Serwisy Prognozy Pogody

Czyli tematy różne
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: Serwisy Prognozy Pogody

Post autor: rawa »

W czasie udanego meczu miałem chwilę aby dokończyć konfigurację nowej stacji.
.
Jestem bardzo mile zaskoczony, mam do wglądu tysiące urządzeń wszędzie tylko gdzie ktoś je zainstalował :)
Granica polski niemal wyrysowana ... hmmmm
ama1.jpg
.
Połączenie z siecią domową nawiązane hihihi
ama2.jpg
.
No a teraz to już będę wiedział czy podlane z nieba i co jest zgrane w domu i na zewnątrz gdziekolwiek bym nie był
ama3.jpg
.
ama4.jpg
.
ama5.jpg
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: Serwisy Prognozy Pogody

Post autor: rawa »

ama6.jpg
.
ama7.jpg
.
Na wykresy za wcześnie ale są wszystkie których potrzebuję.
ama8.jpg
Polecam tą zabawkę jest praktyczna i pewnie się przyda.
Rety tyle zegarków można odlecieć :lol:
ama9.jpg
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Ulewa nad Zielona Górą 30.06.2021

Post autor: rawa »

Pontony dzisiaj po Zielonej Górze pływały, spadło 54 mm deszczu w niecałe 2 godziny.
ro5.jpg
Policja szuka właścicieli kilkunastu tablic rejestracyjnych (jedno ze zdjęć).
ro4.jpg
U mnie na peryferiach miasta tym razem się udało.
ro1.jpg
Udało się może dlatego, że spadło tylko 34mm deszczu, ale za to w godzinę.
ro3.jpg
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Upał potrafi zabić

Post autor: rawa »

W klimacie umiarkowanym żyje się miło.
A w każdym razie żyło się, bo od pewnego czasu zjawiska pogodowe z umiarem mają coraz mniej wspólnego.
Odczuwamy to dotkliwie miedzy innymi pod postacią upałów, w tv mówią że można teraz odpocząć od fali upałów.
Powodują one nie tylko spadek samopoczucia, ale również stanowią zagrożenie dla życia.
Trzy z czterech najwyższych temperatur na świecie w historii pomiarów zarejestrowano w ciągu ostatnich trzech lat.
Niebawem rekordy mogą padać co roku, bo klimat nieubłaganie się ociepla.
Przekłada się to nie tylko na topnienie lodowców i zawirowania pogodowe, ale również stan naszego zdrowia.
Myślimy najczęściej że do granicy przetrwania mamy daleko, a gdzie ona jest 40 cy 45 stopni ?
Otóż nie, każda temper0atura powyżej normalnej temperatury ciała czyli 36,6 stopnia może skończyć się tragicznie.
Dodatkowym warunkiem jest tutaj wysoka wilgotność powietrza, w takich warunkach nie działa już chłodzenie przez pocenie.
Już w 2003 roku wielodniowa fala upału zabiła aż 52 tys. osób w całej Europie.
Pod naszą szerokością geograficzną wilgotność jest na szczęście niższa.
Mimo to na poceniu się jako mechanizmie termoregulacji możemy polegać w ograniczonym stopniu
Do wizji spędzania wolnego czasu w samochodzie z klimatyzacją jeszcze trochę brakuje, ale szaleńczo zwiększą się na matce Ziemi obszary gdzie nie da się żyć, oznacza to masowe wymieranie i masową migrację, wojnę o wodę i brak żywności.
Przeczytałem dzisiaj że codziennie topi się osiem mld ton lądolodu 8 000 000 000 000 kg codziennie !!!!, tego nie można już zatrzymać.
https://www.dw.com/pl/naukowcy-ostrzega ... a-58722105
upał.jpg
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

wiatrowy serwis pogody

Post autor: rawa »

Prawie przypadkiem wpadłem na ten wiatrowy serwis pogodowy https://earth.nullschool.net/?fbclid=Iw ... 736,57.375
Wygląda to bardzo ciekawie i oczywiście poznam go lepiej .
wind1.jpg
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Serwis pogodowy METEO IMGW

Post autor: rawa »

Kolejny raz natrafiłem na wartościowy portal pogodowy, oczywiście żaden nigdy nie będzie tym jedynym wybranym, ale do porównywarki już został dodany.
Temat firmuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej tak więc bez lektury ocena szybuje wysoko, jedna z nielicznych instytucji państwowych której można jeszcze zaufać, trudno sobie wyobrazić polityczne wpływy w pogodzie, no może wazelina na prognozę w długi majowy weekend :lol:
Sama strona instytutu też jest godna polecenia https://meteo.imgw.pl
Adres serwisu pogodowego to https://meteo.imgw.pl
Oczywiście instrukcji obsługi tu nie popełnię, serwis obsługuje się łatwo i intuicyjnie, jest dość rozbudowany czego nie widać od razu.
W górnej belce znajduje się zasadniczy wybór RADARY, SATELITA i PROGNOZA a w samej prognozie jej model i tu jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, warto przejrzeć je wszystkie.
Na uwagę zasługują dane o zanieczyszczeniu powietrza, ozon, tlenek węgla, dwutlenek siarki, dwutlenek azotu oraz pyły zawieszone do 2,5 mikrometra i do 10 mikrometrów.
Mapy można bardzo powiększyć praktycznie prawie do wielkości budynków na ulicy, jest oczywiście prognoza na kilka dni, mapy radarowe można cofać co nie jest takie oczywiste w innych serwisach jakie znam.
Zachęcam do odwiedzin na tych stronach.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
Łukasz
Posty: 261
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Serwisy Prognozy Pogody

Post autor: Łukasz »

mam ich apke na telefon, i serio mają gorsze trafienia niż czeskie windy, niestety różnice są dość znaczne na niekorzyść naszego IMGW, a szkoda
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1074
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 407 razy
Podziekowano: 434 razy

Re: Ulewa nad Zielona Górą 30.06.2021

Post autor: Włodek »

Dopiero dzisiaj przeczytałem:
rawa pisze: 30 cze 2021, 19:58 ... Policja szuka właścicieli kilkunastu tablic rejestracyjnych (jedno ze zdjęć).
ro4.jpg
...
To nawet nie jest żart, to brzmi żałośnie śmiesznie. Ciekawe czy znaleźli ?. :D
Łukasz
Posty: 261
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Serwisy Prognozy Pogody

Post autor: Łukasz »

raczej żart, policja odsyła tablice do WK odpowiedniego dla rejestracji pojazdu, a rzeczony kierowca przychodzi w to miejsce wyrobić nową ;)
ODPOWIEDZ