Aqua Marina Tomahawk Air-C

Łukasz
Posty: 262
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Aqua Marina Tomahawk Air-C

Post autor: Łukasz »

Aqua Marina Tomahawk Air-C
https://allegro.pl/oferta/kajak-pompowa ... 2309135205

pany i panewki, jakie za i przeciw temu pływadłu
potrzebuje coś bardziej składanego/mobilnego niż polietylenowe canoe
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 912
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 424 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Aqua Marina Tomahawk Air-C

Post autor: Ra$ »

Ja niestety doświadczenia nie mam, ale powiem że mi się podoba :)
Łukasz
Posty: 262
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Aqua Marina Tomahawk Air-C

Post autor: Łukasz »

obawiam, sie tak na prawde tylko wytrzymałości
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Aqua Marina Tomahawk Air-C

Post autor: Strażowy »

Łukasz, przecieraj szlak dla kolejnych 😁💪, trzymam kciuki za nowe rozwiązanie .

Gdybym dysponował większym zapleczem to chętnie bym Twoją kanadolę zanabył co by potestować ten rodzaj pływania - widziałem ostatnio, godny sprzęt 😉👍
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 912
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 424 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Aqua Marina Tomahawk Air-C

Post autor: Ra$ »

Ale chyba byli jacyś użytkownicy AquaMarin tutaj? Bo co do solidności to jakieś ogólne wnioski by można wyciągnąć nawet nie znając tego akurat modelu. A jak jest z gwarancją?
Łukasz
Posty: 262
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Aqua Marina Tomahawk Air-C

Post autor: Łukasz »

sklep ma 2 letnia, więc nie jest tragicznie :)
Awatar użytkownika
STARYKOŃ
Posty: 60
Rejestracja: 01 lut 2021, 15:29
Lokalizacja: Poznań
moja flota: Igla 2
CRUISER 393S DROPSTITCH KAYAK
Dziękował(a):: 74 razy
Podziekowano: 28 razy

Re: Aqua Marina Tomahawk Air-C

Post autor: STARYKOŃ »

Jeśli do samotnego pływania to może mniejszą wersje 375 np . Akurat szukam czegoś mniejszego i wygodniejszego w transporcie i też przyglądałem się temu wynalazkowi. Niestety filmiki zmieszczone na YT przez użytkowników są nagrane przeważnie w jakimś nieludzkim języku więc jakie to może mieć wady i zalety trudno powiedzieć ale jeśli kupisz to koniecznie proszę o opis
Na olx pewna firma z poznania sprzedaje taniej o pare stówek ale zaznaczają ze sprzęt powystawowy
A jak powszechnie wiadomo, piękny krajobraz znakomicie podnosi walory smakowe spożywanego w plenerze jabola.
Wampir z M-3
Andrzej Pilipiuk
Łukasz
Posty: 262
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Aqua Marina Tomahawk Air-C

Post autor: Łukasz »

zakupiony, air-C (pływamy we dwoje z bagażem)
opływany na razie chwile koło domu, pływa jako tako ;) zrobiony jest przyzwoicie, pompka oryginalna taka se, ale daje rade na razie, pompuje się szybko (15 minut z opierdzielaniem), krzesełka mogłyby być ciut wyższe, są typowo kajakowe (pływamy canoe), ciężki :D ale składa się w przyzwoity pakunek 95x25x60cm miały być testy w weekend niestety zaczęło lać i będzie do poniedziałku :/
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 912
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 424 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Aqua Marina Tomahawk Air-C

Post autor: Ra$ »

Bardzo jestem ciekawy dalszych testów i zdjęć. Ciekaw jestem czy faktycznie jest to canoe, czy tylko taki "inny" kajak. Kluczową sprawą jest chyba możliwość wiosłowania pagajem, a jak siedzenia za niskie to lipa...
Łukasz
Posty: 262
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Aqua Marina Tomahawk Air-C

Post autor: Łukasz »

pierwsze 15 km i do pagajowania w pojedynkę rzeczywiście jest za nisko (mając wiosło kajakowe było by zdecydowanie łatwiej, choć i tak mi się bardzo podobało), w dwoje byłoby łatwiej, do tego stan wody nie pozwalał na montaż skegów więc tendencja "chodzenia bokiem" przy mocniejszym pociągnięciu wiosłem dość znaczna, w 2 osoby, z bagażem i skegami myślę, że byłoby naprawdę fajnie, niestety woda u mnie tak niska, że nawet po całonocnym deszczu szorowanie dupskiem po kamolach gwarantowane ;)
bardziej techniczne odcinki na kolanach mniej z kamizelką pod dupą i dało rade nawet wygodnie, pomimo dość zwałkowych warunków i lekko górskiego charakteru śladów na łódce nie ma żadnych, kilka korzeni, kamieni i pni się znalazło po drodze :D
wysokość siedziska myślę, że da się dość prosto skorygować, w pojedynkę raczej wiosło kajakowe będę używał (jak zanabęde :D )
łódka pompuje się realnie w 3,5-4 minuty do 10psi, pompką z zestawu
o ile łódka wykonana nawet fajnie i przyzwoicie to siedziska są trochę z chinesjum, jeden zamek źle wszyty trochę się rozpruł, do naprawienia proste, ale jednak coś zawsze, łódka bardzo stabilna (wbrew temu co mówią na filmach, jest mega stabilna, zdarzyło mi się wyskakiwać i wskakiwać w biegu nurtu bez problemów, oni chyba kajakiem górskim nie pływali :D ) stanie w łódce nie jest problemem w nurcie rzecznym :) zmiana pozycji z siedzącej na klęczącą i odwrotnie bardzo komfortowa
torba nie wzbudza przesadnego zaufania, ale spokojnie się niesie na plecach jakby nie było dość ciężkie canoe :) na razie nic się nie popsuło :D
łódka czyści się fajnie, suszy w mgnieniu oka, odpływ z dna (taki jak w kajakach dmuchanych na białą wodę) jest, czy dobrze działą nie wiem, nie nabrałem wody :D
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ