Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Kaczorex
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2021, 08:06
Lokalizacja: Libiąż
moja flota: Intex Challenger K2
Dziękował(a):: 17 razy

Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Kaczorex »

Cześć,

interesuje mnie kajak jednopowłokowy dla dwóch osób w okolicach 2000zł (sam kajak+pompka, resztę mam lub nie wliczam).
Koniecznie musi być to jednopowłokowiec, bo w małym mieszkanku nie mam gdzie go rozwiesić do suszenia - jedyna opcja to wyczekanie do 15 minut po zabawie i wytarcie ręcznikiem papierowym. Im mniej miejsca zajmuje tym lepiej. Co do budżetu - jestem gotów zapłacić za jakość, ale nie przepłacać. Powyżej 3k nie dam rady kupić w tym sezonie, a chciałem jeszcze się pocieszyć Słoneczkiem na wodzie. :)

Chciałbym pływać po jeziorach przede wszystkim, cudownie by było, gdyby dało się też na rzeki typu Krutyń, Rospuda, Czarna Hańcza, ale nie jest to mus. Najbardziej mi zależy na wygodnej i bezproblemowej rekreacji niedzielnej na lokalnym zalewie. Kajak na dwie osoby o łącznej wadze 160kg.

Kontaktowałem się z kanokajaki, polecili mi to: https://www.sklep.kanokajaki.pl/wysokoc ... ybrid.html
Ciężko mi znaleźć informacje na temat tego pływadła. Sam kajak zapowiada się fajnie, chociaż zastanawiam się czy dołożenie bańki na cały kajak dropstich jest lub nie jest bardziej opłacalne. Im większa kwota na kajak tym bardziej mi zależy na wyprawowym aspekcie, żeby dało się go załadować i spływać przez tydzień. Podobają mi się wypusty Gumotexa (zwłasza ich kanadyjki), ale cena jest dość zabójcza na tę chwilę.

Dziękuję wszystkim za pomoc!
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Marcel »

Po kolei:

- Kajak do ktorego link podales. Troche tego plywa (sa zdjecia na FB). Tylko to zbyt mlody model zeby miec wyrobiona renoeme. Jesli chodzi o parametry jest jak najbardziej odpowiedni do turystyki. Trzeba się liczyć z górą bagaży przy dwóch osobach, ale będzie ok.

- Poza nim w podobnej cenie jest jeszcze Aquamarina Steam. Z tym że ona jest bardziej na morze lub WW. Dno ma zawory samoodpływowe i z tym jest zwiazany limit masy - kajak musi siedziec plytko na wodzie zeby zawory dzialaly.

- Kajaki FullHP - fajne są i Aquamariny ludzie sobie bardzo chwala. Z tym że dwójka to wydatek 4000.

Ja bym bral tego Scorpio. I tak jeszcze na wyprawy kilka rzeczy bedzie trza kupic - chocby wiosal. ;)
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1074
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 407 razy
Podziekowano: 434 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Włodek »

... Wiosła ? ... :D
Zacząłem właśnie od wiosła, nie miałem jeszcze kajaka ale już dobre wiosło tak.
Z tym że jednak nienormalny jestem, .. bo kto normalny pływa kanadyjką ?. 8-)

(sorry że nie w temacie)
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 909
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 416 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Ra$ »

Hej, a ja?
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1074
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 407 razy
Podziekowano: 434 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Włodek »

Ra$ pisze: 01 sie 2021, 18:11Hej, a ja?
Także nienormalny :D

Ps. jestem od czwartku w Siewierzu ale tym razem bez pływadła ;)
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 909
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 416 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Ra$ »

My chwilowo w Chorwacji :) ale może Bug mnie nie ominie :)
Kaczorex
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2021, 08:06
Lokalizacja: Libiąż
moja flota: Intex Challenger K2
Dziękował(a):: 17 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Kaczorex »

Dziękuję za odpowiedzi!
Jestem przekonany do tego Scorpio, ale jeszcze bym się dopytał czy dołożenie tysiąca na tę pozycję: https://www.sklep.kanokajaki.pl/wysokoc ... s-471.html
zrobi wielką różnicę? Jak już jestem przy tych kwotach to chętnie bym wziął coś na lata, żeby można było co roku na tygodniowe spływy rzekami jeździć.

PS. zazdroszczę kanadyjek, chciałbym mieć miejsce na taką. :D
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Marcel »

Kaczorex pisze: 02 sie 2021, 11:08 Dziękuję za odpowiedzi!
Jestem przekonany do tego Scorpio, ale jeszcze bym się dopytał czy dołożenie tysiąca na tę pozycję: https://www.sklep.kanokajaki.pl/wysokoc ... s-471.html
zrobi wielką różnicę? Jak już jestem przy tych kwotach to chętnie bym wziął coś na lata, żeby można było co roku na tygodniowe spływy rzekami jeździć.

PS. zazdroszczę kanadyjek, chciałbym mieć miejsce na taką. :D
Zawsze jest cos za cos. ;)



Różnica między fullHP a hybrydą (hybryda to ta z okraglymi burtami)

- Full HP będzie szybszy - różnica ok 1km/h przy tym samym wysiłku. Niby niewiele, ale jak plyniesz caly dzien to moze sie z tego 8-10km zrobic.
- Full HP jest znacznie dłuższy i ma węższe burty. W srodku masz DUŻO więcej miejsca. Ma to znaczenie przy długich spływach w dwie osoby. Zamiast óry bagaży, wszystko się schowa w kadłubie. Albo jeśli masz szeroki tylek. W hybrydzie odleglosc miedzy burtami to z 40cm. w fullhp >50.

- Hybryda ma z kolei mniejszą podatność na wiatr. Zaokrąglone burty trochę pomagają. Full HP na dużych wietrznych jeziorach będzie wymagał sporego wysiłu
- Hubryda więcej wybaczy. Ciężej ją wywrócić, łatwiej wsiąść po wywrotce. W zasadzie nie majgniesz jej jak nie siadziesz na burcie. Dużo lepiej będzie się zachowywała przy płynięciu pod kątem do fali.
- Hybryda po spakowaniu jest mniejsza. Jesli transport masz samochodem nawet tego nie poczujesz. Ale w pociagu i wąskich przejściach już tak.

ps nie martw sie - wszyscy przechodza przez dylematy przy wyborze. ;)
Kaczorex
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2021, 08:06
Lokalizacja: Libiąż
moja flota: Intex Challenger K2
Dziękował(a):: 17 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Kaczorex »

Dzięki wielkie za pomoc, o wielu rzeczach bym nie pomyślał. Rzeczywiście, jest nad czym pomyśleć. Na szybkości mi jakoś strasznie nie zależy (na hardshellach amatorskie spływy tygodniowe zaliczałem w 3-4 dni czasami), ale więcej miejsca w kajaku to spora zaleta.
Łukasz
Posty: 261
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Kajak dwuosobowy w granicach ok. 2000zł

Post autor: Łukasz »

Kaczorex pisze: 02 sie 2021, 15:28 Na szybkości mi jakoś strasznie nie zależy ....więcej miejsca w kajaku to spora zaleta.
serio rozważ kanadyjke ;)
ODPOWIEDZ