Kajak NIFTY 385

Oferty kupna
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Kajak NIFTY 385

Post autor: Strażowy »

Jeśli ktoś chce się rozstać z takowym okrętem to jestem zainteresowany, używka miłe widziana , rysy i inne takie mi nie przeszkadzają ale jakieś spore naprawy cieplne skorupy zwłaszcza w okolicach siedziska dyskwalifikują egzemplarz......kolor obojętny, nie jestem mega wybredny 😉
Info najlepiej na PW , z góry dziękuję 👍
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 776
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:05
Dziękował(a):: 93 razy
Podziekowano: 134 razy

Re: Kajak NIFTY 385

Post autor: Hegemon »

Pływałeś tym MAT-a?

Jak dla mnie to ten model jest do przyjęcia pod warunkiem ciągłego machania łapkami. W dryfie robi się niestabilny.
Sprawdzałem na Chrzypskim i nie podpasował mi. No, ale OK, wówczas ujeżdżałem barkę typu SOT.
Jestem F I T ... Fajny I Tłusty :D
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1074
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 407 razy
Podziekowano: 434 razy

Re: Kajak NIFTY 385

Post autor: Włodek »

a czy rozpatrywałeś Carolinę 14 ?
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Kajak NIFTY 385

Post autor: Strażowy »

Wiciu, pływałem chwilkę okrętem Mateusza , w sumie 2 razy się zdarzyło...nie mam wielkiego doświadczenia z różnymi modelami ale ogólnie wiem czego nie lubię a co może mi przypasować. Solar Gumotexa to inna para kaloszy, bardzo mi pasuje więc zostanie we flocie. Pyranha też mi odpowiada choć ewentualna zamiana na Nifty bardziej poprawi nautykę na szerszej wodzie. Gorska H2O raczej mi nie grozi , a na pewno nie w najbliższym czasie. Zarośnięte i ciasne zbiorniki to też raczej nie moja bajka. Widziałem Mat-a na fali, na kilku przeszkodach wystających z wody i muszę powiedzieć że Nifty mi zaimponił. Jeśli kupię po dobrych pieniądzach ( raczej na nowy się nie szarpnę ) to życie sprawnie zweryfikuje czy "cytroneta" zostanie.
Mam doświadczenia z motocyklami i wiem że nie ma co się zbytnio skansenem obstawiać.....czasem na jednym nie mogę pośmigać z braku czasu więc 2 nieco inne od siebie kajaki powinny docelowo wystarczyć 😉

Włodku , Carolina 14-a jest ok 40 cm dłuższa, ma bardziej stromy dziób ......1 kg więcej to nie problem , nie mniej, raczej kryteriami bardziej odpowiada mi Nifty
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Kajak NIFTY 385

Post autor: Strażowy »

Włodek pisze: 31 gru 2020, 17:32 a czy rozpatrywałeś Carolinę 14 ?
z uwagi na praktycznie brak ofert używanych kajaków pt. Delsyk Nifty, pokusiłem się o romans ze wspomnianą przez Ciebie Włodku panną 😍, jeśli weryfikacja stanu wypadnie pozytywnie, dziś flota się nieco powiększy, tak z długości jak też w ilości :P
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1074
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 407 razy
Podziekowano: 434 razy

Re: Kajak NIFTY 385

Post autor: Włodek »

Ważne aby użytkownik był zadowolony, słyszałem i czytałem o niej wiele dobrego.
Moja córka na Wieprzu przesiadała się na różne kajaki i także najlepiej ją oceniła.
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Kajak NIFTY 385

Post autor: Strażowy »

...no i kupiono Karolcię :P , jakaś taka "mandarynkowa" , posypana pieprzem :lol: ...w wolnym tłumaczeniu, pomarańczowy 🍊 polietylen z czarnymi drobinami w masie...bardzo fajny stan tzn brak jakichkolwiek napraw termicznych, brak odkształceń i deformacji skorupy, oba dekle, olinowanie, podstopki, fotel i grodzie na bakistach w oryginalnym stanie-nic nie paplane...normalne ślady użytkowania widoczne na dnie.

Szczególnie wnikliwie oglądałem podłogę w okolicach siedziska, w tym modelu ten rejon zazwyczaj najszybciej dostaje w palnik. Nie wiem czy dobrze kombinuję ale myślę że tam skorupa zbiera więcej naprężeń niż w innych miejscach.
Pogodynka jakoś mocno nie sprzyjała dzisiaj długim oględzinom ( rano w okolicach Chojnic było -1 szt.C i deszczyk z drobnym gradem 🤪) więc zarzuciłem na kombi, przypasałem i do domu.

Od rana 450km nawinięte na rolki, nieco zmęczony ale zadowolony bo plan wykonany :mrgreen: ..........z nawiązką !

fotki wieczorem jakieś wrzucę 😉
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 977
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 97 razy
Podziekowano: 311 razy
Kontakt:

Re: Kajak NIFTY 385

Post autor: miandas »

No ale, padre, nie tylko Karolę nabyłeś...?
droga zawsze nagradza
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Kajak NIFTY 385

Post autor: Strażowy »

miandas pisze: 19 lut 2021, 17:11 No ale, padre, nie tylko Karolę nabyłeś...?
a kolega o "nawiązkę" zapytowywuje ?? 😄

tak, "dziewczyna"obok siebie miała "chłopaka" , takie fajne towarzystwo im zapewniłem hehehe
O Carolinie 14-ej od Perception-a już pisałem wcześniej , więc wypada przedstawić także Charlestona 15-go od Dagger-a :mrgreen:

https://photos.app.goo.gl/QKaePUREE1yAZtMD6

W wolnej chwili napiszę coś więcej i wrzucę aktualne foty...dość powiedzieć, stan równie godny, bez napraw, w całości oryginał ....już mnie korci porównanie nautyki obu . To co od razu widać to inna linia dziobu, większe wypłaszczenie dna Caroliny, nieco wyższy kokpit nad nogami u Dagger-a, u niego też chowany skeg i nieco węższy kokpit ale bez żadnych problemów z wsiadaniem.
Myślę że zakup tego duetu zaowocuje fajnym opisem porównawczym obu modeli jako przedstawicieli tej samej klasy turystycznej. Finalnie, zostawię dla siebie ten który będzie lepiej ze mną "gadał" a drugi pójdzie do ludzi ...możliwe że tych znanych ✌️
Załączniki
IMG_20210219_214614_6_resize_79.jpg
IMG_20210219_214614_6_resize_79.jpg (495.18 KiB) Przejrzano 1409 razy
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1074
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 407 razy
Podziekowano: 434 razy

Re: Kajak NIFTY 385

Post autor: Włodek »

Ho ho !

Dostrzegam silny związek który może się okazać nierozerwalny.
Charleston (USA) - miasto w Karolinie Południowej.

Na szczęście można i solo i w duecie: https:
//www.youtube.com/watch?v=psch9N4PmO4
Zablokowany