Budowlanka ...i takie tam

Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Budowlanka ...i takie tam

Post autor: Strażowy »

...kontynuacja rozważań zaczętych w innym dziale 😉
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Budowlanka ...i takie tam

Post autor: Strażowy »

Włodek pisze: 24 mar 2023, 17:46
Strażowy pisze: 23 mar 2023, 14:32
...ale kusisz Panie szanowny 😱🤦
Pakuj mandżur i przyjeżdżaj.
Włodku , chęci są ale inne zajęcia priorytetowe które czekały na nieco lepsze warunki pogodowe również mnie obligują :roll: ....dociągnę na dniach do 3.6m wysokości, potem nowy dach ( koncepcja przedłużenia o 1.5m starego i powiększenia skosu okazała się zwyczajnie nieopłacalna i bardziej kłopotliwa ) , i na końcu zadaszenie - weranda na całej długości domku czyli powtórka z robienia dachu tylko w mniejszym metrażu 😉..., drzwi wejściowe, okno i drzwi tarasowe ( werandowe 😜) - jak domknę ten etap to będzie zasłużone wolne i wędrówka po Polsce 😁....wtedy się przypomnę 👍
Załączniki
IMG_20230321_134851_842~3.jpg
IMG_20230322_165337_260~2.jpg
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Budowlanka ...i takie tam

Post autor: Strażowy »

Włodek pisze: 23 mar 2023, 13:24 Hmm ? - jakbym widział reklamę:
Więzienna cela, człowiek w pasiaku,
pod sufitem okienko, szansa na wolność,
RedBull dodaje skrzydeł ... ... ... jednak ?
w okienku, o dziwo, są kraty. :?

Być może szykujesz sobie miejsce na nowe hobby.
To hobby wymaga ciągłego doglądania i ciągłej pracy.
Takie hobby niektórzy nazywają relaksem - zwał jak zwał.
Moje obserwacje diagnozują początek "wypoczynku osiadłego". :roll:
Oby wszystko się udało i obyś był zadowolony. 8-)
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Budowlanka ...i takie tam

Post autor: Strażowy »

Włodku ...jesteś kolego "daaaaleko w ...polu" 😜, żadnego uprawiania warzywniaków itp...to po prostu zaplecze na ...uspokojenie emocji i złapanie właściwych myśli , bo czasy durne ....więc zamiast wydawać na kolejne sesje u doktora od "nerwowych nieprawidłowości" , wolę kupić nieco towaru i przepracować stres robiąc sobie przy okazji "poduszkę finansową" na za lat kilka 😉

ps ...to prawda że inne przyjemne zajęcia zostały odsunięte na dalszy plan i w czasie , ale to tylko dlatego żeby tą budowlankę ogarnąć możliwie sprawnie a nie babrać się 5-10 lat .....tyle czasu na stworzenie takowego zaplecza nie mam .

Wiośliskowanie i spacery po Polsce zdecydowanie w drugiej połowie roku 😁💪
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Budowlanka ...i takie tam

Post autor: Strażowy »

Ra$ pisze: 25 mar 2023, 20:51 Ja Cię doskonale rozumiem, też dzielę czas między osadnictwo a włóczęgostwo i na razie nie mam ochoty rezygnować z któregoś, a czas nie jest z gumy więc nie zawsze daje się wyrwać. Pytanie: te białe to są bloczki silikatowe? Też mam zamiar zastosować - powiedz jak to się spisuje w budowaniu?
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Budowlanka ...i takie tam

Post autor: Strażowy »

nieco pracy miotłą 😉, co by porządek w zakładkach był ..

co do bloczków , idąc od gleby :

1.bloczki fundamentowe betonowe ( do zalewania betonem i zazbrojenia ....zostaje w glebie , izolowałem - malowałem substancją smolistą to tego przeznaczoną , pod niego na spód wykopu papa 5mm .
2. papa izolacyjna 5mm
3. bloczek fundamentowy, betonowy M6 , 38x25x14cm....waga 25kg ,
4. bloczki typu "Ytong" 60x20x17.5cm, beton komórkowy na pióro-wpust ( długa ściana ), waga 16.5kg . Zakupiłem przeszło paletę, komuś została po budowie dużego garażu wiec cena była bardzo korzystna ...dodatkowo załapałem się na transport w cenie i pomoc w rozładunku u mnie bo sprzedający dysponował swoim dużym busem 😜.
5. bloczki Silka ( pustak silikatowy ) 33x20x24cm, solidne, ciężkie bloczki , 24kg /szt. , twarde , gorsze w obróbce niż Ytong. U mnie poszły na obie ściany boczne ( kupowałem końcówkę na składzie budowlanym , szkoda że tylko taka ilość ale zapewne to podyktowało cenę 50% normalnej sklepowej.

Co do samego wykonania , bloczki M6 kładłem do sznurka na zaprawie murarskiej. Jeśli tutaj solidnie odrobisz zadanie domowe , to kolejne warstwy idą sprawnie kontrolowane od góry w poziomie i w pionie łatą 2m ...warto co jakiś czas przyłożyć łatę do warstwy z boku i sprawdzić zamiast sznurka czy jakieś brzuchy nie wyrosły 😁...w sumie to kładąc potem ocieplenie, wszelkie, drobne niedociągnięcia i tak sie przykryje. Pierwsza warstwa Ytong-a na bloczki M6 też murowałem. Kolejne już kleiłem na kleju Murlep od Kreisl-a . Cienka warstwa na pacy zembatej 8mm, półpłynny .
Twardej Silki praktycznie nie docinałem, małe kawałki uzupełniałem uciętym pianiakiem Ytong. Tutaj dzielnie wspiera mnie piła szablasta Erbauer-a z odpowiednim , długim nożem do betonu.
Nad otwór drzwiowy 130cm ( wyjście na werandę) zakupiłem nadproże strunowe 180cm ....80 pln /szt i po kłopocie. Gdybym miał więcej takowych miejsc, pewnie bym robił szalunki , zbroił i zalewał betonikiem zrobionym w taczce 😁. Taką technikę zapewne będę trenował przy belce żelbetowej która ma nakryć długą ścianę i będzie elementem kotwiącym murłatę na której oprę krokwie.
To tak na szybko o tej mojej altankowej budowlance.
Leje co chwilę wiec ...😤....a tu rusztowanie trzeba szykować , ehh
Załączniki
Screenshot_20230324-015620~2.png
Screenshot_20230326-145158~2.png
Screenshot_20230326-091817~2.png
Screenshot_20230326-091653~2.png
Screenshot_20230326-091612~2.png
Screenshot_20230326-091804~2.png
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Budowlanka ...i takie tam

Post autor: Strażowy »

...coś tam się udało ustrugać z tego co było pod ręką 😉...zawsze to pare minut do przodu ...najgorzej jak chcesz zaczynać pracę od rana a tu trzeba dokupić to i tamto, potem przygotówka rusztowania itp ...i solidna robota zaczyna się w południe , czyli pół dniówki leci w pizzzz...tlen 🤷🏼
Załączniki
IMG_20230326_161853_898~2.jpg
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 776
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:05
Dziękował(a):: 93 razy
Podziekowano: 134 razy

Re: Budowlanka ...i takie tam

Post autor: Hegemon »

Qrde tak się zastanawiam, czy nie efektywniej byłoby zastosować płytę obornicką jako bazę.
Od wewnątrz bym walnął końcowo boazerię drewnianą. Tak w sumie na 3 dni pracy byłoby chyba...
Jestem F I T ... Fajny I Tłusty :D
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Budowlanka ...i takie tam

Post autor: Strażowy »

Hegemon pisze: 26 mar 2023, 19:06
.....zastosować płytę obornicką jako bazę....


... w sumie na 3 dni pracy byłoby chyba...
a ty pomysłowy Dobromirku wiesz ile obecnie kosztuje płyta obornicka , nawet 10-ka ???

Sprawdz, a potem dodaj jeszcze zarobek tej swojej pracy 3-dniowej i prześlij 😉.
Jak mnie cyfra nie zabije to zamawiam takowy : 6x5.5m , wysoka ściana 3.6m, niska 2.5m , boki wyjdą ze skosów . Werandy nie dotykam, wyceń jedynie część "mieszkalną" .

ps...mnie na szybko wyszło samej płyty ok 110m2....gdzie zapewne nikt sprzedając nie dotnie na wymiar i nie policzy realnych metrów tylko całe odcinki np 6-metrowe, 4-metrowe czy 2.5m ....chyba że lekko dopasujesz wymiary chatki i zamówisz wszystko w odcinkach 6.5mb ...wtedy najmniej odpadu.
Zostaje jeszcze kwestia szkieletu. U mnie drewniany i w niektórych miejscach wymieniam pojedyncze elementy ( krokiewki ).

Sporo swojej roboty, wydatki mocno ekonomiczne a i tak wychodzi cyfra 🤦.
I nie rozmawiam tu o rowiązaniu pt." Trza zapłacić i tyle " , bo nie kupowałem praw do użytkowania tego trawnika żeby potem ciąć się przez kredyt 😤

ps ...płyte obornicką chciałem początkowo potraktować na dach , zarówno we wiacie technicznej jak też na samym domku ....ale ceny wyleczyły mnie skutecznie
Załączniki
Screenshot_20230326-203635~2.png
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
ODPOWIEDZ