Monitor do kompa

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 776
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:05
Dziękował(a):: 93 razy
Podziekowano: 134 razy

Monitor do kompa

Post autor: Hegemon »

Heja!
Od lat pracuję / bawię się na Samsungu 27 cali.
Odległość od oczu 90cm. I tu jest problem bo na normalnych okularach do dali mam już ze względu na chyba wiek (pewnie monitora :D )
mały dyskomfort, a na okularach do czytania ciut nieostrość.
Rozdzielczość 1920x1080 i tu wymysliłem, że jak zmienię monitor na taki 43-50 cali to przy tej rozdzielczości
oczęta będą w czytajacych miały komfort.
Decyzja zakupu w zasadzie podjęta, tylko pytanie co taniego kupić do przegladania forów, ewentualnie filmików na YT
i rzeźbienia w Corelu. Jakieś czasy reakcji matrycy niewiele mi mówią... No i oczywiście aleegrowe Raty Zero mnie interesują :-)
Mam takie znaleziska:

https://allegro.pl/kategoria/monitory-k ... ce_to=2900

Ten na oko mi się podoba:

https://allegro.pl/oferta/monitor-46-sa ... 9774988605
Jestem F I T ... Fajny I Tłusty :D
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: Monitor do kompa

Post autor: rawa »

46" monitor to do prezentacji się nada , przy pisaniu i czytaniu będzie trzeba kręcić głową.
Mój laptop ma 17" ekran, jednak używam monitora 22" kupiłem poleasingowy monitor firmy NEC za niecałe 200zł i niczego innego nie chcę.
Ma odświeżanie 75Hz , dobrą rozdzielczość i automatykę która wykrywa czy ktoś przed nim siedzi i jeśli nie to się wygasza.
Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 776
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:05
Dziękował(a):: 93 razy
Podziekowano: 134 razy

Re: Monitor do kompa

Post autor: Hegemon »

Ma odświeżanie 75Hz , dobrą rozdzielczość i automatykę która wykrywa czy ktoś przed nim siedzi i jeśli nie to się wygasza.
Nawet mnie nie denerwuj.
Mój kumpel ma w drukarni taki monitor z tym badziewiem i o ile od paru lat wykrywa kumpla to
przy mnie zamiera. Sprawdzaliśmy, i ja i kumpel generujemy te 36,6 stopnia, ale mnie ten
pierdzielony monitor nie widzi i wyłącza się nawet jak klikam na klawiaturze !!!
I to nie są jaja, tak faktycznie jest.
No dobra, do kościoła nie chodzę, ale chyba to jeszcze nie jest zaimplementowane w sprzęcie???
Jestem F I T ... Fajny I Tłusty :D
Awatar użytkownika
rawa
Posty: 892
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:42
Dziękował(a):: 123 razy
Podziekowano: 223 razy

Re: Monitor do kompa

Post autor: rawa »

Można zmieniać czułość wykrywania i widać gdzie jest pamperek na skali , więc jeśli nie jesteś cyborgiem musi się udać, bo jest duża histereza między włączone i wyłączone.
Nie jestem pewien czy to temperatura jest mierzona.
ODPOWIEDZ