Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Łukasz
Posty: 261
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Łukasz »

jeśli chodzi o dmuchane canoe, to żeby to miało ręce i nogi to powinno być w technologii dropstich,
dmuchane do wysokich ciśnień i o wiele twardszymi powierzchniami niż klasyczne pontoniki, pływa się tym porównywalnie do normalnego canoe, i ma zalety twardego canoe bez wad opisanych przez @Włodka, cena jest jeszcze niestety na nasze warunki mało akceptowalna,
to kanady tego typu
https://www.seaeagle.com/TravelCanoe/TC16
https://www.muziker.pl/xtreme-dropstich ... son-488-cm

https://youtu.be/3yqjK4LwfKY
Kaczorex
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2021, 08:06
Lokalizacja: Libiąż
moja flota: Intex Challenger K2
Dziękował(a):: 17 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Kaczorex »

Dzięki wszystkim za rady. Trochę się u mnie wyklarowało - pisałem po otrzymaniu wadliwego egzemplarza kajaka Intex Challenger K2. Liczyłem na zwrot pieniędzy i kupno lepszego sprzętu, ale dostałem nowe body. Wcale mi to nie przeszkadza, Challenger jest wyjątkowo przyjemny i łatwy w użytkowaniu. Wychodzi na to, że kupowanie kajaka pneumatycznego nie ma teraz większego sensu, bo dopiero w przyszłym roku planowałbym jakiś poważniejszy spływ, na który Challengera nie wezmę.

Skłania mnie do posłuchania Waszych rad i zainteresowania się kanadyjkami. Pływałem na nich po Krutyni i zdecydowanie tęsknię za klimatem.

Znalazłem coś takiego po drodze:
https://www.youtube.com/watch?v=_1GYGg3 ... amLisiecki
Na razie napisałem do jednej firmy wykonującej łódki składane i niestety bez odzewu. https://lizel.pl/zwykla_16.html#a

Macie jakieś kanały na youtube, gdzie można posłuchać/pooglądać wady i zalety zwykłej kanadyjki i transportu na dachu?
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1074
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 407 razy
Podziekowano: 434 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Włodek »

Kaczorex pisze: 12 sie 2021, 19:25 Skłania mnie do ... zainteresowania się kanadyjkami. Pływałem na nich po Krutyni i zdecydowanie tęsknię za klimatem.
... Macie jakieś kanały na youtube, gdzie można posłuchać/pooglądać wady i zalety zwykłej kanadyjki i transportu na dachu?
Nie ograniczaj wyboru wyłącznie do pneumatyków i składaków, równorzędnie rozważaj sprzęt "sztywny".
Pisałeś że masz działkę, domyślam się że możesz przechowywać tam sztywny kajak lub kanu.
Część kierowców posiada garaż, w nim kajak lub kanu może zawisnąć pod sufitem.
Ja kanadyjkę trzymam cały rok w ogródku, za domem na koziołkach.

Z transportem kajaka na dachu auta nikt z nas nie ma problemu.
Sprzęt na dachu działa jak dobry spojler - jeżeli dnem do góry i w poziomie.
Youtube - hmm ?, ... nie ufałbym, tam jest wiele pseudo porad.
Najaktywniejsi są ci którzy dopiero zaczynają ale już doradzają.

Jeżeli pływałeś kanu, nie zraziłeś się, nie chcesz się ścigać - pomyśl o takim wyborze.
Przez pływanie rozumiem umiejętność solowego jednostronnego wiosłowania pagajem.
Co mnie przekonało do kanu ? - uniwersalność i wygoda.
Co mi czasem przeszkadza w kanu ? - wrażliwość na wiatr.
Co bym zmienił ? - obniżę trochę dziób i rufę.

Tak wrzucam na dach auta:

Tak wożę:
01.jpg
Tak noszę:
foto - Maga
foto - Maga
Tak pływam solo:
foto - Maga
foto - Maga
Tak pływam w duecie:
foto - Maga
foto - Maga
Takie widoki lubię:
06.JPG
.
Są tu zwolennicy zarówno pneumatyków, jak i sztywnych kajaków, jak i sztywnych canoe.
Są tu też praktycy pływania z rowerem a także rowerowego transportu kajaków.
Pytaj a odpowiemy i podpowiemy.
Kaczorex
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2021, 08:06
Lokalizacja: Libiąż
moja flota: Intex Challenger K2
Dziękował(a):: 17 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Kaczorex »

Dzięki wielkie za filmik. Jedyne co mnie przeraża w kanadyjce to właśnie transport na dachu - jakbym mógł toto złożyć na pół, to weszłoby mi do bagażnika (mam Hondę Jazz, pojemna jak pickup :D). Poczytam sobie o bagażnikach samochodowych na takie łódki, jak skompletuję sprzęt to chyba właśnie coś takiego chapnę. Kanadyjką mi się bardzo dobrze pływało (byłem na Krutyni na tygodniowym spływie). Bardzo klimatyczna łódka i dużo miejsca.
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Strażowy »

No i super , Twoja Hanka ma dłuższy dach i pionowo ścięty tył , podobnie jak w Polo, wygodne do załadowania mając nieco techniki lub pomocnika w postaci obrotowej rolki na tylnym pałąku transportowym ( belce ) , kombinuj , przyjemność pływania wynagrodzi wszelkie trudy logistyczne choć te z doświadczeniem zwyczajnie maleją 😉
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Łukasz
Posty: 261
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Łukasz »

Kaczorex pisze: 21 sie 2021, 18:10 Dzięki wielkie za filmik. Jedyne co mnie przeraża w kanadyjce to właśnie transport na dachu - jakbym mógł toto złożyć na pół, to weszłoby mi do bagażnika (mam Hondę Jazz, pojemna jak pickup :D). Poczytam sobie o bagażnikach samochodowych na takie łódki, jak skompletuję sprzęt to chyba właśnie coś takiego chapnę. Kanadyjką mi się bardzo dobrze pływało (byłem na Krutyni na tygodniowym spływie). Bardzo klimatyczna łódka i dużo miejsca.
worze ciężkie canoe na dachu, dawniej na montereyu teraz na jeepie KJ, czasem na maździe cx5, zwykłe relingi + poprzeczki alu (najtańzze z alledrogo) ogarniają spokojnie transport do 140km/h czasem i więcej :mrgreen:
ODPOWIEDZ