Do czego nadaje się zawór wyrównawczy w gumotexach

Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Do czego nadaje się zawór wyrównawczy w gumotexach

Post autor: Strażowy »

...no i koniec sagi zaworów nadmiarowych, oba zamontowane, skręcone kluczem samoróbką i co najważniejsze - szczelne jest 😉
Załączniki
IMG_20220309_062943_9.jpg
IMG_20220309_063200_1.jpg
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
STARYKOŃ
Posty: 60
Rejestracja: 01 lut 2021, 15:29
Lokalizacja: Poznań
moja flota: Igla 2
CRUISER 393S DROPSTITCH KAYAK
Dziękował(a):: 74 razy
Podziekowano: 28 razy

Re: Do czego nadaje się zawór wyrównawczy w gumotexach

Post autor: STARYKOŃ »

Tak w sumie to się zastanawiam po co w gumoteksach jest instalowany ten zawór skoro przecieka( przepuszcza wode) czy nadmiernie wypuszcza powietrze sorki ale nie bardzo wiem czego dotyczy usterka. W moim krążowniku posiadam aż trzy takie zawory wydaje mi się że to duże ułatwienie przy pompowaniu po prostu jak usłyszę pff to przestaję pompować no i plus taki że jak słonko przygrzeje to nadmiar powietrza ma przez co uciekać . Może to jakiś inny typ zaworu jest .
IMG_20190504_120900.jpg
A jak powszechnie wiadomo, piękny krajobraz znakomicie podnosi walory smakowe spożywanego w plenerze jabola.
Wampir z M-3
Andrzej Pilipiuk
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 977
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 97 razy
Podziekowano: 311 razy
Kontakt:

Re: Do czego nadaje się zawór wyrównawczy w gumotexach

Post autor: miandas »

Być może inny typ. W gumotexach te zawory mają kilka wad. Pierwsza jest taka, że (u mnie tak było) nie trzyma wyjściowo zadanego ciśnienia. Druga wada jest taka, że bardzo szybko ulegają zabrudzeniu, co powoduje ich nieszczelność.
Cóż... Już ich nie mam
droga zawsze nagradza
Awatar użytkownika
STARYKOŃ
Posty: 60
Rejestracja: 01 lut 2021, 15:29
Lokalizacja: Poznań
moja flota: Igla 2
CRUISER 393S DROPSTITCH KAYAK
Dziękował(a):: 74 razy
Podziekowano: 28 razy

Re: Do czego nadaje się zawór wyrównawczy w gumotexach

Post autor: STARYKOŃ »

Trochę mnie niepokoją te problemy z zaworem gdyż rozglądałem sie za jakimś mniejszym niezbyt drogim pływadełkiem nawet używanym a to u nas właściwie tylko gumotex
A jak powszechnie wiadomo, piękny krajobraz znakomicie podnosi walory smakowe spożywanego w plenerze jabola.
Wampir z M-3
Andrzej Pilipiuk
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Do czego nadaje się zawór wyrównawczy w gumotexach

Post autor: Marcel »

STARYKOŃ pisze: 09 mar 2022, 17:00 Tak w sumie to się zastanawiam po co w gumoteksach jest instalowany ten zawór skoro przecieka( przepuszcza wode) czy nadmiernie wypuszcza powietrze sorki ale nie bardzo wiem czego dotyczy usterka. W moim krążowniku posiadam aż trzy takie zawory wydaje mi się że to duże ułatwienie przy pompowaniu po prostu jak usłyszę pff to przestaję pompować no i plus taki że jak słonko przygrzeje to nadmiar powietrza ma przez co uciekać . Może to jakiś inny typ zaworu jest
Tak, te zawory co są w Zelgerach to zupełnie inna marka. I są dużo dużo lepiej zrobione. Jak w katalogu napisali że otwierają się przy 0.27 i zamykają przy 0.25 to tak jest i już. Chciałem nawet takie w Solarze zamontować, ale one mają inny system uszczelnień przy skręcaniu i nie pasuje on do gumotexowych dziur na zawory

A najśmieszniejsze jest to że jak kupowałem Creedi na wymianię do Solara to zapłaciłem 67pln. Z kolei jak kupiłem te zelgerowe to były po 35pln.

BTW: gdzie podziałeś pokrywki ?

BTW2 : Jesli rozglądasz się za małym pływadłem. X100 z Deca wygląda całkiem nieźle. Dno DS, burty bite na 0.2 z zaworami bezpieczeństwa. Po tym jak pierwsza seria miała masę felerów (odklejające się dno, brak częsci zaczepów) to się wzięli za dostawcę i teraz już jest całiem przyzwoicie.
Awatar użytkownika
STARYKOŃ
Posty: 60
Rejestracja: 01 lut 2021, 15:29
Lokalizacja: Poznań
moja flota: Igla 2
CRUISER 393S DROPSTITCH KAYAK
Dziękował(a):: 74 razy
Podziekowano: 28 razy

Re: Do czego nadaje się zawór wyrównawczy w gumotexach

Post autor: STARYKOŃ »

Te zawory nigdy nie miały pokrywek przynajmniej w moim modelu pokrywki mają tylko zawory przez które pompuje
x100 raczej odpada bo to dwupowłokówka chyba a to już przerabiałem i raczej podziękuję
A jak powszechnie wiadomo, piękny krajobraz znakomicie podnosi walory smakowe spożywanego w plenerze jabola.
Wampir z M-3
Andrzej Pilipiuk
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 910
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 419 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Do czego nadaje się zawór wyrównawczy w gumotexach

Post autor: Ra$ »

Ale co uważacie za największą wadę dwupowłokowców? Bo ten X100 mnie zainteresował, a cena jest przystępna (na razie :) )..
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Do czego nadaje się zawór wyrównawczy w gumotexach

Post autor: Marcel »

STARYKOŃ pisze: 09 mar 2022, 23:17 Te zawory nigdy nie miały pokrywek przynajmniej w moim modelu pokrywki mają tylko zawory przez które pompuje
x100 raczej odpada bo to dwupowłokówka chyba a to już przerabiałem i raczej podziękuję
A nie, ten x100 https://www.decathlon.pl/p/kajak-turys ... mc=8511866 jest jednopowłokowy, z pcv. Do tego wyjmowanie dno DS. Pływałem jedno popołudnie takim. Całkiem niezle sie na wodzie sprawuje, tyle ze siedzenia srednio wygodne.
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Do czego nadaje się zawór wyrównawczy w gumotexach

Post autor: Marcel »

STARYKOŃ pisze: 09 mar 2022, 23:17 Te zawory nigdy nie miały pokrywek przynajmniej w moim modelu pokrywki mają tylko zawory przez które pompuje
x100 raczej odpada bo to dwupowłokówka chyba a to już przerabiałem i raczej podziękuję
O tu jest zdjecie jak wyglada zawor z pokrywka:

https://sklep.pontony.net.pl/pl/p/Zawor ... eniowy/701
ODPOWIEDZ