Wino domowe polskie

Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Wino domowe polskie

Post autor: rawa »

Temat zaimportowany z dawnego miejsca mojego autorstwa do szczęśliwej kontynuacji zgodnie z narodową akcją "ratuj się kto może"

Jest już dawno po sezonie owocowym, gdzie jednym ze sposobów zagospodarowania owoców jest nastawienie wina.
Od kilku lat w handlu znajdują się nie konserwowane chemicznie 100% soki (najczęściej jabłkowe). obrobione jedynie pasteryzacją termiczną.
Aktualnie w sieci "B" znajduje się 3l sok jabłkowo-porzeczkowy za 9,99 zeta - nie można wymarzyć sobie nic lepszego.
To idealny surowiec na wino, znacznie łatwiejszy do "produkcji" niż 2 wiaderka owoców z ogródka.
Oczywiście do zestawu będzie potrzebny jeszcze cukier, drożdże winiarskie i pożywka dla nich , trochę kwasku cytrynowego i wody.
W ten sposób może uzyskać bardzo dobry produkt domowej produkcji, zdrowy, wolny od konserwantów i banderoli :lol: w cenie 3-4 zł za litr, to mniej niż woda mineralna na stacji paliw.
w1.jpg
w1.jpg (58.6 KiB) Przejrzano 1493 razy
Przepis jest bardzo prosty :
- myjemy dokładnie cały sprzęt (balon lub wiadro do fermentacji, korki rurki itp. itd.)
- do gotowego soku (startowa temperatura 20-25 stopni) należy dodać specjalne drożdże winiarskie i pożywkę (wg wskazówek producenta), aktualnie produkowane są drożdże aktywne , które biorą się do roboty najdalej po kilku godzinach i potrafią wytworzyć roztwór do 21% alkoholu. Są też drożdże gotowe w płynie - tych jeszcze nie próbowałem.
- należy dodać kwasek cytrynowy który ułatwi klarowanie
- dodajemy syrop cukrowy ale nigdy całość na "raz"

Zmontowałem prosty kalkulator w Excelu , podparty wiedzą i wieloletnim doświadczeniem który wyślę za free wszystkim chętnym.
W tabeli mój dzisiejszy prawdziwy zestaw , który już bulga ( tak było w 2019 roku).
w3.jpg
w3.jpg (222.33 KiB) Przejrzano 1493 razy
Należy wpisać tylko dwie rzeczy w żółte pola , objętość naczynia i datę.
W niebieskich polach wybieramy z listy parametry oraz ilość wlanego soku z owoców.
W pomarańczowych polach mamy to co należy dodać do szczęścia.
Kalkulator uwzględnia cukier zawarty w soku owocowym oraz jego naturalną kwasowość (zależny od rodzaju surowca) .
Prawa strona to kalendarz dodawania syropu cukrowego (cukier i ilość wody do jego rozpuszczenia).
To się nie może nie udać.

Gdyby pojawiły się wartości ujemne lub czerwone tło w wynikach oznaczać to błędy receptury lub rzeczy niemożliwe.
w4.jpg
w4.jpg (50.34 KiB) Przejrzano 1493 razy
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Domowa etykieta na wino

Post autor: rawa »

Kupiłem ekonomiczną drukarkę laserową i papier z samoklejącymi etykietami.
Do kompletu jedzie już lak i referendka z zamówionym wzorem, w garażu znalazłem całą szpulę dobrego sznurka do pieczęci.
Postaram się aby był to też w razie potrzeby oryginalny prezent na wszelakie okazje.
Tak się składa że jest co lać i korkować :)
Pierwsze wino jakie zrobiłem głownie z aronii jest rewelacyjne.
Za chwilę będą gotowe dwa następne wiaderka po 30l z dzikiej róży i winogron.
gotowy_wklej.jpg
Pierwsze etykiety były za duże tak jak na załączonym poniżej obrazku, ale co tam nowa wersja etykiety kilka razy na dobę.
Etykiety mają swój unikalny SN nadawany przy drukowaniu, a nazwę można odczytać też skanerem kodów :)
Najważniejsze że zrobiłem się niezależny od kupowania alkoholu, prądu i wszelkiego ogrzewania i gotowania, to duża radocha.
druk.jpg
Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 776
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:05
Dziękował(a):: 93 razy
Podziekowano: 134 razy

Re: Wino domowe polskie

Post autor: Hegemon »

U mnie na rozlanie czeka głóg, wiśnia i ałysza.
Załączniki
wino.jpg
Jestem F I T ... Fajny I Tłusty :D
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: Wino domowe polskie

Post autor: rawa »

Znajome widoki , do dzisiaj nie wiedziałem co to jest ałysza , ale już doczytałem.
Wczoraj była lekka degustacja wina z tegorocznych winogron, w smaku czuć słoneczny sezon :)
Awatar użytkownika
Mat
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:10
Lokalizacja: wlkp
moja flota: delsyk nifty 385, pirania fusion
Dziękował(a):: 4 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Wino domowe polskie

Post autor: Mat »

Ja też nie wiedziałem że to jest ałycza Ale wiem, że powyższe wino powstało za moją namową, bo znalazłem piękny krzak, a nie miałem już pojemnika
Co do etykiety to na Twej etykietce najbardziej podoba mi się napis...butelka zwrotna
Ostatnio na próbę zrobiłem pod koniec października winogrono bez drożdży i ....pięknie pracowało. Parę dni temu zlałem i wydaje się ok. Za 3 miechy zobaczymy które lepsze. Czy to, czy starsze o 2 tygodnie z drożdżami szlachetnymi .
A jakby co, to na blisko 100m płotu sąsiada, jeszcze trochę niebieskiego wisi.

Wysłane z mojego Nokia 3.1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Drogie drożdze

Post autor: rawa »

Bez świeżych niepryskanych winogron w Włoch , Hiszpanii czy Francji nie odważyłbym się nigdy na robienie wina bez szlachetnych drożdży, taką mam technikę, ale oczywiście każdy ma swoją i nikogo nie pouczam.
Mam pytanie, na jakich drożdżach robicie jabola albo dziką różę, no a może drożdże są wszędzie na blacie stołu też ?
Nie wątpię że drożdże są na niektórych owocach w Polsce, ale nie można być tego pewnym i nie wiadomo o jaki szczep chodzi.
Rzadko też kiedy krajowe naturalne drożdże potrafią przekroczyć 10% alkoholu i często wtedy powstają miody pitne jeśli ktoś przesadzi ze słodzeniem.
Jeśli dzikie drożdże są różne w jednej bańce to zamiast zamieniać węglowodany na C2H5OH, to na początek wyciągają szabelki i może się np. trują wzajemnie,
Start i przebieg fermentacji też jest wielka niewiadomą, więc wolę drożdże aktywne mają one zazwyczaj dopasowaną rodzajem i ilością pożywkę, od drożdży właśnie zależy głownie bukiet trunku.
Zawierają też enzym pektolityczny, owoce uwalniają wtedy maksimum soków.
Staram się nie za wiele wody dodawać, ale również z tych względów jest ona mocno filtrowana i gotowana.
Dlatego korzystam z gotowych drożdży które sypie się jak przyprawę i wystarczy zamieszać, faktycznie dawniej robienie "matki" w butelce z watą było anachronizmem. :)
Zrzut ekranu 2021-11-14 165324.jpg
Powodzenia chłopaki - cytując klasyka z Seksmisji
Dzisiaj nastawiam wino z dzemolady firmy ŁOWICZ zostałem obdarowany prawie setką słoików 200g, z kończącym się terminem przydatności.
Ma fajny kwaskowy smak zawiera też dodatkowo witaminy C i D, a cukru 28g na 100g dzemolady, było trochę roboty z płukaniem szkła gorąco wodą.
Ma ona Konsystencję marmolady więc do bańki poszło tylko 6kg i musiałem to rozpuścić , jutro pójdą inne dodatki w zamrażarce jest jeszcze dzika róża.
Oby była okazja kiedyś razem pociągnąć .....
Zrzut ekranu 2021-11-14 165927.jpg
Awatar użytkownika
Mat
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:10
Lokalizacja: wlkp
moja flota: delsyk nifty 385, pirania fusion
Dziękował(a):: 4 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Wino domowe polskie

Post autor: Mat »

Od 2 lat przesiadłem się na enowini. Używam takich jakie się trafią
Z reguły czerwone albo zielone. A winogrono z którego robiłem rośnie po prostu na starym płocie w krzakach. Dodam że ma piękną wschodnio południową wystawę. Nikt nie dba, nikt nie pryska. Do tego przeplata się w kilku miejscach z przepysznym białym. Nalotu drożdżowego miało mnóstwo i dlatego postanowiłem spróbować takiej zabawy.
Zwłaszcza, że mam jeszcze z 4l podobnego (z dodatkiem skórek razowych) sprzed 30lat

Wysłane z mojego Nokia 3.1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Nowy własny patent na filtrowanie wina

Post autor: rawa »

W ubiegłym roku z powodzeniem udało się odfiltrować zawiesinę z gęstych soków użytych do produkcji wina w zamrażarce.
Tej metody nie poznałem do końca, dowiedziałem się że musi być temperatura poniżej zera aby nastąpiło wytrącenie zawiesiny, będę zgłębiał temat przy następnych okazjach.
Ponieważ mam w bańkach aktualnie 150l wina do butelkowania, i nie bardzo mogę czekać na naturalne czasowe filtrowanie z opadaniem osadu i okresowe zlewanie wina, postanowiłem spróbować czegoś innego.
Sprawa jest banalnie prosta , kupiłem 2 słoje z wiekiem 2l (2x18zł Action) i 2 paczki filtrów do kawy 2x100szt o różnej gęstości (2x5zł Ale drogo).
Efekty bardzo zadowalające, to że filtrowanie jest sprawne dowodzi fakt że muszę wymieniać filtry po 8-10l wina.
Nie wiedziałem jak rozwiązać problem mocowania, ale sam się rozwiązał, wydawałoby się sztywne filtry po samoistnym nasączeniu "płynem" pozwalają na wywinięcie krawędzi słoja , a ich stożkowy kształt praktycznie sam to chce zrobić.
20211118_103058.jpg
Widać gołym okiem co się dzieje z kurzem.
filtr.jpg
Filtry okazały się nadzwyczaj skuteczne
signal-2021-11-17-191535_001.jpeg
Flaszki zdobione lepiej niż jajka wielkanocne , lakowanie to istna przyjemność
signal-2021-11-17-184317_001.jpg
Technika zdobienia w dopracowaniu
signal-2021-11-18-112340_001.jpeg
W dwóch jebitnych po pas kartonach przyjechało 120 nowych kolorowanek z osprzętem.
Zuzanna lubi je tylko jesienią. Przesyła ci świeżą partię
Awatar użytkownika
Mat
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:10
Lokalizacja: wlkp
moja flota: delsyk nifty 385, pirania fusion
Dziękował(a):: 4 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Wino domowe polskie

Post autor: Mat »

W ostatnich dniach poprzelewalem wina które robiłem na jesieni. I 1 z nich zostawiło masę osadu na sciankach. A było to winogronowe bez dodatku drożdży. O ile te z drożdżami enovini jest ładniejsze na widok, to te bez jest jakby gęściejsze. Odstęp między nimi to maks 2 tygodnie. Smak podobny ale naturalne ma jakby bardziej wyrazisty.Obrazek

Wysłane z mojego Nokia 3.1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 776
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:05
Dziękował(a):: 93 razy
Podziekowano: 134 razy

Re: Wino domowe polskie

Post autor: Hegemon »

Męty widzę, ale gdzie to wino??? :roll:
Jestem F I T ... Fajny I Tłusty :D
ODPOWIEDZ