Materac Pinguin Vave

Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Materac Pinguin Vave

Post autor: Marcel »

Hej.

Od kilku lat używam materaca Forclaz 700(tego zoltego). Generalnie jest ok*, poza tym że wziąłem zbyt mały rozmiar. 52cm szerokości okazało się jednak być mało. Kształt rurkowy też okazał się być nienajlepszy.

Leżąc na plecach, ręce mi opadają z maty. Leżąc na boku... albo napompowalem materac przed spaniem na twardo i wtedy niestety odgniata, albo dmucham go na miękko i wtedy Leżąc na plecach jest ok, ale na boku prawie dotykam biodrem ziemi.
Niestety jestem gabarytowo niestandardowy 

Po 6 latach dojrzałem do myśli że jednak coś innego.
Pierwszym wyborem był ten sam forclaz tyle że w wersji xl, czyli tak żeby się ręce mieściły na wznak. Jeden problem rozwiązany, ale zostaje feralny kształt i odgniatanie.

Miałem okazję jedna noc przespać na tanim mtecu któren jest materacem w formie jajczarki, jak większość teraz. I to mi trochę poprzestawiało w głowie bo taki jajczarkowarty kształt jest dużo wygodniejszy niż ten rurkowy. Nawet przy całkiem solidnym napompowsniu  ustami, nie odgniata . No i 60cm zwiększa nieprawdopodobnie wygodę leżenia na plecach.

Tyle że mtec jest niepotrzebnie długi.

Grzebałem,  grzebałem i wygrzebałem. Pinguin Vave.
Ma 185 dlugości co starczy z nadmiarem, 60 szerokości co powinno pozwolić zmieścić ramiona (idealnie by było jakby w ramionach było 70 .  Jest też trochę grubszy od forcalza 7.5 vs 5cm.

Ma też nietopowa konstrukcje bo ma dwie komory gora/dół a takie rozwiązanie widziałem tylko w sea to summit.

Krótko mówiąc wszystko mi pasuje. Ale tylko z opisu. Nie używałem do tej pory żadnej maty z pingwina i nie wiem jak to wygląda realnie.
Przeszukałem internety I znalazłem dwie recenzje tylko.  W jednej napisali ze jest super, w drugiej że jest trochę cieńszy niż mowi katalog. 6.5 zamiast 7.5cm

Pytanie więc do szanownych zgromadzonych, czy ktoś używał materacy/mat z tej firmy** i jak jest z ich jakością.
W przecenie materac kosztuje 320pln i nie ukrywam że to więcej niżbym chciał zapłacić. Wiec wolałbym żeby wytrzymam kilka sezonów.

Czy ktoś używa materac naturehike? To vhyba podobna qualita



__
* wcześniej miałem karimata 7mm wiec materac w porównaniu do niej jest szczytem komfortu

** wiem że to chińczyk, ale forclaz też a daje rade.
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 913
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 424 razy
Podziekowano: 167 razy

Re: Materac Pinguin Vave

Post autor: Ra$ »

W tym roku nabyłem dwa materace jak to określasz "w formie jajczarki" a przynajmniej tak to rozumiem. Nie za wiele mogę jednak na ten temat powiedzieć bo sam na nich jeszcze nie spałem (używany był przez resztę rodzinnej ekipy). Na razie na plus oceniam wszelkie walory poza wygodą (nietestowaną przez mnie), czyli: gabaryty po spakowaniu, szybkość pompowania, szybkość wypompowania, waga (choć na tym mi aż tak nie zależy).
Jak przetestuję w boju to dodam odczucia związane z wygodą.
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Materac Pinguin Vave

Post autor: Marcel »

Ra$ pisze: 27 paź 2023, 12:48 W tym roku nabyłem dwa materace jak to określasz "w formie jajczarki" a przynajmniej tak to rozumiem. Nie za wiele mogę jednak na ten temat powiedzieć bo sam na nich jeszcze nie spałem (używany był przez resztę rodzinnej ekipy). Na razie na plus oceniam wszelkie walory poza wygodą (nietestowaną przez mnie), czyli: gabaryty po spakowaniu, szybkość pompowania, szybkość wypompowania, waga (choć na tym mi aż tak nie zależy).
Jak przetestuję w boju to dodam odczucia związane z wygodą.
Hej

A jakiej marki sa te twoje materace?
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 913
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 424 razy
Podziekowano: 167 razy

Re: Materac Pinguin Vave

Post autor: Ra$ »

Więc ja mam coś takiego. W moim wyobrażeniu to bardziej przypominało jajczarkę, okazuje się że to jest trochę opona od traktora :) Większość danych jest na opakowaniu. To pewnie nie jest jakiś top, ale mam nadzieję że posłuży.
20231029_200442.jpg
20231029_200450.jpg
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Materac Pinguin Vave

Post autor: Marcel »

Ra$ pisze: 29 paź 2023, 20:11 Więc ja mam coś takiego. W moim wyobrażeniu to bardziej przypominało jajczarkę, okazuje się że to jest trochę opona od traktora :) Większość danych jest na opakowaniu. To pewnie nie jest jakiś top, ale mam nadzieję że posłuży.
O super, to bardzo dobry trop. Zamowie sobie takie na probe. Sa ciut szersze niz te co mam i ciut grubsze. Tego pinguina zamowilem ale odeslalem , material sie okazal byc cienki jak ogon weza. Wczesniej o tym nie pomyslalme.

Te z decathlona maja material 75D , tak jak te twoje. I te decathlonowe sa bardzo trwale.
Te z pingwina maja material 40D a maja modele 20D wiec jakos im nie dowierzam z wytrzymałością.
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 913
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 424 razy
Podziekowano: 167 razy

Re: Materac Pinguin Vave

Post autor: Ra$ »

Ja się przyznam, że kupiłem bez wiekszego sprawdzania, co było, podczas wycieczki w USA. Teraz patrzę, że ceny w Polsce nie są małe (w Walmarcie kosztowały ok 50$, a dolar w wakacje kosztował 4 pln). Rozmawiałem z osobą która spała na tym podczas wycieczki i potwierdza że było wygodnie.
ODPOWIEDZ