Ku przestrodze-Wisła.

Zrobiłeś film na spływie? Pokaż go nam!
TED
Posty: 81
Rejestracja: 10 sty 2022, 07:43
moja flota: packraft
Dziękował(a):: 32 razy
Podziekowano: 38 razy

Ku przestrodze-Wisła.

Post autor: TED »

Jak w tytule.
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Ku przestrodze-Wisła.

Post autor: Marcel »

Bardzo mieszane uczuczia mam po obejrzenieu.
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 912
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 423 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Ku przestrodze-Wisła.

Post autor: Ra$ »

Ale w sensie? Gość dość przeklina, fakt, oraz duża część filmu to np manewrowanie furgonetką, ale co jeszcze?
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Ku przestrodze-Wisła.

Post autor: Marcel »

Język choć razi to najmniejszy problem.

Na plus: upór godny podziwu - pomimo tego ze kajak mu zatonął to potem wrócił i dokończył. Równie godne podziwu jest radzenie sobie z brakiem sprzętu - prosty kajak, proste jedzenie, brak namiotu, spanie w kajaku. Fajna jest też jego ciekawość świata, to że (jak widac w następnych) zwiedza nie tylko typowe atrakcje ale i potrafi pochylić się nad kamieniem.

Na minus: prawie calkowity brak przewidywania. Nie rozeznał trasy, zaczął od bardzo niebezpiecznego odcinka, nie było planu w razie W. Patrząc na to jak płynął, niewiele brakowało żeby pierwszy spływ był ostatnim.

Mnie osobiście bardziej podobała się ta relacja https://www.youtube.com/watch?v=Ki1h3CDaaNU&t=1318s
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1085
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 408 razy
Podziekowano: 437 razy

Re: Ku przestrodze-Wisła.

Post autor: Włodek »

Ra$ pisze: 03 lut 2022, 17:12 Ale w sensie? Gość dość przeklina, fakt, oraz duża część filmu to np manewrowanie furgonetką, ale co jeszcze?
Wciągnęło mnie i obejrzałem - tego jest 6 lub 7 części.
Pełny spontan, dużo szczęścia, mało rozumu, dziwne że gdzieś jednak dopłynął.
Na szczęście nie dokleja jakiejś chorej ideologii (np. postapokaliptyczności).
Dużo oczekuje od innych przy kompletnym braku autorefleksji.
Intryguje nieumiejętność prawidłowego odczytywaniem nazw.
Razi używany język.

Marcel - też mam mieszane uczucia bo jest chwalony za przedsięwzięcie, może więc znaleźć naśladowców, oby nie w pełni.
TED
Posty: 81
Rejestracja: 10 sty 2022, 07:43
moja flota: packraft
Dziękował(a):: 32 razy
Podziekowano: 38 razy

Re: Ku przestrodze-Wisła.

Post autor: TED »

Łatwiej by się oglądało, gdyby nie użyta ilość ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Zgadzam się Panowie ze wszystkim co, tu napisaliście, ciekaw jestem jego dalszych losów.
Trafił na życzliwych ludzi, kwota wsparcia przyzwoita.

Obejrzałem również filmy z Drwęcy. W drugim odcinku 2:23 ciekawy sposób gotowania.
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Ku przestrodze-Wisła.

Post autor: Marcel »

Jeszcze jedno, po głębszym przemyśleniu.

Najlepszą rzeczą jest to że taki film wogóle mógł powstać. Ze nadal, w końcu, albo jeszcze żyjemy w kraju gdzie takie rzeczy są możliwe bez setek zezwoleń. Kart pływackich, rejestracji kajaka, zezwolenia na spływ, informowania komisariatów itp.
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1085
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 408 razy
Podziekowano: 437 razy

Re: Ku przestrodze-Wisła.

Post autor: Włodek »

Marcel pisze: 04 lut 2022, 09:25 ... jeszcze żyjemy w kraju gdzie takie rzeczy są możliwe bez setek zezwoleń. Kart pływackich, rejestracji kajaka, zezwolenia na spływ, informowania komisariatów itp.
Cieszmy się puki czas - obserwuję pokusę licencjonowanie również i takich działań ale o tym innym razem.
Derku Uzała
Posty: 128
Rejestracja: 29 gru 2020, 08:01
moja flota: Solar, Safari, Helios 1
Dziękował(a):: 28 razy
Podziekowano: 69 razy

Re: Ku przestrodze-Wisła.

Post autor: Derku Uzała »

Próbowałem obejrzeć kilka odcinków, ale skończyło się na przeskakiwaniu do kolejnych ujęć. Nie mogę tego oglądać. Mam za słabe nerwy. Na co komu taka relacja? Po to żeby kolejni wariaci próbowali swoich sił? A nuż się uda! Co do nadchodzących czasów, to często wspominam moim dzieciom, że nadchodzą ciężkie dla nich czasy powszechnych zakazów i ograniczeń. To co było można naszemu pokoleniu, to im będzie można o tym jedynie pomarzyć.
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Ku przestrodze-Wisła.

Post autor: Marcel »

Derku Uzała pisze: 05 lut 2022, 20:42 Próbowałem obejrzeć kilka odcinków, ale skończyło się na przeskakiwaniu do kolejnych ujęć. Nie mogę tego oglądać. Mam za słabe nerwy. Na co komu taka relacja? Po to żeby kolejni wariaci próbowali swoich sił? A nuż się uda! Co do nadchodzących czasów, to często wspominam moim dzieciom, że nadchodzą ciężkie dla nich czasy powszechnych zakazów i ograniczeń. To co było można naszemu pokoleniu, to im będzie można o tym jedynie pomarzyć.
Mysle że relacja jest z jednego powodu. Finalnie mu się udało i chciał się pochwalić. Co do wariatów. Jedną z najlepszych książek podróżniczych jest "Shrimpy..." . Tam koles popłynął dookoła świata, zaczynając z kanistrem wody, wiadem ziemniaków i kompasem z demobilu. Troche inna skala, ale styl podobny ;)
No i są "gorsze" spływy, czy też może raczej bardziej udziwnione. Jest na yt film z kajakrzem co biega po wiślanych wyspach z atrapą kałacha i co odcinek reklamuje gadżety od sponsorów.
Także ten tego, ludzie są pokrzywieni w różny sposób.
ODPOWIEDZ