Pokrzywna i Wieprza czerwiec 2022

Zrobiłeś film na spływie? Pokaż go nam!
TED
Posty: 81
Rejestracja: 10 sty 2022, 07:43
moja flota: packraft
Dziękował(a):: 32 razy
Podziekowano: 38 razy

Re: Pokrzywna i Wieprza czerwiec 2022

Post autor: TED »

miandas pisze: 26 lip 2022, 19:45 A z tymi 10 minutami to jest tak, że staram się zmieścić w takim czasie (nie zawsze się udaje), bo wiem, jaka długość filmu jest w stanie wytrzymać moja żona Obrazek
U mnie również pierwszy recenzentem moich filmów jest żona ;)
miandas pisze: 26 lip 2022, 15:34 Jesteś dla mnie zbyt łaskawy.
Oczywiście przez cały czas trawi mnie problem nierównego wczytywania i związanej z tym gorszej jakości obrazu na yt. Co robię źle? Czy to kwestia ustawienia parametrów eksportu pliku wideo, czy mój program jest do niczego...
Jest nas robiących filmiki niewielu, wiec jak oglądam coś za darmo co uprzyjemni mi czas to uważam, że podziękowanie dla twórcy jest
jakąś formą docenienia jego pracy i kunsztu. O ile daje radę ;)

Ja pracuję na darmowym Davici Resolve.
Po przejściu do renderowania mogę wybrać eksport za pomocą pliku You Tube. Plik waży mało, ale po wyrenderowaniu i następnie
przesłaniu wygląda masakrycznie.
Renderuję wybierając H264 . Jakość jest znacznie lepsza, choć waży trzy razy więcej. Taki wyrenderowany plik wygląda bardzo dobrze,
kiedy oglądam go na laptopie czy też tv. Natomiast po przesłaniu na YouTube plik traci 20% na jakości, choć i tak jest lepszy niż ten przynależny
YouTubowi. Bardzo to flustrujące, bo osoby, z którymi dzielimy się filmami oglądają ten film w znacznie gorszej jakości.

Czytałem, że algorytm Youtuba preferuje bardziej filmy przesyłane w 4k i tam parametry zachowujące jakość są znacznie lepsze.
ODPOWIEDZ