Ku przestrodze-Wisła.

Zrobiłeś film na spływie? Pokaż go nam!
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1074
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 407 razy
Podziekowano: 434 razy

Re: Ku przestrodze-Wisła.

Post autor: Włodek »

Marcel pisze: 06 lut 2022, 10:25...Jest na yt film z kajakrzem co biega po wiślanych wyspach z atrapą kałacha ...
Właśnie jego miałem na myśli pisząc wcześniej o doklejaniu "ideologii postapokaliptyczności".
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 977
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 97 razy
Podziekowano: 311 razy
Kontakt:

Re: Ku przestrodze-Wisła.

Post autor: miandas »

Nie wiem, czy dam radę to obejrzeć ze względu na długość.
Ale szanuję gościa. Chciał zrobić coś ekstra. Zamiast chlać lub siedzieć przed kompem. Lub jedno i drugie.
Język mnie nie razi. Nie używa co chwila wulgaryzmów jako przerywników, mówi spontanicznie, o coś mu chodzi, można go zrozumieć, więc jest komunikatywny, a do tego służy język.
Nie każdy jest otrzaskany w literaturze, nie każdy wyrósł w środowisku, w którym dostałby odpowiednie wzorce polszczyzny.
Wolę kogoś, kto naturalnie klnie, od kogoś kto pozuje na ąę.
Z resztą... Sam używam języka w sposób, nazwijmy to: mocno kreatywny. Bo umiem, mogę i mnie to bawi, gdy przeklinam. Na co dzień, w pracy, muszę uważać na każde słowo. Wulgaryzmy mnie odprężają, jak joga.
Uważam też, że są gorsze wady, niż używanie brzydkich słów.
To tyle o języku, bo mnie wcześniej komentujący zainspirowali
Wracając do tegoż chłopca: to typ, moim zdaniem, należący do bożych wariatów. Postać pozytywna. Zrobił coś z niczego. Pomimo braku forsy, przygotowania. Dobrze, że się nie zabił. Mam nadzieję, że spotka ludzi, którzy pomogą mu nabrać kajakowego doświadczenia, pomogą sprzętowo lub sam się wyszkoli. I że chłopak tego dożyje. Trzymam kciuki. I może nawet obejrzę więcej, niż urywki jego transmisji.


droga zawsze nagradza
TED
Posty: 81
Rejestracja: 10 sty 2022, 07:43
moja flota: packraft
Dziękował(a):: 32 razy
Podziekowano: 38 razy

Re: Ku przestrodze-Wisła.

Post autor: TED »

Śledzę dalej na Youtube wspomniany kanał. Jak by nie odbierać pewnych niuansów to gość do Wisły dorzucił Wartę a teraz
wycieczkę rowerową na dystansie 3920.
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 977
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 97 razy
Podziekowano: 311 razy
Kontakt:

Re: Ku przestrodze-Wisła.

Post autor: miandas »

TED pisze:Śledzę dalej na Youtube wspomniany kanał. Jak by nie odbierać pewnych niuansów to gość do Wisły dorzucił Wartę a teraz
wycieczkę rowerową na dystansie 3920.
Niezły kozak
droga zawsze nagradza
Awatar użytkownika
STARYKOŃ
Posty: 59
Rejestracja: 01 lut 2021, 15:29
Lokalizacja: Poznań
moja flota: Igla 2
CRUISER 393S DROPSTITCH KAYAK
Dziękował(a):: 73 razy
Podziekowano: 28 razy

Re: Ku przestrodze-Wisła.

Post autor: STARYKOŃ »

Plan "Jakoś to będzie" i to do potęgi , można powiedzieć że został wykonany
A jak powszechnie wiadomo, piękny krajobraz znakomicie podnosi walory smakowe spożywanego w plenerze jabola.
Wampir z M-3
Andrzej Pilipiuk
TED
Posty: 81
Rejestracja: 10 sty 2022, 07:43
moja flota: packraft
Dziękował(a):: 32 razy
Podziekowano: 38 razy

Re: Ku przestrodze-Wisła.

Post autor: TED »

miandas pisze: 14 lut 2023, 11:23
TED pisze:Śledzę dalej na Youtube wspomniany kanał. Jak by nie odbierać pewnych niuansów to gość do Wisły dorzucił Wartę a teraz
wycieczkę rowerową na dystansie 3920.
Niezły kozak
Pewnych rzeczy nie można mu odmówić.
Szkoda, że wraz z doświadczeniem w filmowaniu autor kanału nie próbuje zapanować nad kamerą lepiej by się oglądało.
W całej rozpiętości nie jestem w stanie obejrzeć, ale natrafiłem na moment, w którym w deszczowy dzień pod koniec dnia
chciał się rozbić z namiotem na plebanii ( nie jest to pokazane, ale omówione).
Ksiądz mu odmówił kawałka trawnika. Mega słabe chłopak na rowerze ze sporym panelem słonecznym wyglądający jak turysta,
a nie domokrążca nieproszący o jałmużnę.
Nie pierwszy raz oglądając różne relacje panowie w czarnych szatach odmawiają podróżnikom trawnika.
STARYKOŃ pisze: 14 lut 2023, 13:00 Plan "Jakoś to będzie" i to do potęgi , można powiedzieć że został wykonany
Z bardziej merytorycznych kanałów z dobrym lektorem, dużą wiedzą i na luzie poleciłbym ten kanał:
https://www.youtube.com/watch?v=JMb7CmU ... omaszewski
Szczególnie edycję pierwszą spływu Dunajem.
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 977
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 97 razy
Podziekowano: 311 razy
Kontakt:

Re: Ku przestrodze-Wisła.

Post autor: miandas »

Jeśli chodzi o "czarnych", to w prawosławnym skicie w Odrynkach nad Narwią tamtejszy pop pozwolił nam się rozbić na trawniku ale już za bramą pustelni i zezwolił na korzystanie z altany dla pielgrzymów. Mogliśmy też nabrać wody. Na terenie skitu była dość duża zadaszona przestrzeń, a lało strasznie - no ale to już byłaby przesadna wylewność
droga zawsze nagradza
ODPOWIEDZ