Safari 330 Gumotex

Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Safari 330 Gumotex

Post autor: Strażowy »

Cześć
Po przeszło roku przyjaźni z Solar-em 2 , postanowiłem zakupić kolejny produkt od czeskiego Gumotex-a, czyli Safari 330 :mrgreen:
Zastąpi on użytkowanego do niedawna Fusion-a od Pyranha.
Pewne różnice obu kajaków są widoczne od razu, choć długość podobna ( safari 330 cm, fusion 312cm) to jednak poszedłem w odkryty kokpit, pneumatykę i co by nie mówić, nowy sprzęt.
Pewnie jakiś czas minie zanim osobiście napiszę o swoich odczuciach z użytkowania tego modelu, myślę jednak że ta zakładka może posłużyć innym właścicielom tego rozwiązania również jako miejsce na wnioski, uwagi czy zwyczajne zdanie które zdążyli sobie wyrobić o bohaterze tego posta

zapraszam do "wyznań" 😁...👍

ps. 1. cena do tej pory to 2499pln , mnie się udało nieco rabatu wyłuskać ...z tego co wiem po rozmowach z ludźmi w ProKajaku, Gumotex na ten rok już podniósł ceny , możliwe że nowe dostawy będą bliżej 3 tysi
2. montaż siedziska z oparciem inny jak w Solarze, muszę to ogarnąć bo przy pierwszej próbie puściłem kilka epitetów 🤪
3. w tym modelu jedyny dostępny kolor to czerwień z szarością - mnie akurat nie przeszkadza.
4. nawet na sucho , w pokoju, kształt burt powoduje większe gibanie na boki niż np w Solarze ( różnica długości o 80 cm też ma pewnie znaczenie ) więc na wodzie będzie wesoło zanim ogarnę ten nowy okręcik 😉
5. pozycja transportowa to oryginalny worek-plecak dostępny w zestawie podobnie jak wpinany skeg, gąbka i zestaw naprawczy.
6. no i chyba najważniejsza sprawa: kajak w systemie sit on top czyli wlewowo-przelewowo-wylewowy co zwyczajnie znaczy tyle : często mokre dupsko i plecy jeśli kładziemy się w kajaku np wchodząc pod przeszkody ...tutaj uwagi bardziej doświadczonych: wysokie, suche spodnie+kurtka do kompletu lub suchy skafander zapewnią komfort dłuższego pływania nawet w chłodnych miesiącach. Te ciepłe to wiadoma sprawa, krótkie galoty i mokre klejnoty, w sam raz na upały 😁
Załączniki
safari_1[1].jpg
safari 2.jpg
IMG_20210203_152945_8[1].jpg
IMG_20210203_152828_9[1].jpg
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Safari 330 Gumotex

Post autor: Marcel »

Strażowy pisze: 04 lut 2021, 13:46

ps. 1. cena do tej pory to 2499pln , mnie się udało nieco rabatu wyłuskać ...z tego co wiem po rozmowach z ludźmi w ProKajaku, Gumotex na ten rok już podniósł ceny , możliwe że nowe dostawy będą bliżej 3 tysi

Ceny beda szalec. Zeszły rok mieli pod znakiem problemów technicznych. Nawet na jednym z forów się wygadali że tylko w samym lipcu musieli zezlomować 400 gotowych kajaków. Z drugiej strony może i dobrze że nie puszczaja złomu do klienta.
Wyglada tez na to ze wstrzymali sie sie z projekt Seavawe-2 zakończy sie na Rush-2.
Awatar użytkownika
jack
Posty: 105
Rejestracja: 17 gru 2020, 20:58
Lokalizacja: Zawiercie
moja flota: Twist1/2, Palava
Dziękował(a):: 56 razy
Podziekowano: 43 razy

Re: Safari 330 Gumotex

Post autor: jack »

'Strażowy' to przyfarciło Ci się z tym Safari, bo faktycznie Gumotex i w ślad za nim ProKajak zmodyfikował już ceny. Jestem na bieżąco co sam czekam na nową zabawkę i pewnie wpadnę już w nowy cennik🤔
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Safari 330 Gumotex

Post autor: Strażowy »

Hmmm, na stronie Safari jeszcze w starej cenie, być może , nie chcą straszyć klientów i po prostu uprzedzają że ceny pójdą w górę. Ja pilotuję temat od grudnia zeszłego roku i mając info o tym że oferta czeskiego producenta drożeje, sprawnie wystawiłem Fusion-a na sprzedaż żeby zdobyć finanse na kolejnego "balonika" 😁, z tego co wiem, zakupiłem ostatnią sztukę z ubiegłorocznych dostaw więc plan wykonany, teraz tylko testować ✌️
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Safari 330 Gumotex

Post autor: Strażowy »

jack pisze: 04 lut 2021, 23:33 'Strażowy' to przyfarciło Ci się z tym Safari........... sam czekam na nową zabawkę i pewnie wpadnę już w nowy cennik🤔
jack, jak to mawiają: " szczęściu czasem trzeba pomóc..." więc staram się 🤗, w posezonowej wyprzedaży zakupiłem powystawowego Solara 2 i był praktycznie 1/4 ceny tańszy od cennika, pełnowartościowy a dodatkowo ubrany już w skeg-a i jego mocowanie co normalnie trzeba było extra dokupić ( ok 100 PLN , nie wiem jak jest teraz, Safari ma w komplecie od razu ). Teraz podobnie , nie czekałem na gwiazdkę z nieba tylko podzwoniłem, pogadałem i szybka decyzja - zakup mniejszego braciszka dla Solara 😁.

U ciebie na co padło ? Na jaki model oczekujesz ?
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
jack
Posty: 105
Rejestracja: 17 gru 2020, 20:58
Lokalizacja: Zawiercie
moja flota: Twist1/2, Palava
Dziękował(a):: 56 razy
Podziekowano: 43 razy

Re: Safari 330 Gumotex

Post autor: jack »

U ciebie na co padło ? Na jaki model oczekujesz ?
Potrzebuje coś bardziej "bagażowego" gdzie od biedy wsadzę 2+1 więc bez zbędnych fanaberii padło na Palavę. Choć przyznam, że Ruby z wyprzedaży jest dość ciekawy (ta pawęż) ale trudno mi znaleźć w necie jakieś konkretne opinie czy testy.🤔
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 909
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 416 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Safari 330 Gumotex

Post autor: Ra$ »

jack pisze: 05 lut 2021, 15:11 Potrzebuje coś bardziej "bagażowego" gdzie od biedy wsadzę 2+1 więc bez zbędnych fanaberii padło na Palavę. Choć przyznam, że Ruby z wyprzedaży jest dość ciekawy (ta pawęż) ale trudno mi znaleźć w necie jakieś konkretne opinie czy testy.🤔
Palava to jakby kanadyjka więc od razu mnie to zaciekawiło, ciekawe jak to się będzie zachowywać na wodzie...
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Safari 330 Gumotex

Post autor: Strażowy »

jack pisze: 05 lut 2021, 15:11 ...padło na Palavę. Choć przyznam, że Ruby z wyprzedaży jest dość ciekawy...
noooo, to już syte transportowce, planujesz otworzyć spedycję wodną 😁 ?
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
jack
Posty: 105
Rejestracja: 17 gru 2020, 20:58
Lokalizacja: Zawiercie
moja flota: Twist1/2, Palava
Dziękował(a):: 56 razy
Podziekowano: 43 razy

Re: Safari 330 Gumotex

Post autor: jack »

noooo, to już syte transportowce, planujesz otworzyć spedycję wodną 😁 ?
🤔 to jest myśl ale chyba jednak pójdę w piractwo :lol:
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Safari 330 Gumotex

Post autor: Strażowy »

jack pisze: 06 lut 2021, 11:33
noooo, to już syte transportowce, planujesz otworzyć spedycję wodną 😁 ?
🤔 to jest myśl ale chyba jednak pójdę w piractwo :lol:
kupuj w takim razie od razu 2 szt. ...będziemy trenować manewry oskrzydlające lub zapędzanie ofiary wprost na drugą jednostkę gotową do ostrzału 💪...🤣
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
ODPOWIEDZ