Nawilżacz powietrza dla zdrowia

Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Nawilżacz powietrza dla zdrowia

Post autor: rawa »

Nie wiem czy wszyscy mogą kontrolować wilgotność powietrza w domu , od kilku dni kiedy w całym kraju temperatura całodobowo spada poniżej zera, wilgotność dramatycznie spada u mnie poniżej 30% , wcześniej 40-50%, stan taki nie jest dobry dla zdrowia, dodatkowym argumentem aby to zmienić są ptaki w domu wysiadujące jaja :)

Kilka dni wieszałem mokre ręczniki na krzesłach , przeciągałem ceramiczną podłogę woda a mizerne efekty były chwilowe.
Więc kolejnym krokiem było zapoznanie się z ofertami sprzedaży wysyłkowej.
Poniżej 100zł można kupić, ciche, oszczędne i wydajne urządzenie.
Przez 8 godzin poszło 4 litry wody, wilgotność w salonie 70m2 skoczyła o 7% i dalej rośnie.
Urządzenie tworzy chłodną mgiełkę przy pomocy ultradźwięków, która do złudzenia przypomina parę wodną z dwóch dysz (jedna obrotowa), nie tworzą się plamy wody na podłodze więc wszystko jest oki.
Trochę niezbyt wygodne napełnianie nie jest wielką wadą , urządzenie mierzy naprzemiennie temperaturę i wilgotność , ma 3 poziomy wydajności, automatycznie wyłączy się przy braku wody.
naw1.jpg
naw1.jpg (21.88 KiB) Przejrzano 1089 razy
polecam coś podobnego
naw2.jpg
naw2.jpg (172.67 KiB) Przejrzano 1089 razy
naw3.jpg
naw3.jpg (149.2 KiB) Przejrzano 1089 razy
Awatar użytkownika
Mat
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:10
Lokalizacja: wlkp
moja flota: delsyk nifty 385, pirania fusion
Dziękował(a):: 4 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Nawilżacz powietrza dla zdrowia

Post autor: Mat »

Od ponad miesiąca mam i ja
Powód zakupu ten sam - za suche powietrze.
Troszkę wieksze i pojemniejsze z wkładem odkamieniającym. Dodatkowo ma jonizator.
Co kilka dni i tak trzeba przemyć wnętrze celem usunięcia początku nalotu i kamienia, bo ja leję kranówkę
Białego osadu póki co nigdzie nie zauważyłem więc ten ala filtr/odkamieniacz chyba działa, bo u nas woda bardzo twarda.
Powietrze stało się nieco przyjemniejsze. Liczę też, że latem będzie działać ala mini klima
ODPOWIEDZ