Tarp 3x3 ultralight

Awatar użytkownika
miandas
Posty: 977
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 97 razy
Podziekowano: 311 razy
Kontakt:

Tarp 3x3 ultralight

Post autor: miandas »

W polskich sklepach ceny za takie cuś zaczynają się od 450 ziko. Czy jest jakaś alternatywa?
(kocham mojego tarpa i służy mi wiernie ale kręgosłup mi siada i rozglądam się za czymś lekutkim... )
droga zawsze nagradza
Łukasz
Posty: 261
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Tarp 3x3 ultralight

Post autor: Łukasz »

uszyj sam, gotowy zestaw to jakieś 250pln jak sam będziesz kombinował materiał będzie taniej
tarpa UL szyjemy z Silpoly lub Silnylonu, od 35g/m² do 50g/m² w splocie RipStop (gramatura max wyjdzie pewnie coś 47g/m² czy coś w ten deseń), do tego potrzebujesz taśmę na "uszka" najlepiej 20mm (można dodatkowo kupić D-ringi) jeśli chcemy to taśma do uszczelniania szwów (aczkolwiek trzeba pamiętać, że większość z nich nie przykleja się do silikonu), potrzebujemy też materiał do wzmocnienia punktów wszycia taśmy (jakiś poliester 300D spokojnie wystarczy), jedyne co jest wymagające w całym przedsięwzięciu to szew na środku, powinien być prosty podwójny (to wygląda w przekroju jak 2 Jtki zaczepione o siebie przeciwstawnie i przeszyte środkiem, można to też zrobić szyjąc raz przez środek, potem zawijając materiał, tyle, że szew będzie sztywniejszy
jak chcesz gotowy zestaw to coś takiego
https://www.ripstop.pl/produkt/zestaw-tarp-diy/
(masz tam też opis jak to sobie samemu uszyć)
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 977
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 97 razy
Podziekowano: 311 razy
Kontakt:

Re: Tarp 3x3 ultralight

Post autor: miandas »

Dzięki
Niestety, to nie dla mnie. Mam dwie lewe ręce, a próby podjęcia się prac technicznych kończą się ryzykiem powszechnego kataklizmu. Brudzę coś, czego się nie da pobrudzić, niedopasowuję, nie kleję tego, czego oczekuję, za to otoczenie wręcz przeciwnie. Ale chętnie przestudiuję temat, może znajdę kogoś, kto to robi?
droga zawsze nagradza
Łukasz
Posty: 261
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Tarp 3x3 ultralight

Post autor: Łukasz »

ja wiele swojego sprzętu mam robionego w domu, dużo oczywiście pomaga małżonka, bo bez niej to połowa była by uszyta na odwrotną stronę i do góry nogami :D
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Tarp 3x3 ultralight

Post autor: Strażowy »

Łukasz pisze: 11 maja 2022, 19:26 ...dużo oczywiście pomaga małżonka, bo bez niej to połowa była by uszyta na odwrotną stronę i do góry nogami :D
...farciarz 🤪
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 909
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 416 razy
Podziekowano: 166 razy

Re: Tarp 3x3 ultralight

Post autor: Ra$ »

Ja myślę, że dla osoby szyjącej w punktach typu "poprawki krawieckie" to jest sprawa pół godziny. Może się mylę, ale popytał bym.
ODPOWIEDZ