spanie w aucie

Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: spanie w aucie

Post autor: rawa »

Wchodzę w to !!!!
Będzie przysposobienie Daci DUSTER 2021 do spania dla 2 osób.
duster1.jpg
duster.jpg
duster3.jpg

Mam następujące założenia i jest to moja pierwsza praca nad taką funkcjonalnością samochodu, jeśli piszę bzdury to daj znać !!!!

- drugą osobą będzie kobieta z którą łączy mnie nie tylko samochód :lol:
- temat chcę zacząć od końca, od położenia 2 osobowego dmuchanego materaca na podłogę i złożone tylne fotele, w zależności od tego co zrobi sam materac po napompowaniu , bo jest on nieco szerszy niż wnętrze ale za to dość wysoki
- po przymiarce użytkowników, zdecyduję czy będę podnosił podłogę aby być bliżej poziomu dla całości, może się okazać ze dodatkowej konstrukcji do wnętrza nie będzie
- przy tylnej klapie bagażnika chcę rozbijać namiot z otwieraną ścianą boczną (może to będzie mini tunel foliowy bo taki znalazłem)
- nocleg w samochodzie będzie możliwy przy założeniu że mój ponton stoi na wodzie i przy brzegu za pomocą kabla stanie się mini elektrownią
- zostałem obdarowany przez osobę z tego forum dużym bagażnikiem dachowym, więc pakowanie na wyjazd będzie teraz bardziej przypominało procedurę startową z przypisaniem gdzie, co, kiedy niż tak jak do tej pory "aby wlazło"
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: spanie w aucie

Post autor: Strażowy »

Miejsca na długość i szerokość do spania nie braknie 😉👍 ,inna sprawa że koniec leżakowania będzie spójny z czynnością pt. wypełzanie ...🤷.
Box dachowy zapewne sporo pomieści i przy dłuższym postoju żaden problem przełożyć potrzebne klamoty do ustawionego jak piszesz za autem zadaszenia. Inna sprawa gdyby codziennie miała zachodzić procedura pakowania rano i rozpakowywania wieczorem, wtedy sporo częstego zamieszania.

Ja dobrałem tak swoje jeździdło żeby funkcjonalność pozwalała na rozbicie i zwinięcie obozu w kilka minut jeśli akurat spotkam zachęcające miejsce. Pobyt bardziej stacjonarny jest tym bardziej możliwy ( pakowność małego dostawczaka dodatkowo się teraz przydaje przy pracach budowlanych na działce więc podwójnie trafiony wybór 😆).

Coraz bardziej popularny robi się namiot dachowy jeśli ktoś na co dzień porusza się wiekszą osobówką ...kwestia amortyzacji kosztów zakupu takowego. Sprawa przekładania klamociarstwa praktycznie nie istnieje 😉.

Ogarniaj żeby na wiosnę testować . 3mam kciuki za to żeby Wasze rozwiązanie się obroniło ✌️.
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Łukasz
Posty: 261
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: spanie w aucie

Post autor: Łukasz »

duster całkiem spoko autko, nawet na seryjnym zawieszeniu z ciut agresywniejszą oponą radzi sobie dość przyzwoicie :)
przy spaniu w aucie niestety niewiele jest miejsca nad głową, jeśli chodzi o jedną czy 2 noce to nie jest tragedia, ale już spanie przez tydzień to dość duży problem
szczerze polecam namiot do tego (taki zwykły na ziemie, 2s z deca 3 osobowy będzie super), jeśli spanie w zimie i w gorsze warunki można pomyśleć o webasto (chińczyk nie jest straszny cenowo) 2kW spokojnie na namiot wystarczają, do tego przyzwoita mata i można naprawdę komfortowo spać

uwierz mi po kilkunastu latach, spania w różnych warunkach wyjazdowych, moja Pani zawsze wybierze namiot (choćby zwykły, na wypasie dachowy) a nie spanie w aucie nawet nie ma porównania co do jakości snu w namiocie i w samochodzie, jedyny czas gdzie przedkłada spanie w samochodzie to burza
pamiętak w aucie zawsze jest zimno/gorąco, jeśli nie jest dodatkowo izolowane, do tego zawsze problem z moskitierami itp
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: spanie w aucie

Post autor: rawa »

Piotrze ,
raczej nie będziemy się przemieszczać z miejsca na miejsce, bez organizacji opieki nad ptaszarnią maksymalnie może nas nie być w domu 60 godzin.
Składanie machiny też nie trwa 5 minut tak więc chodzi o wypady jednomiejscowe. Ostatnie przemieszczanie było ze Starego Drawska gdzie stał już namiot do Altanki w Męcidole, ale wtedy ponton był drugim środkiem transportu w nowe miejsce ;)

Łukaszu ,
Moje przygody z biwakowaniem raczej pomału będą się kończyły, w namiotach spałem może z 300 razy, w takich wielkich wojskowych też, gdzie buty przymarzły do trawy w lutym ;)
Doceniam zalety i wygody spania w namiocie i tam gdzie będzie to możliwe zawsze wybierzemy namiot ( jeden z 3).
W ubiegłym sezonie pojechaliśmy w znane miejsce prawie 300km i okazało się że jest już zakaz biwakowania ( czytaj rozbijania namiotów), kilka kamperów miało się tam dobrze i bardziej o takie przypadki chodzi.
Jadąc z nowym wyposażeniem będzie można dokonać wyboru gdzie śpimy na miejscu, bo dmuchany duży materac jest zawsze a namioty są tak duże po spakowaniu że też bym wozić wszystkie i dobierać kolorystycznie do miejsca i pory roku :lol:

Bardzo dziękuję za cenne uwagi , coś co się wie że np albo za ciepło albo za zimno jest w samochodzie ..... miałem tak kilka razy ale do tego cennego wniosku samodzielnie nie doszedłem nigdy .....
magda.jpg
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: spanie w aucie

Post autor: Strażowy »

Marianie, prawda to że nie zawsze jest "malinowo" , tak jak by się chciało ...zdobyte doświadczenia procentują optymalnymi rozwiązaniami, no chyba że kogoś życie stale kopie po zadku a ten lekcji nie odrabia - Ciebie o taki proceder nie podejrzewam 😉.
Cały czas mówimy o rozwiązaniu : auto na co dzień doposażone na kilkudniowy wypad dalej od chaty. Myślę że trzeba sporo jeździć i pomieszkiwać jak Nomadzi żeby się konkretnie zbroić. Na kilka wyjazdów w ciągu roku te parę niedoskonałości sprzętowych jakoś polubicie ( niski sufit jeśli nie będzie opcji na namiot ). Ważne żeby się ruszyć z domu i na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego 😁👍 . Jeśli nawet co pewien czas nieco zmodyfikujesz zaplecze to tylko na "+" , jest zabawa i człowiek ma pożyteczne zajęcie.

ps...liczę że obie nasze opcje porównamy sobie w tym roku na Drawsku 🤩💪
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 776
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:05
Dziękował(a):: 93 razy
Podziekowano: 134 razy

Re: spanie w aucie

Post autor: Hegemon »

Będzie przysposobienie Daci DUSTER 2021 do spania dla 2 osób.
A Peri gdzie będzie spała? :shock:
Jestem F I T ... Fajny I Tłusty :D
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: spanie w aucie

Post autor: Strażowy »

Hegemon pisze: 20 gru 2022, 17:43
Będzie przysposobienie Daci DUSTER 2021 do spania dla 2 osób.
A Peri gdzie będzie spała? :shock:
Peri nie śpi , ona.......czuwa 🤣
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: spanie w aucie

Post autor: rawa »

PERI.jpg
peri1.jpg
peri2.jpg
peri4.jpg
O nią się najmniej martwimy, ale tylko dlatego że daje sobie radę w nowym terenie lepiej niż my.
Kiedyś na Niesłyszu kiedy my walczyliśmy ze składaniem pontonu, w minutę albo trzy zaprzyjaźniła się z dwiema dziewczynami na kocyku w środku.
Wróciła nakarmiona i wygłaskana prosto do samochodu gotowa do drogi.
Takich epizodów jest mnóstwo i doskonale wie co z kim zrobić, a nas zna najlepiej więc robi co co chce :lol:
Więc nie ma problemu ze spaniem też, pytanie tylko w którym miejscu, może na fotelu kierowcy bo lubi jeździć.
ODPOWIEDZ