Ratowanie przyrody

Czyli tematy różne
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 893
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

System kaucyjny przyjęty. butelki plastikowe będą do zwrotu

Post autor: rawa »

plas1.jpg
Rada Ministrów przyjęła ustawę ws. systemu kaucyjnego. Ustawa dotyczy między innymi wprowadzenia kaucji w wysokości 50 groszy za jednorazowe butelki z plastiku do 3 litrów, szklane butelki wielorazowe do 1,5 litra oraz za metalowe puszki do 1 litra.
Do czego doprowadzili ludzie może mało kto wie, plastik jest wszędzie w naszych ciałach też i to wcale nie mało https://smoglab.pl/dlaczego-plastik-jest-wszedzie/
System wejdzie w życie 1 stycznia 2025, tak więc zegar tyka a może warto zrobić coś innego już teraz.
Nie będzie to propozycja dla każdego, nam bardzo pasuje, wszystko zależy od tego jaką mamy wodę w kranie.
Bardzo lubię gazowaną wodą nie mylić z napojami które są słodzone i generalnie niezdrowe. Sama woda gazowana szkody nie zrobi ( o ile nie uderza do głowy) i dobrze smakuje wyjęta z lodówki świetnie orzeźwia, jak się okazuje mamy średnie zużycie zimą 2 litry dziennie.
plas4.jpg
Kupiliśmy zestaw do domowego gazowania, trochę kosztowało ale będzie na lata. Jeden nabój z ładunkiem 425g płynnego CO2 pozwala na przygotowanie 60 litrów gazowanej wody, za napełnianie jego życzą sobie od 10 do 40zł, dlatego kupiłem 8 litrową butlę którą będę tankował za 6zł/litr.
Jeśli takie rozwiązanie jest dla Ciebie akceptowalne nie czekaj na bummmmmm jaki będzie od nowego roku, ceny znacznie wzrosną.
plas2.jpg
Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 781
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:05
Dziękował(a):: 94 razy
Podziekowano: 136 razy

Re: Ratowanie przyrody

Post autor: Hegemon »

Nie wiem, jak z praktycznością pod względem wielkości otworów wlotowych pod dany gatunek ptaków
Otwory mają 35mm średnicy, czyli na wróble i sikorki.

Rawa, odnośnie wody to ja ze 2 lata temu poszedłem po taniości i zakupiłem głowicę napowietrzającą na standardowe butelki PET.
Korzystam z butli co2 migmag, czyli dwutlenek nieoczyszczony, ale na razie żyję, a u nas kranówa z poboru głębinowego,
bardzo smaczna tyle że twarda. Nie dorobiłem się jeszcze tylko kamienia napowietrzajacego bo ciągle przekładam na jutro....
Taka butla co2 wystarcza na rok...
Załączniki
woda gazowana.jpg
Jestem F I T ... Fajny I Tłusty :D
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 893
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: Ratowanie przyrody

Post autor: rawa »

BRAWO !!!! nie wiedziałem że bąbelkujesz , w punkcie gdzie zamierzam tankować piszą że mają CO2 spożywczy, rozbawiło mnie to określenie .
Odpylony czy bez śladów azotu czy tlenu nie wiem, zobaczymy. Dość mocno zajmowałem się akwarystyką i jest kilka skutecznych metod na twardą wodę.
Najlepszym rozwiązaniem jest chyba filtr osmotyczny w wersji dla domu.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 781
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:05
Dziękował(a):: 94 razy
Podziekowano: 136 razy

Re: Ratowanie przyrody

Post autor: Hegemon »

Dość mocno zajmowałem się akwarystyką i jest kilka skutecznych metod na twardą wodę.
Najlepszym rozwiązaniem jest chyba filtr osmotyczny w wersji dla domu.
Ostatnie półtora roku byłem serwisantem tutaj: https://energochem.com.pl
i co nieco wiem na te tematy, ale twarda woda moim zdaniem jest smaczniejsza i u siebie nic nie zmieniam.
Jestem F I T ... Fajny I Tłusty :D
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 893
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: Ratowanie przyrody

Post autor: rawa »

Popatrz Wicia po tylu latach pędzenia bimbru mamy teraz całkiem nowe doświadczenia z rurkami :lol:
ODPOWIEDZ