Ciekawe gadżety

Awatar użytkownika
Łysy
Posty: 282
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:51
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Gumotex: Solar, Safari, Seawave
Dziękował(a):: 268 razy
Podziekowano: 160 razy

Re: Ciekawe gadżety

Post autor: Łysy »

Z tego co wyczytałem w necie ozon w wysokich stężeniach jest mocno szkodliwy, zwłaszcza dla płuc. Swego czasu natknąłem się na arkusz w excelu, gdzie po wpisaniu danych odnośnie kubatury, oraz mocy generatora uzyskiwało się wynik stężenia ozonu, czasu połowicznego rozkładu, oraz czasu po jakim staje się on bezpieczny. Niestety nie mogę go teraz znaleźć. Podobno działa on również niekorzystnie na wszelkiej maści elektronikę, więc ozonowanie pomieszczeń gdzie znajdują się sprzęty RTV może nie być najlepszym pomysłem. Dodatkowo pamiętaj, aby sam generator podczas pracy posiadał chłodzenie, może ono być wykonane chociażby z wiatraczka komputerowego. A same płytki należy co jakiś czas przecierać spirytusem. Tutaj zdjęcie mojego ozonatora, wykonanego na szybko

Obrazek

Jak odświeżam przykładowo buty, to zamykam je w dużym worku foliowym i całą operację przeprowadzam profilaktycznie na balkonie.
@Łukasz jesteś pewny, że wspomniane nawilżacze posiadają funkcje ozonatorów, a nie jonizatorów?

*Zaznaczam, że wszelkie informacje tu zamieszczone pochodzą jedynie z Google. Sam jestem w tych kwestiach laikiem.
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Ciekawe gadżety

Post autor: Strażowy »

ja mam plan zmajstrować taką maszynerię na potrzeby głównie likwidacji grzybków w samochodach, w pracy jest nas na zmianie 14-u, większość ma po 2 prywatne pojazdy więc będzie gdzie testować :lol: , nieprzyjemne zapachy rodem z piwnicy też będzie można potraktować...ogólnie, proste i niedrogie w samodzielnej produkcji więc po co przepłacać kilka lub kilkanaście stówek ( taki mieli plan w robocie ) za gotowca który ma dodatkowe bajerki, zegarki i inne skoro zasadniczo zależy nam na produkcji ozonu domowym sposobem czyli rozbicie O2 na 2x O które po wyjściu z maszyny łączą się z O2 i powstaje oczekiwane O3 :mrgreen:
Myślę że patent z kawałkiem rury pcv będzie ok , średnica 140-150mm , łatwo dopasować wiatraczek z okrągłym kołnierzem taki jak stosuje się w łazienkach czy wc, zabezpieczone przed wilgocią i tym sposobem, całość rozbitych cząsteczek będzie sprawnie wydmuchiwana do atmosfery. Dodatkowy bezpiecznik, wyłącznik na kabelku poza rurą 8-) , jakaś rączka z odzysku przykręcona na środku "tunelu" i zasadniczo gotowe.
Z tego co wiem, warto zabezpieczyć się w zapasowe płytki generatora ozonu bo po pewnym czasie wymagają wymiany .
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Łukasz
Posty: 262
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Ciekawe gadżety

Post autor: Łukasz »

Łysy pisze: 03 lut 2021, 16:56
@Łukasz jesteś pewny, że wspomniane nawilżacze posiadają funkcje ozonatorów, a nie jonizatorów?
hmmm teraz aż mi zabiłeś ćwieka :roll: i pewnie masz racje!, bo coś się po głowie kołatało ale nie wiadomo co :mrgreen:
czasem podobność stwierdzenia gdzieś tam zaskoczy w neuronach :D
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Ciekawe gadżety

Post autor: Strażowy »

No i jest pierwsza wersja robocza"Ozonisław-a", dokupiony wentylatorek za niecałe 30 PLN taki jak montują w wentylacjach łazienkowych czy wc, reszta klamotów z odzysku domowego: domowa skrzynka narzędziowa która zrobiła się po prostu zbyt mała, uchwyt meblowy, wtyczka i kostka ele. i jakaś niepotrzebna okrągła osłona też z wentylacji.

Obrazek

Czekam na generator który w 2 minuty instaluje i podpinam w środku i można testować 😁

Obrazek

Obrazek

ps ...wyrzynarka elektryczna i pistolet ele.do kleju na ciepło, niecała godzinka dopasowania i jest to co widać .
Domowym sposóbem więc wybitnie urokliwie nie jest ale to akurat ma działać a nie wyglądać 😉
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1118
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 414 razy
Podziekowano: 444 razy

Re: Ciekawe gadżety

Post autor: Włodek »

Gratuluję pomysłu i wykonania, oby efekty były zgodne z przewidywaniami.
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1118
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 414 razy
Podziekowano: 444 razy

Re: Ciekawe gadżety

Post autor: Włodek »

Wczoraj drażniła mnie pozycja laptopa na kolanach więc na szybko i "od ręki" wykonałem podstawkę z tego co pod ręką.
(duży segregator, 4 kawałki kątownika alu, 4 nity, 4 podkładki, pianka jako wyściółka, wężyk silikonowy)
01.jpg
01.jpg (90.25 KiB) Przejrzano 1903 razy
02.jpg
02.jpg (96.17 KiB) Przejrzano 1903 razy
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Ciekawe gadżety

Post autor: Strażowy »

Fajnie Włodek , za chwilę nazwę tego wątku zmienimy na : "Zrób to sam, w polu i w zagrodzie czyli Adaś Słodowy po swojemu " :mrgreen:
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 893
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: Ciekawe gadżety

Post autor: rawa »

Brawo !!!
Bardzo mi się podoba , więcej takich pomysłów by się tu chętnie widziało.
Nie wiem czy zdajemy sobie sprawę że wystające trochę niklowane obejmy dokumentów podnoszą komputer i zapewniają chłodzenie :)
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 915
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 430 razy
Podziekowano: 168 razy

Re: Ciekawe gadżety

Post autor: Ra$ »

Sezon chyba jednak trochę ogórkowy na pływanie (nawet lodołamacze zatrzymali przed Płockiem) za to pomysłowość kwitnie! :)
Ostatnio zmieniony 09 lut 2021, 21:10 przez Ra$, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1118
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 414 razy
Podziekowano: 444 razy

Re: Ciekawe gadżety

Post autor: Włodek »

rawa pisze: 09 lut 2021, 19:20 ... Nie wiem czy zdajemy sobie sprawę że wystające trochę niklowane obejmy dokumentów podnoszą komputer i zapewniają chłodzenie :)
Cieszę się że dostrzegłeś :) ,
na te obejmy naciągnąłem wężyki sylikonowe dla ochrony laptopa.
Gdy zachodzi potrzeba podwajam podstawkę przez podłożenie drugiego segregatora, wtedy spinam je wzajemnie gumą.
ODPOWIEDZ