Humor

Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 915
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 426 razy
Podziekowano: 167 razy

Re: Humor

Post autor: Ra$ »

No wiesz, aż dziwne że bronię tego ale... Kary za emisje jakoś tak dziwnie zmuszają nas do zakupu... No też trzeba to widzieć. Kary nie biorą się z nieba... Restrukturyzacja jak najbardziej, ale o własne interesy trzeba dbać. I dla środowiska nie koniecznie będzie lepiej jeśli kupimy prąd od Niemców. Swoją drogą Niemcy emitują ok 2 razy więcej CO2 niż Polska...
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Humor

Post autor: Strażowy »

...tak że teges ...na czasie
Załączniki
c5daea2d6cd9cee235ee911a3fc29b80.jpg
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Humor

Post autor: Marcel »

Ra$ pisze: 23 kwie 2021, 14:31 No wiesz, aż dziwne że bronię tego ale... Kary za emisje jakoś tak dziwnie zmuszają nas do zakupu... No też trzeba to widzieć. Kary nie biorą się z nieba... Restrukturyzacja jak najbardziej, ale o własne interesy trzeba dbać. I dla środowiska nie koniecznie będzie lepiej jeśli kupimy prąd od Niemców. Swoją drogą Niemcy emitują ok 2 razy więcej CO2 niż Polska...

Kary za emisje bior się z prostej rzeczy. Któryś tam rząd w stecz (nie pamiętam z której już strony), przechandlował nasze zezwolenia emisyjne do państw zachodnich bo wydawało się że aż tyle nie potrzebujemy. Kasa się rozeszła, kraje zachodnie mogą teraz emitować na legalu więcej, my nie możemy tego prawnie zrobić.

Zamiast mieć jajko na co dzień , mieliśmy rosół w niedzielę.


Ja bym wrócił jednak do opcji szczepienia przez ugryzienie.
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 915
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 426 razy
Podziekowano: 167 razy

Re: Humor

Post autor: Ra$ »

Marcel pisze: 23 kwie 2021, 14:57 Ja bym wrócił jednak do opcji szczepienia przez ugryzienie.
Faktycznie, może lepiej!
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 893
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: Humor

Post autor: rawa »

Ra$ pisze: 23 kwie 2021, 14:31 No wiesz, aż dziwne że bronię tego ale... Kary za emisje jakoś tak dziwnie zmuszają nas do zakupu... No też trzeba to widzieć. Kary nie biorą się z nieba... Restrukturyzacja jak najbardziej, ale o własne interesy trzeba dbać. I dla środowiska nie koniecznie będzie lepiej jeśli kupimy prąd od Niemców. Swoją drogą Niemcy emitują ok 2 razy więcej CO2 niż Polska...
Zdecydowanie mamy inne dane, wiedzę i postrzeganie rzeczywistości - kończę tą wymianę myśli
.
pr.jpg
.
pr2.jpg
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 915
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 426 razy
Podziekowano: 167 razy

Re: Humor

Post autor: Ra$ »

Jeżeli mamy inne dane -> to trzeba to wyjaśnić. Postrzeganie mamy może inne, ale nie aż tak. Ja tylko apeluję o unikanie prostych "czarodziejskich" rozwiązań - na sprawę naprawdę należy patrzeć w dużo szerszym kontekście. Emisja CO2 o której pisałem to dane ogólnie dostępne (zdaje się za 2019 rok to było ponad 2x, ale fakt - ta relacja poprawia się teraz na korzyść Niemiec).
Może faktycznie nie ma co tutaj dyskutować, ale myślę, że zgodzimy się co do jednego:
każdy normalny kraj w tym i Niemcy usiłuje wyjść ekonomicznie na swoje, czyli zarobić. A robi się to różnymi sposobami. Fajnie by było, żeby w Polsce też to było jasne i tyle... I ja wcale nie nawołuję do anty-ekologizmu od czego jestem naprawdę daleki.
Awatar użytkownika
Łysy
Posty: 277
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:51
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Gumotex: Solar, Safari, Seawave
Dziękował(a):: 265 razy
Podziekowano: 153 razy

Re: Humor

Post autor: Łysy »

Trochę z humorem jeśli już jesteśmy przy temacie górnictwa
Załączniki
1512399805_bjzykn_600.jpg
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 893
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: Humor

Post autor: rawa »

zar1.jpg
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 893
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: Humor

Post autor: rawa »

Najważniejsze że jesteśmy skuteczni z 200 zrobiło się 28 lat , jak oni to policzyli, może tym algorytmem od pandemii :lol:
.
https://wiadomosci.wp.pl/szczyt-klimaty ... 485158912a
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 915
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 426 razy
Podziekowano: 167 razy

Re: Humor

Post autor: Ra$ »

No i juz się zbliżamy! A jeszcze żeby skończyć dyskusję: sam myślę o instalacji paneli pv :)
ODPOWIEDZ