Kajak Spark-450 od Zelgera

Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Kajak Spark-450 od Zelgera

Post autor: Marcel »

miandas pisze: 31 gru 2021, 16:03 Coraz bardziej nabieram ochoty na tego sparka. Szkoda, że się zepsuł... Kojarzę, że do niego jest też pokład?
Bo fajny jest. Z tym że dla jednej osoby koniecznie 370 a nie 450. Mniejszy jest 5kg lżejszy a to duża różnica jak go trzeba nieść.

Zepsuł się.. no cóż. Ja mam strasznego pecha jeśli chodzi o rzeczy. Nikt się na jakość zelgerów nie żali choć pływa ich sporo. Mój musiał mieć wadę fabryczną. :(
Ale dokladnie to samo mialem z autem - psuły się w nim rzeczy które normalnie w tych modelach nigdy się nie psują.
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 977
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 97 razy
Podziekowano: 311 razy
Kontakt:

Re: Kajak Spark-450 od Zelgera

Post autor: miandas »

Dzięki Marcelu. Myślałem o 450 jako alternatywie polietylena do pływania po dużych rzekach.
droga zawsze nagradza
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 977
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 97 razy
Podziekowano: 311 razy
Kontakt:

Re: Kajak Spark-450 od Zelgera

Post autor: miandas »

No i jeszcze pytanie: może jednak alfa?
droga zawsze nagradza
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Kajak Spark-450 od Zelgera

Post autor: Marcel »

Mnie się bardziej sparki podobają. Owalne komory dają ciut więcej szerokości w środku.
Spark ma 83 na szerokość z tego komory zabierają 40cm. Alfa ma 87 z tego komory zabierają 50.
Sytuacje w alfach ratuje wysokie siedzisko - ale to tak samo jak w Solarze
Wiec jesli w Solarze nie gniotło cie w uda, to Alfa podejdzie. Ale jeśli gniotło to bierz Sparka.
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 977
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 97 razy
Podziekowano: 311 razy
Kontakt:

Re: Kajak Spark-450 od Zelgera

Post autor: miandas »

Chyba muszę się wprosić do Ciebie, żeby pomacać
droga zawsze nagradza
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 977
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 97 razy
Podziekowano: 311 razy
Kontakt:

Re: Kajak Spark-450 od Zelgera

Post autor: miandas »

zaczynam się oczytywać w kajaku. Z tego, co zauważyłem (na podst. m.in. Twoich recenzji), jest problem z montażem pasów bocznych w pozycji środkowej fotela, dla jednego kajakarza, a nie ma w zestawie podnóżków... Wejdzie taki z solara?
Czy skeg jest konieczny? - chodzi mi o to, że kształt kadłuba sugeruje dobre trzymanie się kursu nawet bez skega.
droga zawsze nagradza
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Kajak Spark-450 od Zelgera

Post autor: Marcel »

Po kolei.

Spark 450 jest standardowo na 2 osoby i tak ma wszystko zorganizowane. Jesli chcesz miec centralne siedzisko z wszystkimi mocowaniami - piszesz do Zelgera i oni doklejają dodatkowe zaczepy - to nic nie kosztuje. Przy okazji mozesz poprosic o przyklejenie dodatkowych d-ringow w roznych miejscach - tylko obrazek wyslij gdzie i jakie. To tez jest za free. Moga tez przykleiś akcesoria Boriki (podstawy pod wędkę, kamery, echosondę) ale to już kosztuje.

Na fb widzialem juz Seryjne sparki 450 z akcesoriami do singla. https://www.facebook.com/photo/?fbid=10 ... 9183560342

Co do skegu. Kajak z jedna osoba jest zanurzony na 4-5cm - bardziej lezy na wodzie niz w niej plywa. Da sie plywac bez skegu ale ze skegiem jest po prostu duzo latwiej. BTW: sprark spokojnie przeplywa w wodzie do kostek, w ktorej solar juz szural po dnie.

Natomiast jak plyniesz w dwie osoby i kajak siedzi na wodzie glebiej, to bez skegu plynie sie elegancko.

No i od 2021 Sparki i Alfy maja zamontowane jarzmo steru. To nawet lepsze niz skeg. Ster jest uchylny wiec na przeszkodach po prostu podnosi sie do gory a nie zahacza. Wiec jest i manewrowowść i możliwosć plywania w plytkiej wodzie.
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 977
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 97 razy
Podziekowano: 311 razy
Kontakt:

Re: Kajak Spark-450 od Zelgera

Post autor: miandas »

Prawie wyczerpałeś temat
Czy w sprawie modyfikacji należy się kontaktować bezpośrednio z zelgearem czy z kanokajaki?
I czy mogą mi zrobić jednoosobowy pokład ,
droga zawsze nagradza
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Kajak Spark-450 od Zelgera

Post autor: Marcel »

To sie zalatwia tak: zamawiasz kajak w kanokajaki. Wysylasz maila, lub dzwonisz ze bedziesz chcial pare dodatkowych ficzerow (chodzi o to zeby nie pomylic kajkow ktory dla kogo). Potem piszesz do Olgi z Zelgera. Warto troche sie pomeczyc w paincie czy innym progarmie i na zdjeciu (chosby z ich strony) pozaznaczac co gdzie ma byc przyklejone. Potem juz zostaje tylko czekac.

Aha, z Olgą dogadasz sie po angielsku.

Co do jednoosobowego pokladu do 450 - trzeba spytac producenta ale na 99% jestem pewien ze tak.

Ja juz przebieram nogami kiedy moj przyjedzie.

BTW wczoraj pojawil sie na yt film ze Sparkiem 520 - wyglada na to ze jarzmo steru wymienili na jakies bardziej designerskie niz bylo.
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 977
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 97 razy
Podziekowano: 311 razy
Kontakt:

Re: Kajak Spark-450 od Zelgera

Post autor: miandas »

Ok. Sobie teraz podumam, pooglądam, zastanowię się.
Generalnie mam czym pływać, więc na luziku sobie przeliczę, ile i jak długo muszę jeszcze dozbierać.
Czy kupię, to się jeszcze okaże.
Ale naprawdę robi na mnie wrażenie.
droga zawsze nagradza
ODPOWIEDZ