłem z niego otulinę belek bagażnika dachowego. Tymczasem tutaj na ostatnim zdjęciu tyle podobnego dobra. :)
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Dzień Ziemi 22 kwietnia jak co roku

Post autor: Strażowy »

Włodek pisze: 25 kwie 2021, 20:59 Kilka dni temu ucieszyłem się gdy w pojemniku, w swoim ogródku, znalazłem 3m grubego węża ogrodowego. Od razu zrobiłem z niego otulinę belek bagażnika dachowego. Tymczasem tutaj na ostatnim zdjęciu tyle podobnego dobra. :)
...czy to można podciągnąć pod "niepoprawny optymizm" ?...... :lol:
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Dzień Ziemi 22 kwietnia jak co roku

Post autor: Strażowy »

Waho pisze: 25 kwie 2021, 18:06 .. jestem wystarczająco ekologiczny.
...jeśli nawet tak jest w co mocno wątpię ( produkcja czy wytwarzanie jednostek pływających to temat kosztowny ekologicznie ) , to nadal posiadasz ogromne braki w kulturze - to piszę jako zwykły użytkownik forum.

Bardzo mi nie odpowiada w jaki sposób prowokujesz i zaczepiasz słownie chowając się za klawiaturą. Jestem ciekaw, czy w czasie realnego spotkania np gdzieś nad wodą , podczas biwakowania, też byś był taki "bystrzacha" ?.............. choć po szybkiej weryfikacji tego co już nieraz pisałeś, NIE, zupełnie nie jestem ciekaw.
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 979
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 99 razy
Podziekowano: 313 razy
Kontakt:

Re: Dzień Ziemi 22 kwietnia jak co roku

Post autor: miandas »


Waho pisze:
@rawa mniej lewackiego biadolenie a więcej działania:
• Zrezygnuj z samochodu, przeżuć się na rower i komunikację publiczną.
• Zmniejsz zużycie o 50% prądu, gazu i innych środków energii, wystarczy jak zimą w domu będziesz miał 18 c.
• Nie kupuj niczego w plastykowych opakowaniach.
• Zrezygnuj z zakupów w supermarketach, kupuj w sklepikach osiedlowych i prosto od producenta.
• + wiele, wiele innych rad.
• No i bardzo ważne, namów co najmniej 10 znajomych żeby zrobiły to samo co ty.
Toteż to, co napisałeś, to nie lewackie biadolenie, tylko jak najbardziej czysto lewicowe, czy jak chcesz "lewackie" podejście do środowiska.
Zandberg by Cię ucałował w oba policzki, a "Krytyka Polityczna" zaraz będzie chciała zrobić z tobą wywiad Obrazek

To tylko dowodzi po raz pięćdziesiąty, że nawet, gdy próbujesz kogoś obrazić, to używasz słów, których nie rozumiesz, podobnie z resztą jak polityki.

A wracając do głównego wątku: to są bardzo fajne rzeczy do realizacji. I wcale nie takie łatwe.
droga zawsze nagradza
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 893
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: Dzień Ziemi 22 kwietnia jak co roku

Post autor: rawa »

Waho pisze: 25 kwie 2021, 18:06 Mnie nie namawiaj i tak nie skorzystam, jestem wystarczająco ekologiczny.
Od kilku już lat poruszasz się na tym (czy innym) forum po bandzie.
Nie wiem ile razy dostałeś bana, ale coś z 5 czy 7 razy jak pamiętam, to nie jest przypadek.
Jednocześnie nie pamiętam aby w tym czasie ktokolwiek inny został zablokowany, czy tylko te fakty nie dają ci do myślenia ?
Mieliśmy okazję poznać się osobiście i nic wtedy nie wskazywało na to że istnieje coś co może przeszkadzać w relacji z Tobą.
To z tego powodu nie odpłacam pięknym za nadobne, a jak pewnie już wiesz potrafię to robić.
Kiedyś usłyszałem pytanie kto Ciebie sprowadził na nowe forum i zgodnie z prawdą przypisałem sobie tą zasługę.
Ja nie wiem gdzie jest problem, spotykają się tutaj z własnego wyboru bardzo różni ludzie z różnymi pomysłami , poglądami i taka wymiana myśli jest na forum najcenniejszą cechą, właśnie dlatego że się różnimy mamy różne doświadczenia, znamy się na czymś lepiej na czymś innym gorzej.
Może warto abyś zaakceptował to że można myśleć inaczej, że nie oznacza to że ktoś jest gorszy.
Niedawno postawiłeś tezę, że być może jestem gorszym polakiem bo mieszkam na ziemiach odzyskanych , kiedy dotarło do mnie że to nie żart, byłem wręcz przerażony co siedzi w Twojej głowie.
Pewnie też nie widzisz tego że, wszyscy tutaj chcą lub chcieli Tobie pomóc, ale odrzucasz to już w pierwszej sekundzie, może prędzej piszesz niż myślisz ?
Ja cały czas wierzę że to się zmieni, mam nadzieję że forum nie jest całym Twoim życiem towarzyskim i nawet jeśli się z czymś nie zgadzasz to nie trzeba wszystkiego i zawsze tego tutaj komunikować, zachowujesz się jakbyś był tutaj za karę.
Bo inaczej co będzie jak "kolorowe jarmarki" nie będą już tutaj do zaakceptowania ?

pozdrawiam
wr.jpg
Awatar użytkownika
Waho
Posty: 240
Rejestracja: 20 gru 2020, 15:57
Dziękował(a):: 71 razy
Podziekowano: 24 razy

Re: Dzień Ziemi 22 kwietnia jak co roku

Post autor: Waho »

rawa pisze: 26 kwie 2021, 06:58
Niedawno postawiłeś tezę, że być może jestem gorszym polakiem bo mieszkam na ziemiach odzyskanych ,
Ja też mieszkam na ziemiach odzyskanych, tak przy okazji jak byś tego nie zauważył...


Treść posta zmodyfikowana przez moderatora
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 979
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 99 razy
Podziekowano: 313 razy
Kontakt:

Re: Dzień Ziemi 22 kwietnia jak co roku

Post autor: miandas »

Proszę o zablokowanie waho
droga zawsze nagradza
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1088
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 409 razy
Podziekowano: 439 razy

Re: Dzień Ziemi 22 kwietnia jak co roku

Post autor: Włodek »

Strażowy pisze: 25 kwie 2021, 23:40
Włodek pisze: 25 kwie 2021, 20:59 Kilka dni temu ucieszyłem się gdy w pojemniku, w swoim ogródku, znalazłem 3m grubego węża ogrodowego. Od razu zrobiłem z niego otulinę belek bagażnika dachowego. Tymczasem tutaj na ostatnim zdjęciu tyle podobnego dobra. :)
...czy to można podciągnąć pod "niepoprawny optymizm" ?...... :lol:
Pewnie znalazłaby się jakaś angielska nazwa na wtórne wykorzystanie zużytych przedmiotów. :)

... znalazłem - upcycling ! :D
ODPOWIEDZ