Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 912
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 423 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Ra$ »

Mieszkasz niestety nie w Krakowie, bo bym bez problemu przyjął w ogródku jeszcze jedną kanadę :)
Kaczorex
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2021, 08:06
Lokalizacja: Libiąż
moja flota: Intex Challenger K2
Dziękował(a):: 17 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Kaczorex »

Łukasz pisze: 02 sie 2021, 19:17 serio rozważ kanadyjke ;)
Kanadyjkę kupię za 3000zł?

Ra$ pisze: 02 sie 2021, 20:44 Mieszkasz niestety nie w Krakowie, bo bym bez problemu przyjął w ogródku jeszcze jedną kanadę :)
Ogródek mam, po prostu nie mam ochoty się bawić w wożenie normalnej łódki. Dmuchańce wygodniejsze.
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Strażowy »

Kaczorex pisze: 03 sie 2021, 06:18 ...
Ogródek mam, po prostu nie mam ochoty się bawić w wożenie normalnej łódki. Dmuchańce wygodniejsze.
Jeśli masz możliwości bezpiecznego parkowania sprzętu przy domu ( własny ogródek to mega sprawa ! ) i jesteś niezależny logistycznie ( własny pojazd, nawet niewielkie auto osobowe - patrz "czołg" Włodka ) to przemyśl kwestię, serio. Tu masz gotowe rozwiązania podane przez ludzi którzy wypróbowali już różne konfiguracje i wiedzą o czym piszą. Przyjemność pływania to nadrzędna sprawa, może to wrzucenie i przypasanie na dachu bardzo wygodnej ( mądrej czyt.praktycznej ) łódki nie będzie problemem ?
Kupując kolejne plywadło jest mniej dylematów, więc pierwszy był u mnie Solar bo bardzo uniwersalny 😁👍, a niedawno dostał zgrabniejsze go braciszka .Z czasem przytuliłem również 15-o stopowego sztywniaka którego mam czym przewieść a i w garażu jakoś gada upchnąłem..." ..im głębiej w las tym....więcej kajaków .." 🤣
Jeśli kupisz sensowny sprzęt to nie będzie problemów z odsprzedażą jeśli zdecydujesz się jednak na inny , dobrych używek na rynku jest b.niewiele.
Niedawno Marcel sprzedawał praktycznie nowego Solara, czasem takie akcje się zdarzają choć przyznam że nieczęsto - owocnych poszukiwań życzę.
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Łukasz
Posty: 262
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Łukasz »

Kaczorex pisze: 03 sie 2021, 06:18
Łukasz pisze: 02 sie 2021, 19:17 serio rozważ kanadyjke ;)
Kanadyjkę kupię za 3000zł?
zależy jakie, jeśli ma być polietylen 2 lub 3 warstwowy to nową nie, używaną w dobrym stanie jak najbardziej :ugeek:
kwestia szukania
jeśli może być laminat to spokojnie i jeszcze nawet zostanie kasy na wakacje ;)
edytka:
ta tylko delikatnie wychodzi ponad budżet
https://allegro.pl/oferta/kanadyjka-pol ... 0728015702
Kaczorex
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2021, 08:06
Lokalizacja: Libiąż
moja flota: Intex Challenger K2
Dziękował(a):: 17 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Kaczorex »

No śliczna, ale mi chodziło o dmuchańca. :D Myślałem, że to jasne w tym dziale. Hardshelle mnie nie interesują, bo ten rozmiar jest dla mnie zbyt upierdliwy. Ja potrzebuję czegoś co wrzucę do bagażnika i w ciągu 30 minut będę nad jeziorkiem. Taką tradycyjną łódkę to bym musiał pół dnia wozić z działki nad jezioro i jeszcze się grzmocić z montażem. Z dmuchanych kanadyjek nie widziałem nic poniżej 4000zł.
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1085
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 408 razy
Podziekowano: 437 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Włodek »

Kaczorex pisze: 03 sie 2021, 21:44 ... Ja potrzebuję czegoś co wrzucę do bagażnika i w ciągu 30 minut będę nad jeziorkiem. Taką tradycyjną łódkę to bym musiał pół dnia wozić z działki nad jezioro i jeszcze się grzmocić z montażem ...

Wszyscy wiemy że chodziło Ci o dmuchańca ale niektórzy próbują zasygnalizować że to niekoniecznie jedyny wybór.

Każdy rodzaj pływadła ma swoje plusy i minusy, każdy wybór jest kompromisem czyli zawsze z czegoś się rezygnuje.
Część z nas posiada 2 kajaki, drugim bywa właśnie dmuchaniec, przyczyną tego nie jest łatwość przechowywania ale pewne cechy na wodzie.
Dmuchaniec jest najlepszym wyborem wtedy gdy chcesz korzystać z komunikacji publicznej.
Zaręczam że z kajakiem czy kanadyjką na dachu dojedziesz nad wodę równie szybko jak z dmuchńcem w bagażniku.
Poświęcisz za to dodatkowy czas na przygotowanie dmuchańca do pływania, potem do transportu a potem do przechowywania.
Przygotowanie do transportu różni się od tego do przechowywania bo rzadko udaje się spakować dmuchańca tak aby był czysty i suchy.
Pośpiech lub pogoda często na to nie pozwalają więc po powrocie ponownie go rozkładasz a potem składasz.
Kajak sztywny po zdjęciu z auta jest gotowy do pływania a po zejściu z wody gotowy do transportu, ok. 10 min trwa załadunek i przytroczenie.

Przemyśl to na spokojnie, szczególnie że lepsze dmuchańce są raczej droższe od sztywniaków i niekoniecznie bezproblemowe.
Dla jasności - nie jestem ich przeciwnikiem, doceniam dzielność w części wodnych sytuacji.
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Strażowy »

Włodek pisze: 04 sie 2021, 23:24 ...Przemyśl to na spokojnie, szczególnie że lepsze dmuchańce są raczej droższe od sztywniaków i niekoniecznie bezproblemowe.
Dla jasności - nie jestem ich przeciwnikiem, doceniam dzielność w części wodnych sytuacji.
Włodek, kolejny raz duży ukłon dla Ciebie za wiedzę i podejście do tematu : 🤜🤛
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1085
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 408 razy
Podziekowano: 437 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Włodek »

Strażowy pisze: 05 sie 2021, 08:18 ...
Bez przesady, nie posiadam praktycznej wiedzy w dziedzinie dmuchańców.
Pływam z ich użytkownikami więc mimowolnie zauważam strony bardziej i mniej dodatnie.

@Kaczorex
Kanadyjka pneumatyczna jest jak kajak pneumatyczny tylko z wyżej usytuowanym siedziskiem.
Wzajemna odległość zewnętrznych krawędzi burt utrudnia skuteczne jednostronne wiosłowanie pagajem.
Jeszcze nie widziałem kanadyjki pneumatycznej napędzanej pagajem jednoosobowo i w dodatku jednostronnie.
Na fotkach dwa porównywalny pneumatyki: kajak i kanadyjka, jak widać kanadyjkarz ma wiosło kajakowe.
foto - Włodek (Wieprz 2021 - Dęblin)
foto - Włodek (Wieprz 2021 - Dęblin)
foto - Łysy (Wieprz 2021)
foto - Łysy (Wieprz 2021)
.
Zakup kajaka i wiosła umożliwia pływanie ale tylko jednodniowe, to początek wydatków i na pewno nie ich koniec.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1085
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 408 razy
Podziekowano: 437 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Włodek »

Kaczorex pisze: 03 sie 2021, 06:18 Kanadyjkę kupię za 3000zł?
Ja swoją kupiłem używaną za 700 zł i trochę ją przerobiłem.
Niedawno widziałem prawie identyczną za 0k.1000 zł.

Wiem, wiem, .. pytasz o pneumatyczną ;)
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 979
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 99 razy
Podziekowano: 313 razy
Kontakt:

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: miandas »

droga zawsze nagradza
ODPOWIEDZ