Fajny patent dla cukrzyków

Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Fajny patent dla cukrzyków

Post autor: Strażowy »

https://www.freestylelibre.pl/catalog/p ... iEQAvD_BwE
...koniec nieprzyjemnego nakłuwania paluszków 😁
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: Fajny patent dla cukrzyków

Post autor: rawa »

Fajna sprawa , ale jak zwykle zwietrzono okazję aby łupić kasę.
Przypomina mi się historia z drukarkami HP i tuszami do nich tu jest podobnie.
Zestaw Startowy Freestyle Libre (sensor + czytnik) wedle załączonego obrazka 255zł.
Sensor ma zaprogramowane działanie na 14 dni i ani minuty dłużej, nie chodzi o jakieś tam baterie i takie tam chodzi o kasę.
Gdyby nagle okazało się że technika poszła do przodu i sensor wytrzymuje miesiąc ,albo firma zrobiłaby promocję obniżają ceny o połowę , bo naiwnych i bogatych klientów już nie przybywa i tak będą dla mnie złodziejami w białych kołnierzykach.
Po tym okresie należy kupić nowy za 299zł https://allegro.pl/oferta/sensor-freest ... 9277379606
Idealne rozwiązanie dla polskich emerytów 600zl/m-c tylko za sensory do badania glukozy a leczyć się też trzeba.
Pewnie dlatego jest to produkt refundowany przez NFZ uwaga dla pacjentów w wieku od 4 do 18lat z cukrzycą typy 1 ( takich mamy poniżej 7%).
Nowa technologia dla mas., oby nas nie wyruchali podobnie ze szczepionkami.
Aż dziw bierze że pierwsi do szczepienia nie są ci co słono zapłacą ( pewnie tak jest ale nie ma na razie dowodów), przecież do wyborów jest ponad 2,5 roku ciemne masy zapomną jak zwykle o takich numerach.
Łukasz
Posty: 261
Rejestracja: 22 gru 2020, 12:42
moja flota: canoe 14` na płaskie
Critical Mass na wyboje ;)
Dziękował(a):: 6 razy
Podziekowano: 50 razy

Re: Fajny patent dla cukrzyków

Post autor: Łukasz »

niestety żaden koniec, pomijając już to co @rawa napisał błąd tego czujnika potrafi być nawet do 30% (dużo zależy od ilości tkanki tłuszczowej, a cukrzycy zwykle nie są chudymi osobami)
błąd do 30% przy prowadzeniu profilu glikemicznego dyskwalifikuje to urządzenie z wszelkich zastosowań medycznych, co najwyżej można to brać jako pewien podgląd trendu wzrost/spadek a nie dokładnej ilości glukozy we krwi

coś jak pulsoksymetr z oksymetrem w telefonie ;)
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Fajny patent dla cukrzyków

Post autor: Strażowy »

buuuuuu, 😖...no i dupa blada, a juz miałem chęć dodatkową walentynkę żonie zrobić co by dziewczyna miała wygodnie ze swoją "dolegliwością" .

Bardzo dziękuję za merytoryczne podpowiedzi - bravo Wy panowie ✌️
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
ODPOWIEDZ